Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אל תביטי לאחור
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 464
איב הארדוויי, אם יחידנית לילד קטן, יוצאת לחופשה שעליה חלמה שנים רבות – טיול אתגרי בלב הג'ונגלים של אוֹאָחקה, מקסיקו. הטיול הפסטורלי מקבל תפנית מסוכנת, כאשר איב סוטה מהמסלול יום אחד ומבחינה מרחוק בגבר מפחיד למראה, המתגורר בבקתה מבודדת בתחתיתו של ערוץ עמוק. כשהיא נסוגה בחזרה אל קבוצת המטיילים, היא נתקלת במצלמה שבורה שהשם תרזה המילטון מסומן עליה. לאחר בדיקה היא מגלה שתרזה הייתה מטיילת כמוה שנעלמה בנסיבות לא ברורות, ושהאדם המסתורי מתחתית הערוץ נושא עמו סוד שעליו הוא מגונן בחייו. ביחד עם שאר חברי הקבוצה איב מוצאת עצמה לכודה בג'ונגל בחברת צייד אכזרי וחסר רחמים, ועליה לשרוד בכל דרך אפשרית, אם ברצונה לחזור הביתה אל בנה. גרג הורביץ חוזר במותחן חדש ומסחרר מתמיד. ספריו בסדרת פרויקט x וכן המותחנים אתה הבא בתור, השורד ואל תשקר לי, שיצאו אף הם בהוצאת "דני ספרים", הפכו לרבי מכר ענקיים בכל העולם, והציבו אותו בראש כותבי ספרי המתח של ימינו. הורביץ הוא בוגר אוניברסיטאות הרווארד ואוקספורד, והוא מתגורר עם משפחתו בלוס אנג'לס, שם הוא כותב גם תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה. "גרג הורביץ תופס את מקומו הראוי כאחד מכותבי המותחנים המובחרים ביותר."  דיוויד בלדאצ'י "מותחן אדיר! כמו הגיבורה, גם אנחנו הקוראים תועים בשבילי הג'ונגל ולא מעיזים להביט לאחור..."  Publisher's Weekly "מותחן מסמר שיער וחכם, שישאיר אתכם חסרי מנוחה וצמאים לעוד."  Library Journal

משברים עמוקים בחיים יכולים להביא אנשים לעשות דברים בחיים. חלקם יעשו קעקועים, חלקם ילכו לטיפול פסיכולוגי, חלקם יתחברו לחלק יותר אומנותי בחיים וחלקם ייצאו לטיול בלב הג'ונגלים במקסיקו.

איב תכננה בכלל טיול ליום נישואים שלה ושל בעלה, כאשר גילתה שהוא בוגד בה עם מישהי שצעירה ממנה בעשור, ולפיו היא גם "אינטליגנטית ואלגנטית" יותר מאיב. על אף שננטשה על ידי בן זוגה, מחליטה איב להשאיר את בנה עם הבייביסיטר הנאמנה ולטוס לשבוע ימים ללב הג'ונגל במקסיקו.

איב מגיעה לבית נופש "ימים שמחים" (שכל קשר בינו לבין ימים שמחים הינו מקרי בהחלט) ומבלה שם יומיים נהדרים בחברת מטיילים נוספים.

במהלך אחד הטיולים שלהם ביערות הג'ונגל, איב הולכת לאזור בו יכולה להטיל את מימיה ושם נתקלת במחזה מוזר ביותר. גבר מושך אחריו בחורה מקומית. הסיטואציה מעוררת אי נוחות באיב. אי נוחות אשר מתעצמת כאשר היא מוצאת על הקרקע מצלמה דיגיטלית ששייכת לאישה בשם תרזה המילטון.

איב חוזרת לקבוצה ומאותו הרגע הטיול שלה הפך לטיול אתגרי תרתי משמע.

איב מתחילה לחקור ומגלה שאותה תרזה גם ישנה בחדרה שלה. היא מנסה לברר עליה יחד עם בעלי המקום, נטו ולולו אך הם לא תורמים לה לאף פיסת מידע.

יכול להיות שאיב הייתה עוזבת את כול זה במנוחה, אך מפגש עם הדמות המאיימת במהלך טיול במקדשים עתיקים מאותת לה שהיא ממש לא יכולה לשחרר מהסיפור. איב משתפת חלק מהמטיילים איתה התחברה על האיש ועל תרזה, ומאותו רגע כולם נתונים בסכנה ממשית.

החבורה לא מבינים בכלל עם איזה סכנה הם מתמודדים. האיש המסתורי מכיר את הג'ונגל כמו את כף ידו, והמיומנות שלו בשטח היא כמעט בלתי נתפסת. איב וחבריה יצטרכו לגלות הרבה כוחות בתוכם כדי להצליח לשרוד ולספר.

זה לא חדש שאני קהל שבוי של גרג הורביץ. מאז שהתחיל להוציא לאור את פרויקט X, אין ספר אחד שלו שלא קראתי, ככה שבאתי עם ציפיות גבוהות ביותר כשהתחלתי לקרוא את הספר, ולשמחתי הציפייה שלי לא התנפצה אלא להפך. לא יכולתי להוריד את הספר מהידיים, העלילה המרתקת והשוטפת פשוט ריתקו אותי לספר. לא יכולתי לחכות עד שאגיע לסוף הספר כדי להבין מה יעלה בגורל איב ואחרים.

לכו לקרוא, מומלץ, מומלץ, מומלץ!!

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן