Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
איקס באמצע
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 373
גל איינשטיין. 42. תל אביב. מורה למתמטיקה. גולש גלים חובב. זמר לשעבר. חי בלה-לה-לנד. איש די נורמטיבי בסך הכול. אז מי היה יכול לשכור בלשים לעקוב אחריו? האם אשתו, נורית עמית, מנכ"לית של אחת מחברות המזון הגדולות במדינה, עלתה על הרומן שלו עם פרופ' יעל דהאן, ראש החוג לכלכלה באוניברסיטה? ומה נורית עשתה בבית הישן ליד חוף סידני עלי? ולמה היא משקרת לו בנוגע לזה? מה שמתחיל כסיפור מוכר על בגידות בחיי הנישואים מקבל תפנית כשמתברר לגל שנורית נקלעה לתסבוכת מסוכנת, והוא מוצא את עצמו במערבולת מאורעות המאיימת על כל היקר לו. השתלשלות העניינים מחייבת אותו לבחון מחדש את אהבתו, החדשה והישנה, ואת יחסיו עם אביו ועם בנו, ולהתמודד עם פצע ישן שהותירה היעלמותו של חברו הטוב בבוליביה לפני כעשרים שנה. "איקס באמצע", רומן מתח קצבי שקשה להניח מהיד, מספק הצצה אל היצריות של העולם העסקי ואל המאבקים שבין כוחניות וערכיות. בד בבד עולה גם השאלה אם הדרך שהובילה אותנו עד הלום עדיין רלוונטית להמשך. רוני שחר, פרופסור לכלכלה ולשיווק, לשעבר דיקן בית הספר למנהל עסקים במרכז הבינתחומי. ספרו הקודם, "סרנדיפיטי" (ידיעות ספרים, 2006), זכה בשבחי הביקורת והיה לרב-מכר.

כשגל איינשטיין פוגש בפעם הראשונה במהלך גלישת גלים בים את יעל דהאן – פרופסורית וראש החוג לכלכלה באוניברסיטה, כל האנטנות שלו עוברות לשידור ישיר והוא מיד מתעורר לחיים למראה האישה היפיפייה ומלאת החיים הזו.
עצם העובדה שיעל נשואה ובעלת משפחה וגם הוא, לא ממש מונעים מהם לנהל רומן סוער ומרגש.
גל מתחיל לחשוד שנורית אשתו, מרגישה שמשהו קורה ויש לו נקיפות מצפון שהוא צריך לשקר לחברה הכי טובה שלו.
כשהיו שניהם צעירים ורק הכירו, הם נהנו מחופש, בילויים וסקס טוב, ברבות הימים הפך גל להיות מורה למתמטיקה בבית ספר תיכון ונורית ניהלה ביד רמה מפעל גדול למזון ולמרות פערי הניהול ביניהם הם למדו לפרגן זה לזו וכל אחד מהם נהנה לעשות מה שהוא באמת אוהב.

היתה לנו שותפות מצוינות. ניהלנו בית. ניהלנו ילד. ניהלנו יחידה כלכלית. אבל באופן מוזר, למרות החברות ארוכת השנים והחיבור המוצלח בינינו, היה חסר שם משהו.  איזה מרכיב סודי. (עמ' 32)

גל מרגיש שמשהו לא מסתדר לו, נורית מרוחקת, קרה ועניינית, יתכן שגם היא מנהלת רומן?  זה מרגיז אותו והוא מחליט לעקוב אחריה ולהתחיל לחקור מה אשתו מסתירה ממנו.
יעל עוזרת לו מאחורי הקלעים, היא טובה בלנתח מידע ולכן משמשת כשותפה טובה למשימה שגל הציב לעצמו.
החקירה מובילה אותם למזימה שקשורה לעבודה של נורית, במה היא הסתבכה?
בינתיים, הצרות באות בצרורות גם מכיוון אחר, אבא של גל גם מתנהג מוזר לאחרונה וכשהוא מנסה לשים קץ לחייו מבין גל שרב הנסתר על הגלוי והוא חייב להתעורר ולחקור לעומק מה הביא אותו למצב הזה ואיך כל זה קשור לנורית.

אני מרגיש שאני חייב להבין מה קורה כאן.  יש לי הרגשה שקורה כאן משהו גדול יותר ממה שכל אחד מאיתנו יודע, ואם אאסוף די פיסות מידע קטנות, אצליח לראות את התמונה הגדולה. (עמ' 162)

ככל שגל ויעל חוקרים את מה שנורית מנסה להסתיר (גם לשניהם לא חסרים סודות ושקרים) הם מסכנים את חייהם האישיים וגם את חיי הסובבים אותם ומבינים שמה שהיה נראה מהצד כפרשייה קטנה של קונספירציה הופך במהרה למזימה עצומה ומסוכנת שיכולה להפיל את כל הנפשות הפועלות בעלילה.
מה יעלה בגורל הרומן בין גל ליעל ומיהו האיש שעומד מאחורי המזימה שקשורה לנורית?

נהנתי מהספר מאד, הוא התחיל כסיפור על רומן מחוץ לנישואין ולאט לאט הפך לספר מתח מרתק שבכל פרק העלילה הולכת ומסתבכת יותר ויותר.
לא הרגשתי הזדהות מלאה לאף אחת מהדמויות, גל הוא גבר שנמשך לנשים חזקות וכוחניות ולמרות שנורית ויעל הן שונות מאד, גם יש בהן עוצמה נשית שגרמה לו להתאהב בכל אחת מהן מלכתחילה.
העלילה היתה סוחפת ומרתקת, הסתקרנתי מאד לדעת מה יהיה שם בסוף ואני מרוצה מאיך שכל הקצוות נסגרו בסופו של דבר – ממליצה בחום.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן