Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אין מה לראות פה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 245
משרת אומנת לשני תאומים בני עשר, בבית משפחה עשירה עד גיחוך, לתקופה מוגבלת ובשכר מופלג. כמה קשה זה כבר יכול להיות?  שתים עשרה שנה חלפו מאז התראו ליליאן ומדיסון בפעם האחרונה, מאז חלקו חדר בפנימייה יוקרתית לנערות. כעת אחת מנהלת קריירה פוליטית מאחוזתה העצומה, והאחרת קופאית משועממת בסופרמרקט "הראשון בחסכון". במכתב מסתורי מדיסון קוראת לחברתה לבקר אותה בטנסי. הנערה היפה להכאיב שהייתה מתגנבת לחדרה של ליליאן בלילות זקוקה לעזרתה, וליליאן – הצינית המושבעת – מתרככת ונענית מיד. על ספה קטיפתית כענן, לצד קנקן תה קר צונן, מדיסון יפהפייה עוד יותר. היא ממתינה שהמשרתים ישאירו אותן לבדן ומגלה לה את הסוד הבוער: שני התאומים מנישואיו הקודמים של בעלה עוברים לגור איתם, והם זקוקים לאומנת. זהו? זה האיום הנורא? ליליאן חושבת בהקלה, היא ממהרת להרגיע את חברתה כשזו עוצרת בעדה לומר דבר נוסף. "יש עוד עניין", מדיסון לוחשת, "הם יכולים – לעיתים נדירות כמובן – להתחמם קצת יותר מדי..." בשנינות ובהומור מלא לב, קווין וילסון רוקח סיפור מפגש מצחיק ומופלא, מפתיע לכל אורכו, ובה בעת מוּכר עד כאב. בכתיבה פשוטה וחסרת מאמץ הוא מצליח לשכנע אותנו כי הכול אפשרי, כי קשר אנושי הוא המצרך היקר בעולם וכי בכולנו בוערת אש תמה שמסרבת לכבות.

 

לליליאן היו חיים לא פשוטים. את אביה היא לא הכירה, אמא שלה עבדה קשה בנקיון וגם בלילות לפעמים כשחזרה עם מזומנים.

מהר מאוד הבינה שכדי שיהיה לה יותר קל בחיים היא צריכה להצליח ולהצטיין בלימודים וכך היה. היא היתה תלמידה מבריקה שזכתה במלגה לבית ספר יוקרתי לבנות, כך הגיעה לפנימיה ופגשה את מדיסון.
מדיסון היתה בת עשירים שנולדה עם כפית של זהב. כל מה שרצתה, כל מה שהיתה צריכה היא השיגה, גם בעזרת הוריה ובעיקר בזכות הכסף הרב שהיה למשפחה.
הן היו שותפות לחדר, חברות טובות, מדיסון היתה כמעט החברה היחידה של ליליאן. הן למדו יחד ועשו חיל בלימודים, בעיקר ליליאן. יום אחד אביה העשיר של מדיסון מזמין אותה ואת אמא שלה לארוחת ערב יחד עם מדיסון ומציע לה הצעה. להצעה הזאת אמא של ליליאן לא יכלה לסרב, הגורל של ליליאן לא עיניין אותה אפילו, היא גרפה הרבה כסף.
החיים של ליליאן שוב חזרו להיות אפורים וקשים כשהיו, מדיסון נשארה ללמוד בפנימיה היוקרתית. כל אחת והמזל שלה…

הן שמרו על קשר של מכתבים כשליליאן קיבלה מכתב שמזמין אותה לאחוזה של מדיסון, כנראה שיש לה סיבה מוצדקת. ליליאן משתמשת בדמי הנסיעה שקיבלה, לא חשבה פעמיים ועלתה על אוטובוס.
ליליאן נדהמה מהאחוזה המפוארת, מדיסון היתה נשואה לא פחות ולא יותר לסנטור עשיר, היא לא ניחשה אפילו מה מדיסון הולכת להציע לה…

מדיסון ביקשה ממנה להיות לאומנת עבור ילדיו של בעלה הסנטור מהנישואים הקודמים, הם יגורו איתם באחוזה ביחידה נפרדת. על פניו נשמע פשוט, מה הבעיה להיות אומנת לשני ילדים גדולים יחסית? אבל מסתבל שהתאומים לא היו ילדים רגילים, הם יכלו להתחמם יתר על המידה… זה מה שנאמר לה בכל אופן. גם הפעם ליליאן תצטרך לשמור על התחת של חברתה העשירה תמורת סכום סימלי.

סקרנים לגלות על מערכת היחסים של ליליאן עם התאומים? מדוע אמרו לה שהם לא רגילים?

לא תקראו, לא תדעו!!

ספר שהפתיע אותי מאוד בכיוון שאליו בחר הסופר.
הכתיבה היתה שנונה, זורמת וקולחת, הספר לא היה ארוך מידי הכל סופר במינונים הנכונים, הדמויות בלתי נשכחות והכי חשוב הוא משאיר את הקורא עם הרבה חומר למחשבה.

אהבתי את דמותה של ליליאן ואת התהליך שהיא עברה בספר, התרגשתי מאומץ ליבה ואהבתי את המסירות שלה.

בנוסף אהבתי את המינימליסטיות שלו, גם אם זה בא על חשבון העומק של חלק מהדמויות.
בלעתי את הספר בשעות ספורות, הוא סיקרן אותי מאוד ואפילו התרגשתי בסופו.

 

כסף לא קונה הכל מסתבר והרבה פעמים הפשוט והנורמלי, הוא הטוב ביותר שאפשר לקבל.
נשארתי עם הרבה מחשבות בסיום הספר המקסים הזה שאותם לא אחלוק איתכם מחשש לספויילר.

תשיגו לעצמכם עותק, תהנו גם אתם מהספר המקסים הזה ואני בטוחה שגם אתם תצאו ממנו עם תובנות.

קריאה מהנה!!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן