Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אל תוך האש
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 470
האיש משומקום חוזר! ספר חמישי בסדרת פרויקט X בהיותו ילד, נבחר אוואן סמוק ונלקח מבית היתומים שבו התגורר. הוא גודל ואומן במסגרת "פרויקט x", תוכנית ממשלתית סודית שבמסגרתה הוא נשלח למקומות המסוכנים ביותר בעולם כדי לבצע משימות, שהממשלה מכחישה כל קשר אליהן. ואז הוא נמלט מהפרויקט, ירד למחתרת והפך להיות האיש משומקום, דמות לוטה בערפל המגישה את עזרתה רק לנואשים ביותר.

להיות אמיץ זה לא להיות חסר פחד, זה לפחד, אבל לפעול למרות הפחד.

אל תוך האש זה הספר החמישי בסדרת היתום אקס.
היתום אקס הוא כינויו של גבר בשם אוואן סמוק שבגיל 12 נשלף מבית אומנה במזרח בולטימור וחונך במסגרת חשאית של הממשל האמריקני ועבר אימונים קשים שעיצבו אותו והפכו אותו למי שהוא היום.
כשאוואן פרש מתוכנית היתומים ופנה לדרך עצמאית הוא כינה את עצמו: "האיש משומקום" והקדיש את עצמו לעזרה לאנשים ובעיקר בני נוער במצבי מצוקה שלא היה להם למי לפנות.
הלקוחות שלו הגיעו אליו באמצעות מספר טלפון חסוי ולאחר שאוואן עזר להם, תפקידם היה להעביר את הטוב הזה הלאה ולמצוא עבור אוואן בן אדם אחר שהיה זקוק לעזרה.
אוואן היה בעברו מפלצת אכזרית והוא מכפר על מעשיו בכך שהיום הוא עוזר לנזקקים אבל הוא עייף והוא מבטיח לעצמו שהמשימה הבאה שלו תהיה האחרונה ואז הוא מקבל שיחת טלפון ממקס מריוות'ר.
מקס נואש כאשר הוא מגלה שבן דודו המוצלח גראנט שהיה מקור לגאווה במשפחה, נרצח.

גראנט היה רואה חשבון חוקר, שהיה מוסמך לבצע חקירות פנים, שמאות עסקית, חקירות הונאה וחקירות כלליות.
גראנט נחשב לגיבור על של חקירות שחיתות, הוא סרק ביסודיות את הספרים לבקשתם של חברות הביטוח, המשטרה, עורכי דין, בנקים, בתי משפט, גופי פיקוח ממשלתיים וגם אזרחים פרטיים.
הוא היה דייקן וקשוח והוא התעסק עם מספר טיפוסים מפוקפקים וידע שהוא חי על הקצה ועלול למצוא את מותו ביום מן הימים.
לפני מותו, גראנט הפקיד בידיו של מקס מעטפה ובו טלפון למקרה חירום אם יקרה לו משהו והוא סמך על מקס שיעשה את הדבר הנכון ברגע האמת.
כאשר מקס מגלה שהוא נרדף ע"י אלמונים שכנראה גם רצחו את גראנט, הוא מבין שהוא זקוק לעזרה והגורל מגלגל אותו לאוואן.
אוואן נחלץ לעזרתו והשניים יוצאים למרדף מטורף ברחבי לוס אנג'לס בעקבות רוצח לא ידוע והם במירוץ אחרי הזמן כדי לסיים את מרחץ הדמים שנקלעו אליו.
לגראהם כנראה היו הרבה אויבים, הוא היה איש אמיץ שעבד על כמה תיקים בעלי סיכון רב ויתכן שפתח קן צרעות אבל לא ברור על איזה תיק מדובר ועד שהאמת תתגלה, אנשים רבים עלולים להיפגע בדרך.

הפרקים נעים בין חייו של מקס לחייו של אוואן עד שהשניים מתאחדים.
הספר היה רווי בדרמות ולא מעט אקשן ולעלילה הגיחו מידי פעם דמויות מהספרים הקודמים בסדרה כמו למשל ג'ואי מוראלס, ההאקרית הצעירה שאוואן הציל בעבר ולקח אותה תחת חסותו.
כמובן שאי אפשר גם בלי הדיברות המפורסמות ברקע שג'ייק המנטור של אוואן לימד אותו והן היו האורים והתומים שלו וחלק בלתי נפרד מחייו.
אני אוהבת שלמרות החזות האכזרית והקשוחה של אוואן, עדיין יש בו מידי פעם רגעי אנושיות נוגעים ללב והוא גם ממשיך לשמור על קשר עם היתומים שהציל במהלך משימותיו.
כשזה נוגע לעבודה, אוואן הכי מקצועי שיש והוא חסר רגש ולא מותיר אחריו עקבות.
הוא חד, מקצוען, חסר פחד ומשתדל להישאר בצללים אבל לא תמיד זה עובד לו.
יש לי פינה חמה בלב לסופר גרג הורביץ לאחר שלפני מספר חודשים הוא התארח בקבוצת פרלמנט הספרים בפייסבוק שאני אחת מהמנהלות שלה.
כתיבתו של גרג תמיד מרתקת ומלאת אקשן, אין אצלו רגע דל ודבר מוביל לדבר.
למרות האקשן הוא מכניס גם הרבה רגש לתוך העלילה כי מאחורי המכונות המשומנות היטב מסתתרים גם אנשים עם חיים, רגשות, אהבות נכזבות ומשפחה.
לאוהבי סדרת היתום אקס יש למה לצפות.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן