Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אמנות הבריחה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 491
מיהי נולה בראון? נולה היא תעלומה. נולה היא צרות. ונולה אמורה להיות מתה. גופתה נמצאה במטוס שנפל מהשמיים באורח מסתורי בשעה שיצא מבסיס צבאי סודי בערבות הקרח של אלסקה. המפקד שלה זיהה את גופתה. הממשל האמריקני אישר את מותה. אבל ג'ים "זיג" זיגָרובסקי גילה זה עתה את האמת: נולה נמצאת בחיים. והיא במנוסה. זיג עובד בבסיס חיל האוויר בדובר, ותפקידו הוא להביא למנוחת עולמים את אלה שמתו במהלך משימות חשאיות ביותר. נולה היתה חברת ילדות של בתו של זיג, והיא אף הצילה פעם את חייה. ולכן, כשזיג מגלה שנולה עדיין בחיים, הוא נחוש בדעתו למצוא אותה. אך ככל שזיג חופר עמוק יותר בעברה של נולה, הוא מגלה שהצרות הולכות בעקבותיה לכל מקום. נולה היא אמנית בשרות הצבא האמריקני, וגם לוחמת לכל דבר. תפקידה הוא להצטרף אל הכוחות הלוחמים ולתעד בציור את זירות הקרב השונות על מנת להפיק מהן לקחים לעתיד. במשימה האחרונה שלה, נולה ראתה משהו שאיש לא היה אמור לראות, ובכך "זכתה" באויב מושבע ואכזרי – אויב שיעשה הכל על מנת להשתיקה. בכוחות משותפים, נולה וזיג מנסים לחשוף את הקנוניה הסודית החמורה ביותר בתולדות בצבא האמריקני, קנוניה המגיעה עד לחלונות הגבוהים ביותר וחוזרת בזמן אל ימיו של אמן הבריחה המפורסם מכולם – הארי הודיני. בראד מלצר הוא מחברם של מותחנים רבים שכולם מככבים ברשימות רבי נמכר של הניו יורק טיימס ועיתונים נוספים. הוא כותב בהצלחה רבה גם ספרי עיון, הדרכה וקומיקס. מלבד זאת הוא גם מנחה תוכניות טלוויזיה בערוץ ההיסטוריה. הוא מתגורר בפלורידה.

יש הרבה סוגים של מוות אבל יש גם הרבה דרכים לחיות. לפעמים אתה צריך לקבור את החיים שלך וליצור חיים חדשים.

ג'ים זיגרובסקי המכונה "זיג", עובד במתקן צבאי של חיל האויר בדלוואר כקברן והוא מעביר את רוב זמנו בחדר המתים, לשם מגיעות כל גופות החיילים בתפקיד רם דרג בממשלת ארה"ב.
כאשר מגיעה אליו גופתה של סמלת ראשונה נולה בראון בת ה 26, לאחר שמטוס צבאי שהיא נמצאה עליו התרסק באלסקה, זיג מתקשה לעשות את עבודתו מכיוון שהכיר את נולה עוד בילדותה כאשר הצילה את
חייה של בתו מגי מתקרית מסוכנת בפעילות של הצופים.
זיג מתחיל לבדוק את הגופה אבל משהו לא צפוי מושך את תשומת לבו ואחרי בדיקה יסודית הוא מבין שהגופה המפוחמת ששוכבת למולו, היא לא גופתה של נולה.
זיג מוצא בתוך הקיבה של הגופה פתק שמעיד שנולה עלולה להיות בסכנה.
הוא תוהה מה קרה לנולה, איפה היא מסתתרת והאם היא זאת שגרמה להתרסקות המטוס והוא נחוש לטפל בתיק הזה מכיוון שיש לו רגש אישי כלפי נולה, לאחר שהצילה באותו ערב את חייה של מגי.
זיג לא ראה את נולה מאז שהיתה בת 12 ואין לו מושג מה עלה בגורלה ברבות השנים, האם היא הפכה להיות מרושעת או שהיא קדושה? כל חייה היתה נולה ילדה בעייתית שנזרקה מבית לבית והתנהגה באלימות כלפי אחרים אז אי אפשר לצפות מה המהלכים שהביאו אותה להיות מעורבת בפרשה שגרמה למותם של שבעה אנשים.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

זיג עושה את כל המאמצים לגלות כל פרט על נולה והוא נעזר באיימי וואגז, ראש יחידה באף.בי.איי שתפקידה לחלץ נתונים ביומטריים של מחבלים ממטעני חבלה.
וואגז מכירה את זיג יותר ממה שהוא מכיר את עצמו והיא לא מהססת לאפס אותו בכל פעם מחדש גם כשזה נוגע לחייו האישיים.
כשזיג נכנס עמוק לחקירה, הוא מגלה לפתע שהגופה של האישה שהתחזתה לנולה נעלמה, מהר מאד הוא מבין שעוד מישהיא מחפשת במרץ את הגופה, ואותה אחת היא נולה עצמה.
זיג מבהיר לנולה שהוא רוצה לעזור לה, הוא מגלה שנולה היתה מסופחת למחלקת האספקה אבל שימשה כציירת מלחמות והנציחה רגעים שאפילו עדשת מצלמה לא יכלה לקלוט.
נולה ניחנה בזיכרון צילומי יוצא מגדר הרגיל והיא היתה מסוגלת לשחזר זירות פשע ברגע אחד.
בזכות הכישרון שלה לשים לב לפרטים הקטנים שאף אחד לא מייחס להם חשיבות, היא הצליחה להציל הרבה מאד חיילים כששירתה בעיראק.
זיג נכנס עמוק לחקירה ונשאב לתוך קונספירציות מסתוריות שלוקחות אותו עד לחדרי הבית הלבן וגם קשורות לעולם הקסמים של הודיני שהיה אומן הבריחה אבל מה כל זה קשור למטוס שהתרסק? ואיך נולה בראון משתלבת בכל הסיפור הזה?

העלילה כתובה בין ההווה לבין העבר המתאר את ילדותה של נולה. דמותו של זיג היתה מעוררת הערצה לעומת דמותה של נולה שהיה בה משהו מעורר מחלוקת.
זיג ונולה היו שניהם אמנים בדרך שלהם ושניהם נגעו במוות, זיג ידע כיצד לטפל בגופות ולחבר אותם לחתיכה אחת דקה לפני שהם ירדו לקבר ונולה ידעה לצייר כל פרט הכי קטן באופן מדויק
ולהתחבר לאנשים שהיו על סף מוות.
כל אחד מהם היה אפוף בטרגדיה אישית משלו ונלחם למצוא את הדרך לחיות למרות הקירבה למוות.
העלילה היתה מרתקת ולמרות שהספר הוא עב כרס, הפרקים היו קצרים ואת הספר קראתי בנשימה אחת, הסוף היה לא צפוי ואפילו נוגע ללב, זה הספר הראשון של בראד מלצר שאני קוראת אבל אין ספק שהוא לא האחרון.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן