Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אמונה
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 271
רב-פקד אברהם אברהם, חוקר המשטרה החולוני, חוזר – ומבקש לעצמו תיקים גדולים יותר וסיפורים שיש בהם גם מנצחים. ב"אמונה" עומדות בפני אברהם שתי חקירות. בראשונה, תינוקת בת יומה נמצאת בתוך תיק מחוץ לבית חולים, והאישה החשודה שהשאירה אותה שם נתפסת מיד. אברהם, המובס מתיקים כואבים של אלימות במשפחה, מעדיף לא להאזין לסיפורה ומתרכז בחקירה השנייה – חיפושים אחרי תייר שווייצרי מסתורי, בעל כמה שמות ודרכון מזויף, שנעלם מבית מלון בבת ים, כאילו בלעה אותו האדמה. שתי החקירות האלה, השונות לכאורה זו מזו, יובילו את אברהם קרוב מאוד הביתה וגם הרחק ממנו, לפריז המוכרת לו מספרי הבלשים האהובים עליו. הן יפגישו אותו עם אנשים שהוא חשב שהוא יודע עליהם הכול, ועם אנשים שלא פגש מעולם ושלא ברור אם הם קיימים, ויחשפו בפניו סיפורים שהוא יצטרך להחליט אם הוא מאמין בהם או לא. בסופן הוא יצטרך לענות על שאלה הנוגעת גם לחייו: מהו הדבר הנכון לעשות? "אמונה" הוא הספר הרביעי בסדרת הבלש אברהם אברהם, והרומן החמישי של דרור משעני ("תיק נעדר", "שלוש"), שספריו קנו לו קהל אוהבים גדול, זכו בפרסים חשובים ברחבי העולם, ועוּבּדו לקולנוע ולטלוויזיה. בספרו החדש, הכתוב ביד אמן, מרשה לעצמו משעני, כמו הבלש שלו, להפליג לעולמות רחוקים ולנסח עמדה אתית אמיצה ויוצאת דופן, כשם שהיא מלאת תקווה ואהבת אדם.

אמונה

הספר הרביעי בסדרת החוקר אברהם אברהם. חוקר משטרה חולוני אשר רוב התיקים שטיפל בהם היו תיקי אלימות טרגיים . הוא הרגיש ששינוי יועיל לו אך לא היה בטוח בכך. בפני נצבו להן שתי חקירות. האחת- תינוקת בת יומה נמצאה בתוך תיק בפתחו של בית החולים . השנייה- חיפושים אחר תייר מסתורי שנעלם ממלון פאלאס ולא שילם עבור שהותו בו. שתי החקירות מסתעפות , לא ברורות.

החקירה הראשונה תחת חסותו אך החוקרת היא אסתי והבה, חברתה של רעייתו מריאנה. האישה שהניחה את התיק עם התינוקת הרכה, נתפסה. בחקירתה מוסרת מספר גרסאות. התמונה אט אט מתבהרת. לליאורה בת דניאל בת 16. היא יולדת תינוקת בטרם עת .בתחילת ליאורה טוענת כי היא ילדה ולא יכלה לגדלה אך משהופרכה סברה זו, האמת המרה מתגלית. ליאורה איבדה את העלה דייויד אך לפני שנתיים. חברו מרדכי אדם מאמין מתגורר אצלה בדירה במרפסת. מנסה לסייע לה בחייה ובגידול בנותיה הצעירות. עם הזמן החוקרת מבינה כי ליאורה מתייעצת עם רופא פרטי להפסקת הריונה הלא רצוי של בתה. בתחילה נותן טיפול להפסקת ההריון ומשלא הופסק, מסייע לה בלידה ביתית. מי הוא האב המסתורי שליאורה לא רוצה שידעו ? מדוע  בתה ברחה לצרפת ואינה חפצה לחזור?

החקירה השנייה סובבת סביב תייר שוויצרי/ צרפתי אשר מגיע לבית מלון פאלאס באישון לילה כשידיו אוחזות בשתי מזוודות . לפנות בוקר יוצא מבית המלון ולא שב. מנהל המלון מתלונן על היעדרו ואי התשלום. החוקר אברהם נוטל את החקירה המסועפת אשר מצד אחד מסתמנת כפלילית , יתכן סחר בסמים ומאידך גיסא- נבחנת מעורבותו עם המוסד. גופתו נמצאת לילה אחד . חבולה לחלוטין. אברהם מיידע את בתו המתגוררת בצרפת על מציאת גופתו של אביה. בהמשך גם טס לצרפת לפגוש אותה ולחקור את ביתו אשר נפרץ. במקביל , בשהותו בצרפת- עורך חקירה גם לדניאל בתה של ליאורה. מה תניב חקירה זו? האם יבואו לידי פתרון? האם החקירות הללו ישפיעו על החלטתו בשינוי אל מול האינטנסיביות בחייו? ומי זו אמונה??

אודה ואתוודה כי קראתי את הספר עד סופו כאשר כבר באמצע , העלילה לא סחפה ולא התרוממה לה . הדפים הבאים "בישרו" את הצפוי. לאוהבי הז'אנר .

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן