Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אל תביטי לאחור
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 464
איב הארדוויי, אם יחידנית לילד קטן, יוצאת לחופשה שעליה חלמה שנים רבות – טיול אתגרי בלב הג'ונגלים של אוֹאָחקה, מקסיקו. הטיול הפסטורלי מקבל תפנית מסוכנת, כאשר איב סוטה מהמסלול יום אחד ומבחינה מרחוק בגבר מפחיד למראה, המתגורר בבקתה מבודדת בתחתיתו של ערוץ עמוק. כשהיא נסוגה בחזרה אל קבוצת המטיילים, היא נתקלת במצלמה שבורה שהשם תרזה המילטון מסומן עליה. לאחר בדיקה היא מגלה שתרזה הייתה מטיילת כמוה שנעלמה בנסיבות לא ברורות, ושהאדם המסתורי מתחתית הערוץ נושא עמו סוד שעליו הוא מגונן בחייו. ביחד עם שאר חברי הקבוצה איב מוצאת עצמה לכודה בג'ונגל בחברת צייד אכזרי וחסר רחמים, ועליה לשרוד בכל דרך אפשרית, אם ברצונה לחזור הביתה אל בנה. גרג הורביץ חוזר במותחן חדש ומסחרר מתמיד. ספריו בסדרת פרויקט x וכן המותחנים אתה הבא בתור, השורד ואל תשקר לי, שיצאו אף הם בהוצאת "דני ספרים", הפכו לרבי מכר ענקיים בכל העולם, והציבו אותו בראש כותבי ספרי המתח של ימינו. הורביץ הוא בוגר אוניברסיטאות הרווארד ואוקספורד, והוא מתגורר עם משפחתו בלוס אנג'לס, שם הוא כותב גם תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה. "גרג הורביץ תופס את מקומו הראוי כאחד מכותבי המותחנים המובחרים ביותר."  דיוויד בלדאצ'י "מותחן אדיר! כמו הגיבורה, גם אנחנו הקוראים תועים בשבילי הג'ונגל ולא מעיזים להביט לאחור..."  Publisher's Weekly "מותחן מסמר שיער וחכם, שישאיר אתכם חסרי מנוחה וצמאים לעוד."  Library Journal

טרור של יחידים זה מפחיד. טרור של יחידים במעמקי הג׳ונגל זה מפחיד  במיוחד.

איב הארדווי, אם לילד קטן, ואישה שננטשה ע"י בן זוגה לא מכבר, מחליטה לקחת את עצמה בידיים. אחת ההחלטות היא נסיעה לחופשה, טיול אתגרי בלב הג׳ונגלים של אואחקה , מקסיקו. אמרו לב שבטוח שם. אין סמים אין אלימות. אז אמרו. המציאות הייתה אחרת.

יחד עם קבוצה של מטיילים היא מגיעה לכפר האקולוגי ימים שמחים ויחד איתם היא יוצאת לסיורים בג׳ונגל. באחד הסיורים היא סוטה מעט מהדרך בשביל פרטיות והיא נתקלת באיש שמעורר בה פחד ואי נוחות. במנוסתה היא מוצאת מצלמה על הקרקע ולוקחת אותה איתה.

על המצלמה כתוב תרזה המילטון. בירור קצר מגלה שאותה אישה נעדרת כארבעה חודשים והיא שהתה באותה ביקתה בה נמצאת כרגע איב.

מה עלה בגורלה של תרזה? לאן היא נעלמה ומה גילתה?

כאשר אחד מחברי הקבוצה נעלם החששות והפחדים מקבלים ממשות.

מיהו האיש המיסתורי מהיער? מהו רוצה? למה הוא מסתתר ומהו מחפש?

הדמויות בספר נתקלות בסיטואציות קשות ומפחידות. איב מגלה בתוכה כוחות נפש שלא ידעה שיש בה, ויכולת מנהיגותית נדירה. בספר עולות סוגיות חברתיות וערכיות. האם אדם לאדם זאב או רע וידיד? האם שומרים על ערכי נאמנות וחברות בכל מחיר? מהיכן אנשים שואבים את כוחם לחיות ולשרוד ולהישאר אנושיים? 

לאיש המסתורי מהיער יש ניסיון בלחימת שטח ויכולת הישרדות בתנאים קשים. הוא מכיר את הג׳ונגל היטב. הוא מאיים וקנאי לפרטיותו.

אני אוהבת לקרוא על לוחמת גרילה. ההתחברות הזו למרחב, ההסוואה, היכולת לקלוט ריחות, קולות, לזהות סימני דריכה וסימנים בכלל, לנוע בלי שישמעו אותך, אבל אני אוהבת את זה כשזה מגיע מהצד של הטובים ולא כמו בספר הנוכחי, שהיכולות האלו היו של הצד הרע שבסיפור.

היה מפחיד והיה מותח. תפנו כמה שעות בשביל הרצף.

קריאה מהנה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן