Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איתנו זה נגמר
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 352
החיים של לילי לא היו קלים, והיא עשתה כל מאמץ כדי ליצור לעצמה את החיים שהיא רוצה. לכן, כשמשהו ניצת בה למראה הנוירוכירורג המדהים רייל קינקייד, הכול בחייה נראה כמעט טוב מכדי להיות אמיתי. רייל אסרטיבי, עקשן ואולי מעט יהיר. הוא גם רגיש, ויש לו חולשה ללילי. אבל הוא סולד ממערכות יחסים. לילי מוטרדת מאוד מיחסיה החדשים ומוצפת במחשבות על אטלס קוריגן, אהבתה הראשונה והחוט המקשר בינה לעבר שהשאירה מאחוריה. הוא היה הנפש התאומה שלה, המגן שלה. כשהם נפגשים במפתיע, כל מה שלילי בנתה עם רייל מתערער. איתנו זה נגמר הוא סיפור בלתי נשכח על אהבה שגובה את המחיר הנורא מכול. קולין הובר היא מחברת רבי־המכר אהבה מכוערת, וידוי ובקצב הלב. היא מתגוררת בטקסס עם בעלה ושלושת ילדיהם.

ישר אחרי הלוויה של אביה של לילי היא רצתה לברוח, להיות לבד עם המחשבות שלה, עם האבל שלה כך היא הגיעה לגג של אחד מהבניינים ליד הבית. היא ישבה על הקצה של הגג, תזוזה קטנה והיא בדרך למטה, היא היתה מאוכזבת מההספד שרצתה להקריא בלוויה, היו לה הרבה מחשבות. אבל לא, היא לא מתכוונת לקפוץ, היא רק רוצה להיות לבד. לפתע היא הרגישה שהיא לא לבד, שם בחושך היא פגשה את רייל. הוא התנהג מוזר, התנסח מוזר אבל היה חתיך אש. כמה שהוא הרתיע אותה בהתנהגות שלו, כמה שהוא משך אותה. שיחת טלפון קטעה את המפגש שלהם והקפיצה אותו לתורנות בבית החולים, הוא היה רופא. הם נפרדו האחד מהשניה מבלי להחליף פרטים. כל אחד המשיך בחייו…

לילי החליטה שהיא משנה כיוון בחייה ופותחת חנות פרחים, היא שוכרת חנות הרוסה מלאה בגרוטאות ומתכוונת לשפץ אותה, לא היה לה מושך איך. לגמרי במקרה, נכנסת אליסה ונתקלת בלילי שמספרת לה על התוכניות שלה. השתיים מתחברות ואליסה מציעה עצמה בתור העובדת שלה ומבטיחה לה לעזור לה לשפץ את המקום. הן מתחילות מיד. לילי הרימה ארגזים כבדים, איבדה את שיווי המקשל ונפלה יחד איתם, כך היא מפגעה בקרסול. אליסה לא ידעה מה לעשות והיא הזעיקה את בעלה ואחיה שהיו בקרבת מקום. תנחשו מיהו אחיה של אליסה? כן כן, לא אחר מאשר רייל ההורס. הם שוב נפגשו.

המתח נשאר בין השניים והצפיות מקשר משותף היו שונות בתכלית. כמובן שלילי רצתה לבנות קשר ארוך טווח ואילו רייל רק ביקש לשכב איתה. לילי שמה מסביבה חומות הגנה והשתדלה להתרחק ממנו ככול האפשר. נראה לכם שהצליחה?

כבר מתחילת הסיפור משולבים קטעי יומן שכתבה לילי כשהיתה בת 15 ואילך. קטעי היומן הם מכתבים שכתבה לילי לאלן דג'נרס, המגישה האהובה עליה. המכתבים מספרים על הילדות שלה כנערה מתבגרת, על היחסים שלה עם הוריה, בין הוריה ועל דמות מרכזית בשם אטלס. אטלס היה אהבת נעוריה והיה בניהם קשר חזק ואמיץ. זו לא היתה עוד סתם אהבת נעורים. הקשר הזה נותק כשאטלס עבר לגור אצל דודו הרחק מלילי.

איך יתפתחו היחסים בין רייל ללילי? מה הקשר של אטלס לסיפור?

העלילה מסתעפת ומסתבכת ואני בוחרת שלא להמשיך לספר עליה גם משום שאני לא רוצה לעשות ספויילר וגם משום שאני בטוחה שמי שעוד לא קרה אתה הספר הזה, יקרא אותו ויגלה בעצמו. זהו ספר חובה! ספר מרגש שנוגע בנושא כאוב וחשוב. ספר חזק, מרגש שנכנס לי עמוק בלב, ספר שלא יכולתי להניח מהיד.
לא תקראו, לא תבינו…

סיימתי את הספר כשאני מעריצה את לילי. כמה שהיא עברה, איזו אמיצה היא, הלוואי ולעוד נשים במצבה היה את האומץ שלה.
הערת המחברת בסוף העצימה את חוויית הקריאה שלי וגרמה לי להעריך את הסיפור עוד יותר.

אם כל זה לא ברור, אז זהו אחד הספרים הטובים שתקראו! אל תפספסו!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן