Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אמנות הזוגיות
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 267
האם בבסיס הקשר שלכם קיימת תשתית של חברות? האם בת/בן הזוג תורם לצמיחה האישית שלך? האם בעת ויכוח אחד מכם נאטם, מפסיק להגיב ועוזב את החדר? האם חיי המין שלכם מספקים? (מתוך השאלון להערכת טיב הזוגיות המופיע בסוף הספר) מהו סוד ההצלחה של זוגות הנשואים באושר במשך שנים ארוכות? שלושה מומחים ידועי־שם יצאו לחפש תשובה לשאלה באמצעות מחקר מרתק המבוסס על כמאתיים ראיונות עומק עם נשים וגברים וסקירה וניתוח של הספרות המחקרית בתחום הזוגיות. התוצאה היא אמנות הזוגיות, ספר שמיועד ליחידים ולזוגות, לרווקים שמבקשים לעצמם זוגיות יציבה, לזוגות צעירים שרוצים להתחיל את הקשר ברגל ימין, לזוגות ותיקים ששואפים לשפר ולהעמיק את הזוגיות, וגם לאנשי מקצוע וסטודנטים בתחומי מדעי ההתנהגות ובריאות הנפש. לפניכם תמונת מצב עדכנית של הזוגיות בישראל, המעניקה לקורא כלים שיאפשרו לו להפיק את המיטב מהזוגיות: מנגנוני תחזוקה, אופני התמודדות עם מצבי משבר ומצוקה, ודרכי מניעה של שיבושים ותקלות באמצעות איתור מראש של גורמי סיכון. דוקטור דריה מעוז, פרופסור עמי שקד ופרופסור עמירם רביב - חוקרים, מטפלים ומרצים בתחום הזוגיות - מביאים בספרם המקיף תובנות ועצות מעשיות להתנהלות זוגית חיובית, בריאה ועמידה, מתוך אמונה שזוגיות טובה ומספקת היא מפתח לאיכות חיים ולרווחה נפשית. דוקטור דריה מעוז, סוציולוגית ואנתרופולוגית, מרצה בכירה במכללה האקדמית הדסה בירושלים וסופרת. פרופסור עמי שקד, ראש החוג לפסיכולוגיה ודקאן הסטודנטים במרכז ללימודים אקדמיים, אור־יהודה. פרופסור עמירם רביב, פסיכולוג חינוכי וקליני, דקאן בית הספר לפסיכולוגיה במרכז ללימודים אקדמיים, אור־יהודה. פרופ' אמריטוס בביה"ס למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

זוגיות טובה ומספקת היא מפתח לאיכות חיים ולרווחה נפשית.

זוגיות זה דבר מורכב, לפעמים אני חושבת לעצמי שאנחנו בקושי מסתדרים עם עצמנו אז להכניס עוד בן אדם עם דיעות, רצונות ומחשבות משלו לתוך מעגל חיינו זה לא דבר פשוט בכלל.
פעם קראתי מאמר על זוגיות שבו היה כתוב שאם אנחנו מצליחים להשתנות בתוך הזוגיות, להתפתח ולגדול בתוכה אז כנראה שהזוגיות הזאת טובה וזה משהו שלקחתי לעצמי.

בספר "אמנות הזוגיות" מנתחים שלושה מומחים את מושג הזוגיות ומהו סוד הקסם שגורם לאנשים להישאר יחד בזוגיות במשך שנים רבות.
הספר מתאים לא רק לזוגות נשואים אלא גם לרווקים, גרושים, צעירים ומבוגרים. מטרת הספר היא לשפר, להעצים ולסייע לזוגות שנמצאים בזוגיות או מחפשים זוגיות מכילה וטובה.
במהלך כתיבת הספר ערכו המומחים ראיונות לזוגות רבים שנמצאים יחד מעל 25 שנה ושאבו את התובנות והלקחים שלהם מהזוגיות רבת השנים שלהם.
המומחים הסיקו מספר מסקנות בעקבות הראיונות לגבי המרכיבים שחשובים לזוגיות טובה, ואלה הם חלק מהם:
מחויבות אישית ורגשית כלפי בן הזוג, לא מעט ויתורים גם בזוגיות וגם ויתורים אישיים של נשים כשזה נוגע לקריירה שלהן.

בזוגיות טובה גם צריך לדעת להכיל אחד את השני, לקבל, להקשיב, לתת ולחלוק.
אולי מהצד זה נראה כמו לוותר על עצמך, להקטין את עצמך למען הצד השני אבל מי שנמצא בזוגיות רבת שנים יודע שזה לא כך, אלא לדעת גם לפעמים לקחת צעד אחורה למען שלום בית, לוותר על משחקי
הכוחות ולהיות יותר חכם מאשר צודק.
שם המשחק כאן הוא הרבה פשרות ופחות משחקי אגו ומי שחי בעולם כדי להתנצח וחייב תמיד להיות זה שאומר את המילה האחרונה כנראה לא ישרוד לאורך זמן במערכת זוגית.
כבוד הדדי זה דבר מאד חשוב בזוגיות, גם פרגון, להגיד מילה טובה ולפרגן לצד השני ולתת לו הרגשה שיש לו על מי להשען ברגעים הקשים כי בסופו של יום, הבן זוג שלנו הוא החבר הכי טוב שלנו.
אמון זה אחד הדברים הכי חשובים בזוגיות (בעיני בכל אופן) כי ברגע שהאמון נשבר, כבר קשה לחזור אחורה.
אז כשיש תקשורת טובה, הקשבה, הערכה והכלה, מה צריך יותר?

בסוף כל פרק בספר יש עצות וכללים של: עשה ואל תעשה בזוגיות.
יש דברים שהסכמתי איתם והתחברתי אליהם בספר ואילו יש דברים שהתחברתי אליהם פחות.
הזוגות שהתראיינו הם אנשים מבוגרים שנשואים שנים רבות, אני קוראת להם: הדור של ההורים שלנו ויש להם נקודת מבט שונה מזו שיש לצעירים של היום.
אני אמנם לא חושבת שצריך להתגרש על כל שטות (למרות שאני עצמי התגרשתי אחרי 16 שנות נישואין) אבל אני לא מסכימה שצריך להשאר יחד בכל מחיר ולסבול, לספוג בגידות ולהעמיד פנים שזה לא קורה, לחיות עם בן זוג עצבני כל הזמן ולהבליג, כל דבר לגופו ולכל אחד יש את הקווים האדומים שלו….אני גם חושבת שזוגיות זה דבר שצריך לזרום, להיות כייפי וטוב ואם אני קמה בבוקר מחייכת אז כנראה שהזוגיות שלי טובה ואחרי 8 שנות זוגיות בפרק ב אני יכולה להעיד על עצמי שאני מאושרת וכנראה שיש חיים טובים גם אחרי פרק א.
אחד הדברים החשובים ביותר בעיני לזוגיות טובה שגם מוזכרים בספר, הוא: הומור והרבה! כשלוקחים את החיים בקלילות אז הכל נראה אחרת…אל תפסיקו לאהוב.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן