Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איש הלחישות
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 413
אחרי מותה הפתאומי של אשתו, טום קנדי מאמין שהתחלה חדשה תעזור לו ולבנו הצעיר ג'ק להחלים. התחלה חדשה, בית חדש ועיירה חדשה – פֵתֶ'רבֶּנק. אבל לעיירה יש עבר אפל. לפני עשרים שנה רוצח סדרתי בשם פרנק קרטר חטף ורצח חמישה תושבים. עד שנלכד היה הכינוי של קרטר "איש הלחישות", כיוון שנהג לפתות את קורבנותיו בלחישות בסמוך לחלונם בשעת לילה. בדיוק כשטום וג'ק מסיימים להתמקם בביתם החדש, ילד מהעיירה נעלם. אופן היעלמותו דומה להחריד לאופן הפעולה של פרנק קרטר, מה שמצית שמועות על שותף לפשע. כעת הבלשים פיט ויליאמס ואמנדה בק מוכרחים למצוא את הילד לפני שיקרה הנורא מכול, גם אם משמעות הדבר היא שפיט ייאלץ לבקר בכלא את אויבו הגדול ביותר: איש הלחישות. ולפתע ג'ק מתחיל להתנהג משונה. הוא שומע לחישות בחלונות.

מי שבודד, עצוב ומצוברח, איש הלחישות אותו ייקח.

טום הוא סופר מצליח שמגדל לבד את בנו בן השבע ג'ייק לאחר שאשתו רבקה הלכה לעולמה עשרה חודשים קודם לכן.
טום מרגיש כבוי מאז מותה של רבקה, הוא לא מצליח לכתוב, מתקשה לתפקד בתור אב והוא מרגיש שהוא חייב התחלה חדשה בשבילו ובשביל בנו.
טום וג'ייק אורזים את עצמם ועוברים להתגורר בכפר קטן שנקרא פת'רבנק, הם עוברים להתגורר בבית שנראה קצת מוזר ומפחיד אבל ג'ייק נמשך לבית הזה וטום מחליט לרצות את בנו והם פותחים יחד דף חדש.
כשטום מגיע למקום, הוא מגלה שחודשיים לפני כן נחטף במקום ילד בשם ניל ספנסר שהיה בן גילו של ג'ייק.
ניל הגיע מבית הרוס והחטיפה שלו הותירה את תושבי המקום מזועזעים. לפני עשרים שנה נחטפו ונרצחו בכפר ארבעה ילדים בני שש ע"י איש מטורף בשם פרנק קרטר.
לפני החטיפה פרנק משך אליו את הילדים כאשר היה עומד בחלון חדרם ולוחש להם ומאז הוא נקרא "איש הלחישות".
פרנק אמנם נתפס והוא יושב בכלא אבל היה עוד ילד חמישי שנחטף ועד היום לא נמצאו עקבותיו.

בראש חקירת העלמותו של ניל ספנסר עומדים מפקח בילוש פיט ויליס ומפקחת בילוש אמנדה בק.
פיט רדוף כבר עשרים שנה ע"י קרטר והוא לא ינוח ולא ישקוט עד שלא תימצא גופתו של הילד החמישי.
פיט בטוח שפרנק קשור איכשהו לחטיפתו של ניל והוא נכנס לתוך חקירה מסועפת שמובילה אותו למבוי סתום.
בזמן שהחקירה בעיצומה, טום מרגיש שדברים מוזרים עוברים על ג'ייק, הוא מרבה לדבר לעצמו והוא גם חושב שמישהו רודף אחריו וטום מנסה להתקרב אליו ולהבין מה הילד עובר.
לג'ייק תמיד היו חברים דמיוניים וטום השתדל לזרום עם זה אבל מרגע שהם עברו לבית החדש, מצבו של ג'ייק רק הלך והחמיר וטום היה חסר אונים אל מול הדברים שעובר בנו.
טום השתדל להיות אב טוב וקשוב כלפי ג'ייק ולהשתלב בכפר אבל רוחות מהעבר המשיכו לרדוף אותו גם במקום החדש והוא נאלץ לסגור קצוות פתוחים מילדותו ולהתמודד עם תפניות לא צפויות בחייו.

העלילה מתוארת מנקודת מבטו של טום בגוף ראשון ומנוקדת מבטו של פיט בגוף שלישי. כל אחד מהם חווה התחבטויות נפש משלו הקשורות בעקיפין או במישרין בילדים.
היה משהו קריפי/מצמרר בספר הזה ופתאום עלו לי לראש פלאשבקים מסרטי אימה שציפיתי בהם במהלך חיי כמו קנידמן (לא ישנתי לילות שלמים אחרי שציפיתי בו), צ'אקי, החוש השישי ועוד כמה סרטים שאני מעדיפה להדחיק מהתודעה.
אתם זוכרים את הילד המצמרר הזה מהסרט החוש השישי שאומר: אני רואה אנשים מתים? אז ג'ייק די הזכיר לי אותו, הוא לא בדיוק ראה אנשים מתים אבל הוא הרגיש דברים ורואה בדמיונו דברים שקרו באמת, היה לו סוג של חוש שישי.
הספר היה מותח, מצמרר, מאד לא צפוי עם שבבים קטנים של קטעי אימה (ממש בקטנה) ואני חייבת לציין שהופתעתי ממנו מאד לטובה. חששתי לקרוא אותו (במיוחד לפני השינה) אבל מצאתי את עצמי מרותקת לעלילה ונהנת ממנו מאד.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן