Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אמא בתפקיד
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 355
מי מוכן להביא למסיבה כלים חד־פעמיים? ועוגיות? יש הורים מתנדבים ללוות את הטיול למפעל השוקולד? וכל מי שיש לו בעיה עם שעת הפגישה עם המורה - שינסה להחליף בעצמו. ככה, פחות או יותר, עומדת להיראות השנה של ג׳ניפר. היא שוב עשתה טעות והתנדבה להיות יו״ר ועד ההורים של כיתת הגן. אולי ״התנדבה״ זאת לא המילה הנכונה - ״התנודבה״ יהיה יותר מדויק. זה מה שקורה כשהיו״ר הבית־ספרית היא החברה הכי טובה שלך. מהר מאוד ג׳ניפר מגלה שבכיתה הזאת יש כל מה שדרוש כדי להפוך את השנה למאתגרת במיוחד: אימא שמיידעת שוב ושוב (ושוב!) על האלרגיות של הבן שלה, הורה שזומם הפיכה פוליטית בוועד, מישהי שלא מבינה את הסרקזם השנון באימיילים, וגם, ממש ממש במקרה, אבא שווה במיוחד שג׳ניפר זוכרת מהתיכון בתור דון־בורג׳ס־חתיך־הורס. אבל הסירו דאגה מליבכם, ג׳ניפר היא להטוטנית מוכשרת. זאת אומרת, לא באמת, היא פשוט אימא, והלהטוטנות היא חלק מדרישות התפקיד. ג׳ניפר מנסחת את המייל הראשון להורי הכיתה ולוחצת ״שלח״. זהו, השנה יצאה לדרך, ולג׳ניפר אין מושג איך היא תסתיים. זהו רומן שובה לב ומצחיק שמיועד לכל מי שממלאים תפקיד בוועד ההורים, וגם למי ששמחים שהם לא. זהו רומן הביכורים של לורי גלמן, עיתונאית ושדרנית אמריקאית־קנדית.

מאז שהילדים שלי היו בגן ברחתי מתפקיד ועד ההורים, בכל בחירות הייתי מרכינה ראש, עושה עצמי כלא קיימת ומייחלת שרק לא יבחרו בי…  אין ספק שזה תפקיד חשוב אך גם תובעני מעט.

ג'ן (ג'ניפר) היא כנראה האמא הבוגרת והמנוסה ביותר בגן,  בנותיה הגדולות כבר בנות עשרים פלוס ומקס הקטן הוא בן הזקונים.
נינה חברתה הטובה היא יו"ר ועד ההורים בבית הספר והיא מטילה על ג'ן את תפקיד ועד ההורים של כיתת הגן.

ג'ן מייד יוצאת לפעולה ובעזרת סרקזם וציניות שולחת מיילים לכל הורי הגן. היא מצליחה ליצור שיתוף פעולה, אך גם צוברת "אויבים" שאינם מבינים את חוש ההומור שלה..

במהלך השנה היא מתמודדת עם אמא לילד אלרגי, שטורחת להזכיר זאת בכל מייל שהיא שולחת, עם האבא דון "חתיך הורס" בו הייתה מאוהבת בתיכון, עם אמא שלא מתחברת להומור הציני שלה ועושה הכל כדי לחבל בתפקידה כוועד, עם אמא שמעולם לא פגשה ומעולם לא הגיבה לאף מייל (תמיד מחוץ למשרד?!) ועם המורה המיוחדת שאיננה חובבת חגים וגם פחות אוהבת מסיבות, ועם כל זאת הילדים מאוהבים בה. ג'ן בשנות העשרים שלה חיה חיים הוללים, טיילה בעולם כשהיא חוברת לכל מיני להקות מוזיקליות, כך פעמיים נכנסה להריון ומצאה עצמה אמא לשתיים. כשהבינה שחיים מהסוג הזה אינם מתאימים לילדות היא מחליטה לחזור למוטב, ושבה אל חיק הוריה שסייעו בגידול הבנות..

בהמשך הכירה את רון וסופסוף היא מתמסדת, חיה חיים נורמליים ובורגניים ויולדת את מקס.

בסך הכל שנה שגרתית עוברת על הגן, פה ושם יש טיולים לארגן וערבי הורים אך ג'ן מצליחה בתפקידה לא רע. היא מתמודדת עם ההורים המתנגדים לה, עם דרישות המורה, כשברקע היא מנסה להגשים גם את חלומותיה הפרטיים – להיכנס לכושר ולנצח במירוץ הבוץ המפורסם.

הספר הזה מתוק ומשעשע, אהבתי את השנינות המקסימה של ג'ניפר ,והייתי שמחה שגם אצלנו היה/הייתה ועד הורים כזה/כזאת, הומור לדעתי שובר חומות ומוביל לשיתוף פעולה.
אני מאמינה שכל אמא לילדים תהנה מהספר הזה, ותרגיש הזדהות עם לפחות חלק מהסיטואציות..

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן