Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אישה בעונת מעבר
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 288
"אביגיל, את לא האישה היחידה בעולם שפוחדת מהגיל הזה שבו הכול נשמט מאיתנו, אבל תראי לאן זה הביא אותך: להיות תלויה באהבת הנעורים שמייקי מזריק לך, לשכב איתו בבית אבות, להצטלם בעירום באוטובוס, לישון במיטה אחת עם הפסיכולוגית שלך, ומה השיגעון הבא?" "אני לא פוחדת מגיל 50. אני פוחדת שלא אצליח יותר להתרגש." מה עובר על אביגיל שפר-סמרה? אוהו. גיל המעבר שוטף אותה; מייקי, המאהב שהוא גם האקס המיתולוגי שלה, כבר לא בדיוק שלה; הילדים תכף עוזבים את הבית; ההורמונים נוטשים את הגוף; בזמן שהיא מעצבת בתים של אחרים, החיים שלה מתפרקים. ואם כל זה לא מספיק – היא נענית להצעה מתוכנית ריאליטי לגור באוטובוס בקיבוץ בעמק הירדן, לא לפני שהיא מאשפזת את עצמה בבית דיור מוגן יוקרתי, שם היא שוברת את כל החוקים. הוריקן של רגשות מציף את הגיבורה הנפלאה שבראה ענת לב-אדלר וזורק אותה דרך גג הבית המטופח שלה אל מרחבים מתעתעים שבהם גוף נשי מתבגר עדיין מתעקש לפעפע תשוקה, ואל מחוזות שבהם תפקידים מסורתיים של אמא ושל רעיה לא כופים את עצמם עליה. שם, הכי רחוק מהיומיום הבורגני המתערער שלה, יש לה הזדמנות להתעמת עם שקרים ושברים ולהחליט איך היא ממשיכה אל עבר מה שנדמה לה שהוא "שארית החיים". לאחר שמכרה יותר מ-50 אלף עותקים מהרומן כותבת ומוחקת אהבה, שבו צללה אל תוך משבר אמצע החיים, חוזרת ענת לב-אדלר עם הרומן הפסיכולוגי אישה בעונת מעבר. בחמלה, באומץ, בעברית יפהפייה, מהולה בהתפרצויות של הומור חסר מעצורים, היא מעמתת את הגיבורה שלה עם ההתבגרות האכזרית ועם פנטזיית הנעורים האכזרית ממנה, לוקחת אותה אל הקצה וקורצת אל הקוראות כממתיקת סוד: כאלו אנחנו, רוצות הכול, עייפות מהכול, חכמות ומפוכחות להחריד, סקסיות, נוגעות ללב, פוחדות להזדקן ומצחיקות עד בלי די. ענת לב-אדלר היא עורכת ותיקה בידיעות אחרונות, נשואה, אמא לשני ילדים בוגרים ומתגוררת בתל-אביב.

אביגיל מתקרבת לשנות החמישים של חייה או כמו שהיא קוראת לזה לשנת השמיטה שלה. אביגיל נשואה לבעלה איתן, יחד הם מגדלים שני ילדים בשנות העשרה המאוחרות שלה.

אביגיל מרגישה שהכל מאיים לעזוב אותה. הנשיות שלה, הילדים מהקן, היחסים עם בעלה כבר לא מה שהיו, גם המאהב שלה מייקי מתחיל לזייף. זו מן תקופה כזאת בשבילה שהכל סוגר עליה.
אביגיל מנהלת רומן ארוך שנים עם מייקי האקס המיתולוגי שלה כמובן ללא ידיעתו שלה בעלה. היא מעצבת בתים למחייתה ולאחרונה, אולי מתוך משבר גיל הארבעים (שהגיע אליה מאוחר משהו), היא משתתפת בתוכנית דוקו שהיא מצלמת את עצמה בחיי היומיום שלה וגם כשהיא תעבור בהמשך לגור לתקופת מה באוטובוס.

המון מחשבות יש לאביגיל, המון לבטים ובעיקר המון רגשות שהיא מתמודדת איתם. היא אוהבת את בעלה שנתנה לו את הכינוי איתנים, היא אוהבת את הילדים שלה ואת הבית שבנו יחד, אבל היא אוהבת גם את מייקי ויש לה רצונות וצרכים משלה שגורמים לה להקרע מבפנים.

כל הבלבלות שלה מתעצמות כשמייקי מספר לה שאישתו נעמה עוזבת את ביתם. האם זו הזדמנות עבורה? מה היא תעשה? היא תוותר על איתנים?

מייקי הופך לה את הראש, היא לא יכולה איתו והיא לא יכולה בלעדיו. כשהיא מגלה שהוא לא נאמן לה היא מתרפקת ומגרשת אותו מעליה. אבל כשהיא בשקט עם עצמה היא מבינה שהוא כמו סם בשבילה.

כחלק מהדוקו ריאליטי שהיא משתתפת היא נוסעת לגור שבוע לבד באוטובוס ישן בצפון ושם היא קרובה יותר מתמיד לעצמה ומגיעה למסקנות על הדברים שחשובים לה בחיים.

מה תגלה אביגיל על עצמה? מה היא תבחר לעשות לבסוף?

הספר שלפנינו הוא סיפור ישראלי חושפני שכתוב בשפה קולחת. נהנתי מהסיפור שהתחיל מרתק והמשיך טיפה פחות. אהבתי את הדרך שעברה אביגיל ואת סוף הסיפור, חייבת לציין את הכריכה המקסימה שמתאימה לספר כמו כפפה ליד. מי שאהב את ספרה הקודם של אדלר 'כותבת ומוחקת אהבה' אין לי ספק שיהנה גם מזה.
קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן