Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אל תשקר לי
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 448
דניאל בראשר עומד לעזוב את תפקידו כיועץ העובד עם קבוצות של אסירים בשיקום, על מנת לבלות יותר זמן עם אשתו המחלימה ממחלה ממושכת. יום אחד הוא מוצא מעטפה בתא הדואר שלו, ובה פתק משורבט בכתב יד: "תודֶה במה שעשית, או שתבכה על זה בדמעות של דם". למרבה ההקלה המעטפה לא ממוענת אליו, אך אז הוא מגלה שהקורבן המיועד כבר מת. דניאל ממשיך לקבל לתא הדואר שלו איומי מוות נוספים, המובילים למותם האכזרי של אנשים שאין ביניהם קשר נראה לעין. האם מישהו בקבוצת האסירים שבה הוא מטפל הוא רוצח סדרתי? ואז מגיע המכתב הממוען אליו. כשהשעון מתחיל לתקתק, דניאל חייב לגלות מי רוצה במותו ולמה, או שהוא יהיה הקורבן הבא... גרג הורביץ חוזר במותחן מסחרר וחד מתמיד. ספריו בסדרת "פרויקט X", וכן המותחנים "אתה הבא בתור" ו"השורד", שיצאו אף הם בהוצאת "דני ספרים", הפכו לרבי-מכר ענקיים בכל העולם, והציבו אותו בראש כותבי ספרי המתח של ימינו. הורביץ הוא בוגר אוניברסיטאות הרווארד ואוקספורד, והוא מתגורר עם משפחתו בלוס אנג'לס, שם הוא כותב גם תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה. "מסע מסמר שיער אל הגיהינום ובחזרה." – ג'יימס פטרסון "ספר כל כך מהיר ומסחרר, שהוא צריך לבוא עם כרית אוויר." – לינווד ברקלי "גרג הורביץ תופס את מקומו הראוי כאחד מכותבי המותחנים המובחרים ביותר." – דיוויד בלדאצ'י "ספר שמהווה זינוק אדיר קדימה בתחום המותחנים." – דניס ליהיין "תופס את הקורא בגרונו ולא עוזב עד הסוף. הורביץ עומד בשורה אחת עם כותבים כמו הרלן קובן." – Crimetime "מותחן יוצא דופן בכל מובן." – לי צ'יילד

לדניאל בראשר היתה אפשרות לקריירה מזהירה, עם הרבה כסף ויוקרה, אך הוא בחר אחרת. הוא הלך אחרי הלב ולמד פסיכולוגיה ובהמשך הוא עבד עם אסירים בשיקום, הוא בחר בעבודה עם משמעות, עם תרומה לקהילה.

דניאל נשוי לכריסטינה שמחלימה ממחלה קשה, הוא אוהב אותה ותמך בה לאורך כל הדרך גם כשאימו לא רצתה בה.

המשרד של דניאל נמצא בבניין משרדים ישן שחדר הדואר שם בדיוק כמו פעם. יש חדר גדול, מחולק לתאים קטנים מלאי מדבקות עם שמו של אנשים שכבר עזבו. התא שלו היה בצד למעלה ולא פעם חשבו שזהו התא של הדואר היוצא והניחו שם מכתבים. יום אחד שדניאל מיהר הביתה, הוא רוקן את התיבה לתוך תיק המסמכים שלו, הוא רצה לקרוא את הדואר שלו בנחת בבית.
כשהגיע הביתה הוא התחיל לעבור על הדואר ומצא מעטפה בצבע של המשרד שלו, מעטפה תמימה למראה, אבל רק תמימה…
הוא פתח אותה ושם היה כתוב בכתב משובש " תודה במה שעשית או שתשלם על זה בדמעות של דם, יש לך עד 15 בנובמבר בחצות".

הוא היה בהלם, לא הבין על מה מדובר. הוא לא היה מסוכסך עם אף אסיר. במה עליו להודות? מה רוצים ממנו? מה הוא עשה? מה הוא יעשה? איך יצא מהתסבוכת הזו?

הוא נרגע, מראה לכריסטינה ויחד הם מגלים שהמעטפה ממוענת למשהו בשם אחר, 15 לנובמבר עבר. הם נכנסים לרשת מאתרים את שמו של הממוען ומגלים שהוא נרצח. הם מערבים את המשטרה שחוקרת את הרצח ומבינים שהפרשה הסתיימה מבחינתם, זו היתה טעות.
אז זהו שלא, דניאל מגלה מעטפות זהות בערימה של הדואר שלקח מהמשרד ממוענות לאנשים אחרים. מה קורה פה?

דניאל וכריסטינה מחליטים לא לחכות למשטרה, יקח לה זמן להגיע, הם פותחים את המעטפות ומגלים מכתב שממוען לאישה שגרה 4 רחובות מביתו של דניאל ושהאולטימטום פג באותן דקות. מבלי להסס דניאל רץ למכוניתו כדי להגיע לדירתה.
שום דבר לא הכין אותו למה שיראה שם ולמה שיקרה שם… עכשיו הוא כבר עמוק בתוך התסבוכת.

הסיפור מסתבך ומסתבך ומסתבך פעם נוספת. דניאל מרגיש שיש סכנה לחייו אבל לא נשאר לשבת בחיבוק ידיים. הוא משתתף בחקירת הפרשה והמתח עולה ועולה. לאחר כמה ימים, כשדניאל והמשטרה כבר חשבו שאין לו קשר לפרשה, הוא מגלה מעטפה דומה רק שהיא ממוענת הפעם אליו.

מי יכול לרצות לפגוע בו? למה?  מה הקשר לשאר הרציחות?

ספר מתח שכתוב מצויין, בדיוק כמו שהורוביץ יודע. אני אוהבת את ספרי המתח שלו כשהוא בונה את העלילה באופן משכנע, עם דמויות מעניינות ועגולות, עם סיפור אני מתקשה להניח מהיד.
אהבתי את דמותו של דניאל האמיץ שויתר על ההון של המשפחה, על הקריירה המבטיחה והלך אחרי הלב שלו. אם זה אחרי המקצוע הטיפולי שבחר ואם זה אחרי האישה שהתאהב בה שאימו השתלטנית סלדה ממנה.

אני נהנתי מאוד מהספר, הורוביץ לא איכזב ואני מחכה להבא בתור שלו שיתורגם לעברית.

אל תפספסו, פשוט תקראו!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן