Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איש הערמונים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 536
רוצח סדרתי מטיל אימה על העיר קופנהגן.   החותמת האישית שלו היא "איש־הערמונים" - בובה עשויה מערמונים, ובהם נעוצים גפרורים, המשמשים כידיים ורגליים. את הבובה הזו הוא משאיר בכל זירת רצח, סמוך לקורבנות - שהן תמיד נשים צעירות, אימהות לילדים.   בבדיקה של הבובה מגיע ראש המחלק לזיהוי פלילי לתגלית מזעזעת - טביעת אצבע של ילדה - בתה של שרה בכירה בממשלה, שנעלמה שנה קודם לכן.   מחשש לחיי נשים נוספות נרתמים לחקירה צמד החוקרים, נאיה תולין, אם יחידנית, כוכבת עולה במשטרה, קרת רוח ובעלת מוסר עבודה גבוה, ששואפת להגיע ליחידת הסייבר, ומארק הס, בלש ואיש קשר לבולשת האירופית, שנשלח לקופנהגן כעונש על טעויות גסות שעשה. עליהם להניח להבדלי האישיות שביניהם ולמחלוקות האישיות כדי לפענח את רמזיו של הרוצח, שכל זירת רצח שהוא משאיר מאחוריו מבעיתה מקודמתה. האם הם יצליחו להתחקות אחר איש הערמונים, למנוע רציחות נוספות ואולי גם לגלות פרטים נוספים על היעלמותה של בת השרה?   זהו ספרו הראשון של סרן סוַוייסְטרוּפּ, תסריטאי ומפיק של כמה סדרות טלוויזיה, וביניהן ' THE KILLING' - שזכתה בפרסים בינלאומיים ונמכרה ליותר ממאה מדינות. הוא מתגורר בקופנהגן. 'איש הערמונים' עוּבד לסדרת טלוויזיה בנטפליקס.   "ספר ביכורים טעון מתח." פייננשל טיימס

רוזה הרטונג היא השרה לעיניינים חברתיים. ביתה קריסטין בת ה 12 נחטפה ועבריין מין הורשע בחטיפתה בריטוש גופתה ובקבורתה ביער. הוא הצהיר שהוא סובל מאובדני זכרון רגעיים ושהוא לא זוכר היכן הטמין את חלקי גופתה. כמו כן נמצאות בזירה כמה ראיות שקושרות אותו לרצח הילדה, הוא מורשע והתיק נסגר.
אימה של קריסטין, רוזה התקשתה להתמודד עם הטרגדיה וחזרה לעבודתה במשרד רק לאחר כמה חודשים. כבר ביום הראשון לחזרתה, קיבלה איומים וספגה נאצות. מי רוצה להתנכל לה ולמה? לא סבלה מספיק?

תולין היא חוקרת מנוסה במשטרה, היא שייכת למחלק הרצח אך חולמת לעבור ליחידה משטרתית אחרת, לחקירות סייבר. ממש על התפר בין שני התפקידים, היא מוזעקת לזירת רצח של אישה שנמצאה מרוטשת במגרש המשחקים סמוך לביתה כשבובה מערמונים נמצאת תלויה על מתקן המשחקים הקרוב. בנה הקטן ישן במיטתו בביתו הסמוך, הוא נשאר יתום מאב ומאם. החשד הראשוני היה שבן זוגה פגע בה והחקירה היתה בעיצומה.

לאחר זמן קצר, זירת רצח נוספת באותו הדפוס מתגלה כשאם לשני ילדים נמצאת מרוטשת ולידה בובה נוספת. איך הנרצחת הטריה קשורה לפרשה?

הבובות מערמונים שהרוצח משאיר בזירות קושרות את הרציחות של הנשים לפרשה של קריסטין הרטינג, ביתה של השרה. החקירה מתרחבת ומעורבים בה עוד ועוד אנשי מקצוע, חוקרים לעומק בהרבה מובנים והמתח עולה ועולה…

מהו הקשר בין הרציחות? מיהו איש הערמונים? מה יהיה סוף הסיפור?

עוד ועוד זירות, עוד ועוד סיפורים קטנים נשזרים בסיפור המסגרת בידי אומן. הסיפור כתוב היטב, מרתק, מותח לאורך כל הדרך ממש מהפרק הראשון, התקשתי להניח אותו מהיד וסיימתי אותו מהר ביחס למספר העמודים הרב שלו. לאורך הסיפור הסופר הכניס עוד ועוד דמויות ופרשות שהשתלבו היטב בסיפור והגבירו את המתח יותר ויותר, הראש שלי עבד שעות נוספות פה. לעיתים הרגשתי שהעלילה מפותלת ועמוסה מידי אבל כמו שאתם מבינים גמעתי את הספר ונהנתי ממנו. ספר חזק ומומלץ מאוד כזה שלא אשכח, ספרות מתח סקנדינבית במיטבה!

מעולם לא טעמתי ערמונים, אף פעם לא משך אותי. אחרי הספר הזה, בטוחה שכבר לא אטעם..
.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. מיכאלה מאור

  מותחן + פסיכולוגי+ סקנדינבי???
  המתכון המנצח! מבחינתי!
  תודה על סקירה מעניינת מסקרנת!

  1. שרון בצלאל

   הכי מסכימה! תודה רבה 🙂

 2. יעל תגרין

  מה שם הסידרה בלועזית?
  תודה

  1. שרון בצלאל

   אין לי מושג . מתנצלת .

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן