Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איקס באמצע
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 373
גל איינשטיין. 42. תל אביב. מורה למתמטיקה. גולש גלים חובב. זמר לשעבר. חי בלה-לה-לנד. איש די נורמטיבי בסך הכול. אז מי היה יכול לשכור בלשים לעקוב אחריו? האם אשתו, נורית עמית, מנכ"לית של אחת מחברות המזון הגדולות במדינה, עלתה על הרומן שלו עם פרופ' יעל דהאן, ראש החוג לכלכלה באוניברסיטה? ומה נורית עשתה בבית הישן ליד חוף סידני עלי? ולמה היא משקרת לו בנוגע לזה? מה שמתחיל כסיפור מוכר על בגידות בחיי הנישואים מקבל תפנית כשמתברר לגל שנורית נקלעה לתסבוכת מסוכנת, והוא מוצא את עצמו במערבולת מאורעות המאיימת על כל היקר לו. השתלשלות העניינים מחייבת אותו לבחון מחדש את אהבתו, החדשה והישנה, ואת יחסיו עם אביו ועם בנו, ולהתמודד עם פצע ישן שהותירה היעלמותו של חברו הטוב בבוליביה לפני כעשרים שנה. "איקס באמצע", רומן מתח קצבי שקשה להניח מהיד, מספק הצצה אל היצריות של העולם העסקי ואל המאבקים שבין כוחניות וערכיות. בד בבד עולה גם השאלה אם הדרך שהובילה אותנו עד הלום עדיין רלוונטית להמשך. רוני שחר, פרופסור לכלכלה ולשיווק, לשעבר דיקן בית הספר למנהל עסקים במרכז הבינתחומי. ספרו הקודם, "סרנדיפיטי" (ידיעות ספרים, 2006), זכה בשבחי הביקורת והיה לרב-מכר.

בשורה הראשונה אומר
אני אוהבת ספרי מתח, פעולה פוליטיקה, ופשע וכאן קיבלתי את כול החבילה ארוזה ב X לבן על גבי שחור והיה לי מעניין.

גל איינשטיין, בן 42, תל אביבי, מורה למתמטיקה אב לבנו אמיר אבא במשרה מלאה, נשוי לנורית מנכלית של חברת מזון גדולה אישה קרייריסטית. מנהל רומן עם פרופסור יעל דהן ראש החוג לכלכלה באוניברסיטה. גיבור בסיפור קצת שוביניסט, בוגד באשתו אבל לא מאמין שהיא מסוגלת לבגוד בו גם.

אהבתי את הבחירה של הסופר שבחר דמויות ראשיות שתי נשים חזקות מובילות דעתניות. הספר כתוב בקצב מהיר, מותח, ישראלי

בתחילת סיפור אהבה בגידה די פשוט עד עמוד 100 ספר רגיל וסטנדרטי אבל, אז הוא מקבל תפנית לספר מתח/פשע שרק הולך ומסתבך עם כל מיני פרשנויות בין תאגידים.

כשמסתבר לגל, שנורית נקלעה לתסבוכת מסוכנת, הוא מבין שכל מה שיקר לו הולך להיפגע, ועליו לעצור את ה"רכבת הרים" שפוקדת את המשפחה הקרובה. (לא הוא לא אוהב רכבות הרים, אפילו לא בלונה-פארק)

היחסים עם אביו היו חזקים בעבר ואם השנים התרופפו בעקבות מוות של חברו דרור בבוליביה, אביו נפגע פיזית בידי אדם כלשהו ואיך זה קשור להסתבכות של אשתו? האם הוא יוכל לגלות מי עומד מאחורי הדברים? ובמה הסתבכה נורית? גל מרגיש שהקרקע היציבה שעליה הוא עומד מאבדת את יציבותה.

ניכר בסופר שהוא מבין בתחומים עליהם כתב וזה עובר מצוין. עולם החברות העיסקיות, עולם האקדמיה. העלילה מאד ריאליסטית וברוב המקרים מהודקת. צורת הכתיבה מוקפדת ומעניינת וזה מאפשר קריאה זורמת וחלקה.

בנוסף, אם יש דבר שעליו אני תמיד אסירת תודה למחברי ספרי מתח, הוא כאשר הם טורחים לקשור את כל הקצוות. ואכן, הסופר המתחשב הואיל לעשות את זה גם כאן, ובצורה יחסית חלקה ומשביעת רצון.

בלי ספוילרים אציין שאהבתי את הסוף הוא בהחלט היה מציאותי.

הכריכה השיגה את המטרה מושכת את העין ויוצרת עניין.

ולסיכום ספר טיסה טוב.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן