Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
איפה החברות שלנו
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 296
מה יש לכתוב ספר שלם על חברוּת בין נשים?! ובכן, האמת היא שעל חברוּת בין נשים אפשר לכתוב הרבה יותר מספר אחד. אפילו  אנציקלופדיה. זהו נושא אינסופי, כמעט לא מדובר, שהגיע הזמן שנדבר עליו. לכל אישה יש את "סיפור החברות" שלה, הטעון ברגשות: אהבה, כמיהה, קנאה, ציפיות ואכזבות.     ורובנו עסוקות לא מעט, בתוך הנפש פנימה, בשאלות כמו: • האם אנחנו מרוצות מהחברויות שיש לנו ? • מי היא באמת "חברה טובה", ומי תעמוד לצדנו אם באמת נצטרך אותה? • ושאלת השאלות: למה מסובך כל כך ליצור חברויות חדשות בגיל שאחרי הצבא והלימודים? ואם אפשר לשנות זאת - אז איך?! חני לרמן, נשואה ואם לשתיים, התעוררה יום אחד בגיל הנושק ל-40, ושאלה את עצמה: איפה לעזאזל כל החברות שלי?! המסע המרתק שאליו יצאה בעקבות השאלה הזאת הניב מיזם קבוצות נשים ארצי מצליח בשם חוג חברות, ואת הספר שאת מחזיקה כעת. לרמן, ה"חברולוגית" הישראלית הראשונה, החליטה לחשוף את סיפורה האישי ולהתחקות אחר צמתים מרכזיים בנושא הכה רגיש, חשוב ומורכב בחיי 51% מאוכלוסיית כדור הארץ. באמצעות תובנות מהמסע האישי שלה ומונולוגים חשופים ואמיצים של מרואיינות בספר, היא מראה, בלי התייפייפות ובכנות רבה - שחברוּת בין נשים היא לא רק חיוכים וחיבוקים בפייסבוק. את מוזמנת לצאת למסע.

אז איפה הן החברות שלנו? הספר הזה תפס אותי אחרי שנתיים של קורונה. שאם נרצה בכך או לא שיבשה כמה מעגלי חיים ובניהם המעגל החברתי. פתאום לבלות יחד עם חברות זה לא משהו מובן מאליו  או אפשרי. וכשזה אפשרי, השיגרה דוחקת את המפגש עם חברות לקרן זוית.

"זה שאנו יכולות לעבור הכל לבד, לא אומר שלא מגיע לנו לעבור הכל יחד" עמוד 73

הספר עוסק בחברות בין נשים. חברות לשיחה, לבילוי, לעידוד, לרגעי שמחה ולרגעי משבר. לא כולן זוכות לכך שיש להן מעגל חברות כזה קרוב ותומך. לרוב זה מעגל שהולך ומצטמצם ואפילו נעלם במשך השנים.

קצב החיים והשינויים הטבעיים המתרחשים בהם גורמים גם לשינויים במעגלים החברתיים.

המחברת מונה מספר סיבות שגורמות לשינוי, התרחקות ואף ניתוק קשר בין חברות.

לדוגמא נישואים, שינוי מקום מגורים, לידת ילדים וגם דברים פחות משמחים כמו אובדן, חולי או גירושין.

אז מה מחזיק חברות יחד? איך מוצאים חברות?

"חברות אינן מותרות, אלא אחד המרכיבים החשובים ביותר באיכות חייך ובבריאותך הנפשית…" עמוד 264

פעם נשים חיו בשבט, בקבוצה. תמיד היתה תמיכה, הדרכה, דאגה. היום נשים יכולות לחוש תחושת בדידות למרות שאינן לבד. הקריירה, המשפחה, בן הזוג, מיליון ואחת סיבות שמונעות מאיתנו ליצור או לתחזק יחסי חברות ואז מגיע שלב שמרגישים שזה חסר. חסרה החברה הנשית, הקרובה. 

המחברת בסיפרה מנתחת את הנושא מכל זווית אפשרית. מהי חברות בין נשים? מה תרומתה? למה בכלל צריך חברות? האם וכיצד ניתן לייצר חברויות חדשות? ולבסוף כעשרים טיפים להרחבת מעגל החברות.

הספר מעורר מחשבה, נותן תחושה של ביחד, ועם המונולוגים המשובצים בו מראה לנו שחברות זה משהו נצרך בכל גיל.

"חברות דורשת עבודה בדיוק כמו קריירה, זוגיות והורות – שדורשות תחזוקה, מאמץ, נכונות, נדיבות ועוד." עמוד 247-8

כמו כל מערכת יחסים גם חברות דורשת תחזוקה. זה לא משהו שיקרה מעצמו. אך אם בוער בך הצורך לחברות חדשות, לחברה קרובה או להרחבת מעגל החברות שלך – עם יוזמה, התמדה ולב פתוח, בטוח תצליחי.

קריאה מהנה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן