Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אין זמן טוב מההווה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 259
אין זמן טוב מההווה הוא הזמנה להמשיך במסע הרוחני שלכם לשחרור נפשי ולאושר, גם אם הדרך ארוכה ורצופת מכשולים, ועל אף השינויים ואתגרי החיים. ג'ק קורנפילד, פסיכולוג מערבי ומבכירי המורים הרוחניים בעולם, מאגד בספרו תובנות וסיפורי מקרה של מטופלים, פרי של יותר מארבעים שנות הוראת מיינדפולנס. במבט חומל ומחויך הוא מציע לקורא לא לדחות את האושר לעתיד, לשחרר את הרוח ולפתוח את הלב באומץ לכל המתרחש ברגע הזה. כל פרק בספר זה הוא קריאה לחוות ממד אחר של חופש — חופש של הרוח והחופש להיות מי שאתם מעבר לפחד ולהיסטוריה האישית שלכם, החופש לאהוב, החופש להגן על מה שחשוב לכם, והחופש להיות מאושרים. הספר כולל שיעורים ותרגילים מעשיים שיעניקו לקורא מבט חדש על מצבי תקיעוּת, וכיצד ניתן להשתחרר מהם. ד“ר ג'ק קורנפילד הוא מראשוני הפסיכולוגים המערביים ששילבו בעבודתם עקרונות מתורות בודהיסטיות, ונחשב כיום אחד המורים הרוחניים המוערכים והאהובים בעולם. ספריו הקודמים, 'הלב הנבון', ‘דרך הלב' ו‘אחרי האקסטזה', יצאו לאור בעברית בהוצאת מודן.

אינכם חייבים לחכות לרגע שבו תהיו חופשיים. אין צורך לדחות את האושר לעתיד.

החיים של כולנו רצופים בדרמות, מכשולים, קשיים ומהמורות, לא תמיד הכל הולך לנו חלק ואין יום שדומה למשנהו…יום חדש, דרמות חדשות! החיים הם דינמיים ואי אפשר להקפיא את הזמן כשאנחנו מאושרים באותו הרגע ולצפות שהכל יהיה ורוד לאורך כל הדרך.
בכל יום יש משהו חדש שאנחנו נאלצים להתמודד איתו אבל כמו שאומרת אמא שלי: תקח קשה, יילך קשה, תקח בקלות הכל יילך לך בקלות.

בספרו "אין זמן טוב מההווה" נותן הפסיכולוג ג'ק קורנפילד כלים כיצד יש להתמודד עם קשיי החיים, כיצד לנטרל את הפחד והאימה ולהרגיש שהגוף והנפש חופשיים ורגועים ולהפוך את הלחץ לשלוות נפש.
כל דבר בחיים נתון לבחירה והבחירה היא בידיים שלנו: להכנס לחרדות וסטרטס או להיות מאושרים ורגועים.
בכל פרק בספר יש הזמנה לגלות כיצד לחוות חופש, חופש להתחיל מחדש, חופש שמנטרל את הפחדים שאופפים את חיינו, חופש לאהוב ולהיות מי שאנחנו וחופש להיות מאושרים.
התודעה שלנו יכולה להוביל את חיינו לאין שנרצה, סרט חיינו יכול להיות מצחיק, טראגי, מלא בהרפתקאות או טלנובלה, הבחירה היא בידיים שלנו.
כשאנחנו מתחברים לשקט שלנו, זה נותן לנו מרווח נשימה להאזין לעצמנו פנימה, להקשיב לעצמנו ולקבל פרופורציות על החיים.

חיים בכאן ועכשיו מביאים יופי ומסתורין (עמ' 75)

הביטלס שרים: כל מה שאתה צריך זה אהבה! ואכן זאת האמת, האהבה פותחת את הנפש שלנו, גורמת לנו להיות משוחררים ונמאושרים וגם נוסכת בנו הרבה ביטחון עצמי, יציבות נפשית ואמון.
מים רבים לא יכבו את האהבה, יש לה פנים וצורות רבות אבל בלי אהבה קשה להתקיים, היא המזון לנפש שלנו.
לקבל הכל באהבה זאת מיומנות שאפשר להשיג אחרי עבודה עצמית קשה ושחרור השיפוטיות והכעס.
אנחנו אמנם חיים בעולם של חוסר ודאות אבל התבונה מזמינה אותנו לחיות בלב בוטח ונותנת לנו את היכולת לתת אמון ולחיות באמונה שהכל בסופו של דבר יסתדר (מי שמאמין לא מפחד).
חמלה עצמית היא עוד דרך להירפא מביקורת עצמית, שנאה עצמית ובושה ולא פחות חשוב להישען על הרוח ולמצוא את השמחה גם ברגעים הקשים.

בסוף כל פרק ישנם תרגילים של מדיטציה ודמיון מודרך המובילים להרגעות והתחברות לעצמנו ולמודעות שלנו.
וגם תרגול של הבעת אמון בעצמנו ובגופנו, ללמוד לסמוך על הגוף שלנו ולהקשיב לאינטואיציה ולסמוך על האינסטינקטים שלנו, ללמוד לסלוח לעצמנו ולאחרים, לחיות בשלום עם הפגמים שלנו וללכת עד הסוף עם האמת שלנו.
אני מאד אוהבת ספרי העצמה ומודעות עצמית, לקחתי המון טיפים מהספר הנפלא הזה, לצערי אני פחות מתחברת למדיטציה כי בתור בן אדם תזזיתי קשה לי לשבת בשקט במשך דקות ארוכות ולהתחבר לעצמי.
החיים שלנו הם סרט שאנחנו מייצרים, זה יכול להיות סרט של שפילברג, סרט של היצ'קוק או סרט קומי עם אדם סנדלר, אז מה הסרט שלכם?

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן