Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אל תאמינו
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 352
הסופר עטור השבחים צ'רלי דונלי חוזר בספר מתח מתעתע ומרובה תפניות שאי אפשר להניח מהיד. סידני ראיין היא יוצרת הסדרה הדוקומנטרית הפופולרית, הנערה משוגר ביץ', שבה היא מנסה לבדוק אם אישה צעירה בשם גרייס סיבולד אכן אשמה ברצח בן זוגה, או שמא היא חפה מפשע וישבה בכלא במשך עשר שנים על לא עוול בכפה. במהלך העבודה על הסדרה פותחת סידני בחקירה ומגלה ראיות מטלטלות, חשודים נוספים וסתירות בציר הזמן שלא נבדקו בחקירה הקודמת. עקב לחץ הקהל נפתח התיק לבדיקה מחדש. אבל יום אחד, לקראת סיום הקרנת הסדרה, מגיע מכתב המבהיר לסידני שהיא טעתה. סידני צוללת לעברה של גרייס ומקלפת את שכבות ההונאה בזו אחר זו. כשהיא מתקרבת ללב לבו של הסיפור, עליה להחליט אם היא מחויבת לאמת גם במחיר תהילתה, הקריירה שלה... ואפילו חייה.

ג'וליאן התרגש, הוא הכין את הלוקיישן לרגע שלו חיכה. על מצוק סמוך לכפר נופש הוא פרש שמיכה, הביא יין ושתי כוסות, מקום מושלם כדי לבקש את ידה של אהובתו. לאחר מכן זוג חותרים בקייאק מוצא אותו מת במים, ממש מתחת למצוק עם פצע ענק בראשו. נפתחת חקירה מיד ולא מעט ממצאים מהשטח מובילים את החוקרים לגרייס, לבת זוגתו ששהתה איתו ממש בכפר הנופש הסמוך, הם היו בני זוג. לאחר משפט וחקירה גרייס מואשמת ברציחתו ונשלחת למאסר ארוך.

סידני עורכת, מביימת ומצלמת סרטים דקומנטריים. היא עשתה כבר ארבעה סרטים כאלו שסללו את דרכה לפסגה. לכל סרט הכינה תחקיר מעמיק שחשף לא פעם את האמת והביא את המואשמים לניקוי שמם, סידני הפכה לשם דבר. גרייס שלחה לא לא מעט מכתבים מהכלא, בתקווה שהיא תסכים לחקור את התיק שלה ולזכות אותה מכל האישומים, היא לא זו שרצחה את בן זוגה ובנתיים נרקבת בכלא על לא עוול בכפה. סידני מסכימה לבסוף והחקירה מתחילה… שם הסרט: "הבחורה משוגר ביץ".

סידני מגיעה לכפר הנופש ואף למצוק המפורסם ומתחילה לחפור הן בעבר של גרייס וג'וליאן והן בחקירה שהתבצעה אז לפני 10 שנים, היא ראיינה את מפקד המשטרה המקומי באותה תקופה, קלוד פייר שמבחינתו הוא היה משוכנע שגרייס רצחה אותו. היא הכתה בו חזק עם משוט באחורי ראשו ודחפה אותו מהצוק. מבחינתו המניעים שלה היו יחסים מעורערים משהו בין בני הזוג על רקע רומנטי. גרייס הודתה שהם רבו ממש ביום המות.

בחקירה להכנת הסרט סידני מראיינת את גרייס שמספרת את גרסתה שלה. לא מעט סתירות מתגלות בין גרסתה לחקירה שביצע קלוד פייר. סידני אינה יודעת למי להאמין והשאלות רק עולות ועולות במהלך החקירה. על כל חשיפה של סידני וסקופ לתוכנית הדוקו שהיא מצלמת היא מקרבת את גרייס את זיכויה כעיקרון. אני כותבת "כעיקרון" משום שבמהלך הקריאה של הספר לא היה לי מושג מי רצח אותו באמת. הספר כתוב וערוך כל כך טוב שהסופר מתעתע בכל פעם בקורא. הוא מכניס עוד נדבך ועוד נדבך בעלילה דבר שמעצים את המתח ושומר עליו מתחילת הספר ועד לסופו.

הספר מספר מצד אחד על החקירה של סידני ועל הכנת התוכנית הדקומנטרית שלה שצוברת עוד ועוד צופים ומצד שני משלב קטעים של החקירה שבצעו לפני 10 שנים לפני שהרשיעו את גרייס.

הספר שלפנינו הוא ספר מתח מעולה, בין הטובים שקראתי, ספר שלא הצלחתי להניח מהיד. סיימתי אותו בתוך יממה, לא היה לי מנוח הייתי חייבת לדעת את הסוף. ממליצה בחום לאוהבי המתח ולאלו שלא. תקראו!!

חייבת לסיים בציטוט מתוך הספר, ציטוט של היצ'קוק:"בסרטים עלילתיים הבמאי הוא אלוהים, בסרטים תיעודיים אלוהים הוא הבמאי".

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן