Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אם כבר מדברים על זה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 383
ספר מרגש ומלא הומור על הכאב והמורכבות שבחיים, באהבה ובמשפחה נורה סטוארט נמלטה מעיירת האי הקשוחה והנידחת במיין שבה נולדה בזכות מילגה שזכתה בה. היא סיימה את לימודי הרפואה ועבדה למחייתה בבית חולים בבוסטון כאשר רכב של חברת הדברה התנגש בה. ממיטתה בחדר המיון, כשהיא חושבת שהיא מתה, היא שומעת את החבר שלה מתחיל עם רופאה אחרת. פגועה ופצועה פיזית ורגשית, אין לה הרבה ברירות והיא מחליטה לחזור להתאושש בבית אמה. אמא של נורה היא לא בדיוק הטיפוס המפנק, ובעיירה שנטשה לפני חמש עשרה שנים לא כולם זוכרים אותה לטובה. בכל מקום היא נתקלת בפנים חשדניים, זכרונות כואבים, כשלונות ואכזבות. אבל נורה לא מוכנה לוותר על הסיכוי האחרון לאחות את הקרעים במשפחתה ולמצוא תשובות לשאלות שרדפו אותה מילדות. באומץ, בסקרנות ובעקשנות היא מקלפת את שכבות החשדנות והכעס, מתמודדת עם האובדן, ומוצאת תקווה ואפילו אהבה. אם כבר מדברים על זה הוא סיפור מסעה של אישה לקבלה עצמית, והוא מתובל בכל כך הרבה הומור ואהבה, שאי אפשר להישאר אדישים אליו. קריסטן היגינס פירסמה עד היום כעשרים רבי־מכר בינלאומיים, כיכבה ברשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס", והיא עטורת פרסים ותשבוחות. היא זכתה שלוש פעמים בפרס RITA של האיגוד האמריקאי לסופרי הרומן הרומנטי. היגינס נשואה ואם לשני ילדים. ספרה 'במחשבה שניה' ראה אור בעברית בהוצאת כנרת זמורה והיה לרב־מכר.

נורה היתה רופאה בבית חולים שעבדה כמתוך שגרה, הימים היו רגילים והיא עבדה כרגיל במחלקה שבה היתה רגילה לעבודה בה, האקשן היה כשקראו לה למיון לטפל בחולים.

ערב אחד כשהיא היתה בעבודה היא התנדבה להביא את הפיצה עבור חבריה, היא חצתה את הכביש ונדרסה.
היא שכבה בבית חולים והתאוששה מהפציעה שלה, בין השאר מזעזוע המוח שקיבלה. בעוד שהיא מתאוששת ומתעוררת בהדרגה מהתרדמת שליוותה את הפציעה שלה, היא שומעת את בובי, החבר שלה מדבר ברקע דברים שהשתיקה יפה להם. היא שמעה את בובי מתחיל עם משהי ושהוא מתכוון להפרד ממנה.
ממש כשהתאוששה היא לא נשארה חייבת ונפרדה ממנו בעצמה. היא הרגישה שקיבלה הזדמנות שניה והחליטה לקחת חופשה ארוכה ולהתאושש בחיק משפחתה אי שם בסקאפר איילנד.

באי לא חיכה לה הרבה. אימה גרה בבית קטן בתוך שטח פראי יחד עם אחייניתה בת ה 15. אחותה מרצה את עונשה על עבירות גניבה ואביה נעלם כלא היה עוד כשהיתה ילדה. היה נחמד לחזור הביתה אך הרגישה זרה ולא שייכת עד כדי כך שהתגעגעה לבובי הבוגד.

היא מתאקלמת לסביבה החדשה, אין לה עם מי לדבר, אין לה מה לעשות במיוחד לאור העובדה שהיא מוגבלת עם כאבים מהפציעה. היא מחליטה לחקור אודות אביה שנעלם לפני כל כך הרבה שנים, נעלם בלי עקבות. איך יכול להיות שלא יצר אפילו קשר פעם אחת? לא אכפת לו מהבנות שלו? מה גרם לו להיעלם ככה?

החזרה לאי, לילדות ולשורשים מחזירה גם נורה חזרה לעבר. בעלילה משולבים קטעים מעברה של נורה שמשלימים את דמותה.
נורה היתה ילדה דחויה שגדלה עם אמא לביאה ועם אחות שגדלה בצילה. אחותה היתה יפה ומקובלת ואילו היא שמנה ומכוערת. המזל שהיה לה הוא היכולת השיכלית שלה שעזרה לה לקבל מלגה יוקרתית שמימנה לה לימודי רפואה רחוק מהבית באוניברסיטה יוקרתית. נורה "לקחה את עצמה בידיים", למדה, הצליחה, ירדה במשקל והשתלבה בחברה. מה שעברה בתור ילדה עיצב את דמותה הבוגרת לטוב ולרע, זה בנה אותה בתור אישה בוגרת ומצד שני גם גרם לה ללא מעט חסכים.

הספר מספר את קורותיה של נורה כשהגיעה לאי כדי להתאושש מהדריסה של המסחרית ומהפרידה של בובי.

איך תתגבר נורה על הפציעה הפיסית והנפשית? מה יקרה לנורה?

כל זאת ועוד בספר המקסים שלפניכם.
נהנתי מהקריאה בו, היא זרמה לי ועשתה לי נעים בלב. הסתקרנתי לקרוא על דמותה המרתקת של נורה שעברה כל כך הרבה במהלך העלילה. אהבתי שהסופרת ידעת לתת את הרקע הנכון בזמן המתאים בעלילה והפכה את הסיפור למרתק.
אהבתי את הכתיבה הקולחת ואת התיאורים של האי והסירות, עשה לי חשק לבקר שם ולהכיר את הדמויות המעניינות שהסופרת יצרה.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן