Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אי התפוחים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 311
לונדון 1884. מג אלישיביץ, יתומה חסרת כול, מחליטה לשנות את העתיד הקודר הצפוי לה ועוזבת מאחוריה את שכונות העוני והמהגרים. היא נלחמת ברעב המציק ובפיתויים האורבים לה ברחובות האפלים. תאונת כרכרה מצליבה את מסלול חייה עם אחת המשפחות המכובדות בעיר, משפחת אליוט, וזו לוקחת אותה תחת חסותה ופותחת בפניה צוהר לעולם חדש. בתקופה שבה איפוק ושמרנות הם הרצויים ושערוריות הן הס מלהזכיר, מג צריכה ללמוד את כללי המשחק החדשים. אנתוני אליוט לא יניח לה עד שימצא הוכחות כי היא נוכלת המרמה את משפחתו, ויש לו סיבות טובות מאוד לחשוד בה. דודנו דארן יעשה הכול כדי לעזור לה לצלוח את מסלול המכשולים הפתלתל, על אף כל הספקות. מאחורי מניפות ומסכות מתעתעות, בין צעדי ריקוד הוואלס ותה מנחה בטרקלינים מפוארים, תמצא מג חברות אמיצה ואהבה אך גם קנאה ושנאה תהומית. עם הזמן תתרגל מג לשמלות מאריגים משובחים, לגינונים מעודנים ולנימוסי שולחן, אולם כל אלו לא יוכלו לעצור את הצללים מעברה המאיימים להרוס את כל הישגיה. האם מג תהיה מוכנה לשלם מחיר יקר כדי לשפר את עתידה? האם תצליח לשמור על ליבה מפני שברון ולמצוא את חלקת אלוהים הקטנה שלה? זהו ספרה הרביעי של הילה ארוון. לאחר הרומן ההיסטורי "כחותם על לבך", שריתק קוראים רבים, היא חוזרת עם רומן תקופתי חדש, מלהיב ומסעיר שבו מצטלבים הלבבות והדרכים.

באיחור קל סופסוף קראתי את הספר הזה.. נסחפתי איתו ללונדון של המאה ה-19: לנשפים, לפאר, לפערי המעמדות, לשמרנות המינית ולהבדלים בין גברים לנשים מצד אחד ומאידך למתירנות וחיי הפאר הבזבזניים הבאים לידי ביטוי בבגדים, משרתים וחיים ברמה גבוהה.

מג התייתמה מהוריה ונותרה חסרת כל. בעודה מחפשת מקור פרנסה, היא מנסה להגיע לקרובת המשפחה היחידה שלה, אשר מנהלת מכון ליווי, על מנת לעבוד אצלה בניקיון, אך היא מגרשת אותה.
לפני שהיא מספיקה לצאת היא רואה זוג חפתים יוקרתיים באחד החדרים ,בשבריר שנייה בו היא מהססת אם לגנוב אותם, היא נתפסת ומואשמת בגנבה ע"י הגבר בעל החפתים.

היא בורחת משם, עוברת טלטלות ומנסה למצוא עבודה במקומות שונים, עד ליום שבו היא נפגעת מכרכרה וחייה משתנים. מה רבה ההפתעה כשהיא מגלה שבכרכרה נמצא אותו בחור שהאשים אותה בגנבה- אנתוני.

השתלשלות הדברים מביאה לידי כך שהיא מאומצת על ידי משפחתו העשירה של אנתוני, והם מתייחסים אליה כבתם.
היא משתלבת אט אט בחיי המעמד הגבוה כשמצד אחד אנתוני ממשיך לכל אורך הדרך לחפש אותה ומנסה להתנכל לה, ומנגד דארן הרופא שדואג לה כמו אח אוהב.

הספר קסום ומרתק מתחילתו ועד סופו, כל כך הרבה טלטלות עוברות על מגי. היא צוברת אויבים שלא באשמתה אך מנגד היא גם אהובה מאוד. אט אט היא לומדת את גינוני החברה הגבוהה והופכת לחלק בלתי נפרד מהם, כשברקע כל הזמן היא סובלת מאיומים להרוס אותה ולחשוף את קלונה.

גם בספר הזה, כמו בספריה הקודמים, הילה הצליחה לרתק וליצור עלילה בלתי נשכחת ומלאת תהפוכות.
נשאבתי לקסם שלו ואני ממליצה עליו בחום!

נקודה אחת שכן הפריעה לי מעט, אך לא פגעה בעלילת הסיפור, היא השמות הדומים של הדמויות בספר, אותי זה הצליח קצת לבלבל (מגי/ מייגן, אנתוני/תומאס), וחשתי לעתים כי אני ,"שוברת שיניים"…

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן