Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אל תוך האש
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 472
האיש משומקום חוזר! ספר חמישי בסדרת פרויקט X בהיותו ילד, נבחר אוואן סמוק ונלקח מבית היתומים שבו התגורר. הוא גודל ואומן במסגרת "פרויקט x", תוכנית ממשלתית סודית שבמסגרתה הוא נשלח למקומות המסוכנים ביותר בעולם כדי לבצע משימות, שהממשלה מכחישה כל קשר אליהן. ואז הוא נמלט מהפרויקט, ירד למחתרת והפך להיות האיש משומקום, דמות לוטה בערפל המגישה את עזרתה רק לנואשים ביותר. ואם יש מישהו נואש באמת, זהו מקס מריוות'ר. מקס הגיע לקצה גבול היכולת שלו. בן דודו רואה החשבון נרצח בברוטליות והשאיר לו מעטפה, ובה מפתח מסתורי בלבד. אך יש אנשים שרוצים בכל מאודם להניח את ידם על המפתח, ומקס מוצא את עצמו בסכנת חיים מיידית, וכן כל מי שהוא פונה אליו לעזרה. מה שנראה בתחילה כמשימה פשוטה עבור האיש משומקום מתגלה כמכשול בלתי עביר. מאחורי כל איום שהוא מחסל מתגלה איום קטלני אף יותר, ואוואן סמוק הולך ונכנס עמוק יותר ויותר אל תוך האש. התכוננו להישאר ערים כל הלילה! "יצירת מופת!"  הרלן קובן "מביס בקלות את כל המותחנים האחרים!"  דיוויד בלדאצ'י "אל תעזו להחמיץ את המותחן הזה!"  Booklist "גרג הורביץ נמצא בשיא כוחו!" Publisher's Weekly "איזו סדרה מדהימה... כל ספר חדש שיוצא בא טוב יותר מקודמו."  Associated Press "מותחן מבריק! אנחנו מקווים שהסדרה הזאת לא תיגמר לעולם, ושהטלפון של האיש משומקום ימשיך לצלצל."  Kirkus Review "עוד פרק מסחרר, מותח וחסר מעצורים בסדרת 'פרויקט X'. קריאת חובה לכל חובבי המותחנים."  Library Journal

 

ספר נוסף בסדרת "יתום איקס" שמספר את סיפורו של אוואן סמוק. כשאוואן בן 12 הוא נשלף מבית אומנה וחונך במסגרת מבצע חשאי של הממשל האמריקני, הוא עבר אימונים גופניים, רגשיים ופסיכולוגיים עד שהפכו אותו להיות בלתי מנוצח. כשאוואן פרש מתוכנית האימונים והפך לעצמאי, הוא הפך להיות "האיש משום מקום" והקדיש את חייו לאנשים במצוקה. היה לו קו טלפון מיוחד שבאמצעותו היו יוצרים איתו קשר והוא היה עוזר למי שצריך.

כעת בספר הזה, אוואן מחליט שהוא יוצא להרפתקאה האחרונה שלו.

בן דודו של מקס השאיר אצלו מעטפה וביקש ממנו לפתוח אותה רק אם קורה לו משהו, מקס שומר ומכבד את ההערות שקיבל. כשנודע למקס שבן דודו נרצח, מקס פותח את המעטפה ומוצא הודעה שבה היה כתוב שעליו לדווח לעיתונאית מסויימת, רק שהיא לא ענתה ומקס השאיר הודעה. מקס לא מוותר ומנסה לאתר אותה בדרכים נוספות. הוא מרגיש בסכנה בעצמו. באותה מטעפה עם ההוראות לפנות לעיתונאית היתה מעטפה נוספת קטנה, עם משהו בתוכה ועל גבה היה כתוב לא לפתוח. מקס נחוש בדעתו למצוא את העיתונאית, הוא משיג את הכתובת ומוצא אותה מתה. עכשיו הוא בטוח שהוא הסתבך.
עובר אורח בקפיטריה מזהה שמקס במצוקה ונותן לו את הטלפון של "האיש מקום מקום", הוא יודע שהוא יעזור לו. מקס מתקשר והסיפור מתחיל…

אוואן מתחיל לחקור ומבין שדודו של מקס היה מעורב בפעילות לא חוקית. ככול שהחקירה מתקדמת הוא מגלה יותר ויותר פרטים ומבין שבן דודו היה עמוק בתוך הפרשה. אוואן גילה ששני שוטרים מהתחנה המקומית היו מעורבים גם הם, עובדה זו מסבכת את העיניינים כשמקס מגיע לתחנת המשטרה המקומית עם מידע על הפרשה, עם בקשה לעזרה ולהגנה מאחר שגם חייו של מקס כעת בסכנה.

האם מקס ישאר בחיים? האם אוואן יצליח להגן עליו?

עוד ספר טיפוסי של גרג הורוביץ מסדרת פרוייקט X . הורוביץ יודע טוב את העבודה ומכניס את הקורא אל תוך הסיפור כבר מההתחלה גם אם לא קרא את הסדרה. ספר אקשן שכתוב היטב, הרבה תהפוכות ואין בו רגע דל. אני חייבת לציין שאהבתי יותר את ספריו של הורוביץ שהם לא חלק מהסדרה והפעם אמליץ על "אל תוך האש" במיוחד לאלו שקראו ואהבו את ספריו הקודמים מסדרת פרוייקט X.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן