Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אל תשקר לי
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 448
דניאל בראשר עומד לעזוב את תפקידו כיועץ העובד עם קבוצות של אסירים בשיקום, על מנת לבלות יותר זמן עם אשתו המחלימה ממחלה ממושכת. יום אחד הוא מוצא מעטפה בתא הדואר שלו, ובה פתק משורבט בכתב יד: "תודֶה במה שעשית, או שתבכה על זה בדמעות של דם". למרבה ההקלה המעטפה לא ממוענת אליו, אך אז הוא מגלה שהקורבן המיועד כבר מת. דניאל ממשיך לקבל לתא הדואר שלו איומי מוות נוספים, המובילים למותם האכזרי של אנשים שאין ביניהם קשר נראה לעין. האם מישהו בקבוצת האסירים שבה הוא מטפל הוא רוצח סדרתי? ואז מגיע המכתב הממוען אליו. כשהשעון מתחיל לתקתק, דניאל חייב לגלות מי רוצה במותו ולמה, או שהוא יהיה הקורבן הבא... גרג הורביץ חוזר במותחן מסחרר וחד מתמיד. ספריו בסדרת "פרויקט X", וכן המותחנים "אתה הבא בתור" ו"השורד", שיצאו אף הם בהוצאת "דני ספרים", הפכו לרבי-מכר ענקיים בכל העולם, והציבו אותו בראש כותבי ספרי המתח של ימינו. הורביץ הוא בוגר אוניברסיטאות הרווארד ואוקספורד, והוא מתגורר עם משפחתו בלוס אנג'לס, שם הוא כותב גם תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה. "מסע מסמר שיער אל הגיהינום ובחזרה." – ג'יימס פטרסון "ספר כל כך מהיר ומסחרר, שהוא צריך לבוא עם כרית אוויר." – לינווד ברקלי "גרג הורביץ תופס את מקומו הראוי כאחד מכותבי המותחנים המובחרים ביותר." – דיוויד בלדאצ'י "ספר שמהווה זינוק אדיר קדימה בתחום המותחנים." – דניס ליהיין "תופס את הקורא בגרונו ולא עוזב עד הסוף. הורביץ עומד בשורה אחת עם כותבים כמו הרלן קובן." – Crimetime "מותחן יוצא דופן בכל מובן." – לי צ'יילד "יחזיק אתכם ערים כל הלילה." – הרלן קובן

"לשקר אין רגליים" – הוא פתגם, שמקורו במדרש ובתלמוד, ופירושו: לשקר אין בסיס איתן, ועל כן הוא מתקשה לעמוד זמן רב, והוא מתמוטט. מה שאין כן בדברי אמת. "דבר שקר אין לו קיום והשקרן סופו שיתגלה".

לשקר גוונים רבים, ולא פעם אנחנו משקרים מכיוון שהאמת, לעיתים, כואבת מדיי לשמיעה, והשקר עדיף. הבעיה בשקרים, היא כאשר הם מתגלים, ואז האמת אפילו כואבת עוד יותר.

"אל תשקר לי", הוא ספרו החדש של גרג הורביץ, המוכר לרוב כסופר של סדרת ספרי המתח המוצלחת, "פרויקט X". כאחת שלא מפספסת אף ספר חדש שיוצא תחת אמתחתו של הורביץ, ידעתי שהייתי חייבת לקרוא את הספר החדש, ואכן הוא לא אכזב בכלל. הכתיבה המרתקת, והעלילה המותחת השאירו אותי חסרת מילים, במיוחד כאשר הגעתי לסוף הספר שהשאיר אותי פעורת פה. הספר כאמור כתוב היטב, כיאה לכתיבתו של הורביץ, העלילה מרתקת וקל מאוד להתחבר לדמויות המגוונות בספר. מומלץ ביותר, במיוחד למי שרוצה להתחיל להיפתח לז'אנר המתח.

הורביץ מכיר לנו בספרו החדש את דניאל בראשר. דניאל, המגיע ממשפחה עשירה ובעלת נכסים רבים, נשוי באושר לאשתו, כריסטינה, שהחלימה מסרטן נדיר בעזרת ניסוי קליני ראשון מסוגו. דניאל עובד כיועץ עם קבוצות של אסירים בשיקום בבניין רעוע ביותר, והוא מתכוון לעבור לקליניקה פרטית על מנת להיות יותר עם אשתו ולעזור לה בשיקום שאחרי המחלה.

התפקיד הנוכחי של דניאל מצריך ממנו לגדל עור של פיל על מנת להתמודד עם האסירים בקבוצתו, במיוחד כאשר הוא מתחיל לקבל לתא הדואר שלו מעטפות המכילות איומים של רוצח סדרתי – "מוריד הדמעות". המעטפות בתחילה לא ממוענות לדניאל, אך לאחר מס' מעטפות "מוריד הדמעות" מסמן גם את דניאל כמטרה על ידי מעטפה חומה הנושאת את שמו.

דניאל חייב למצוא את הרוצח לפני שהרוצח ימצא אותו בדד-ליין שנקבע במכתב האחרון שדניאל קיבל. הדבר הכי נורא בכל הסיפור הזה, הוא שהרוצח, ככל הנראה, הוא אחד מהאסירים בקבוצתו של דניאל, ובכל מפגש קבוצתי, דניאל חולק את החדר עם הרוצח, מבלי לדעת במי מדובר.

דניאל מתחיל לחקור, בעזרתה של חוקרת הבילוש, הכול על מנת למצוא את הרוצח ולעצור אותו לפני שדניאל יהיה הבא בתור שיבכה דמעות של דם.

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן