Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איך תהיי מאושרת
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 418
אנני הֶבּדֶן מדוכאת מהחיים. היא כבר לא יודעת מה מאמלל יותר; לבקר במחלקה הנוירולוגית בבית החולים את אימא שלה, שאפילו לא מזהה אותה, להגיע למשרד האפרורי שבו היא עובדת, או לחזור לדירה המוזנחת שהיא חולקת עם שותף שמשאיר סירים שרופים בכיור וקליפות פיסטוק בין קפלי הספה. עד שפולי מתפרצת לחייה. ומתפרצת היא המילה המתאימה ביותר; פולי נחלצת לעזרתה מול פקידה אדישה בבית החולים (למרות שהיא כלל לא ביקשה עזרה), דופקת על דלת דירתה עוד לפני הזריחה (למרות שהיא לא הזמינה אותה) ומגיעה למשרד שלה מצוידת בארוחת צהריים ארוזה ושמיכת פיקניק (איך היא בכלל ידעה היכן היא עובדת?). מהר מאוד מתברר לאנני שפולי הציבה לעצמה אתגר: להפוך את מאה הימים הבאים לימים מאושרים בכל מחיר. ובפעם הראשונה מזה שנים גם אנני חושבת שאפילו אם לא תוכל להתחיל את חייה מחדש, אולי תוכל לצקת לתוכם גם אושר. במאה הימים הבאים מנסות אנני ופולי ביחד ולחוד, עם בני משפחה ועם הסובבים אותן, לעמוד על טיבו של העניין הסבוך הזה שנקרא חיים.

לאנני הבדן הכול משתבש בחיים, היא שונאת את העבודה, את השותף שלה שמשאיר בלגן בכל מקום, את העובדה שאמא שלה חולה בדימנציה למרות שהיא רק בת 60, יש לה עוד כמה סודות אפלים מתחת לפני השטח, והכול נראה פשוט רע. ואם זה לא מספיק מישהי פתאום נכנסת לחייה, פשוט נדחפת פנימה, ועוד מישהי עם אופטימיות. קוראים לה פולי, היא חולה בסרטן, והיא החליטה להפוך את 100 הימים הבאים, לימים המאושרים בחייה, לא במחוות גדולות, אלא בדברים הקטנים שבחיים, ועכשיו, היא מנסה לגרור את אנני איתה ביחד.

יש ספרים שפשוט מגיעים בזמן, וזה אחד הספרים שהגיעו לי בדיוק ברגע הנכון, מהכריכה של הספר אפשר לחשוב שמדובר על ספר אופטימי, דביק וקיטשי. והקריאה בעמודים הראשונים של הספר עלולה לגרום לכם לחשוב בדיוק ההפך, אבל שני הדברים לא נכונים. בספר הזה יש מנעד רחב של רגשות, לפעמים גם רגשות הפוכים. אופטימיות מול פסימיות, כאב ושמחה, עצב והפנמה, יש בספר עוד המון רגשות שקשה בדיוק לקרוא להן בשם, אבל תוכלו למצוא אותם בספר.

קשה להגדיר כמה דמויות ראשיות יש בספר, בהתחלה קל להגיד שיש בדיוק שתיים, פולי ואנני, אבל למסע הזה מצטרפים עוד אנשים, חלקם משמעותיים יותר לסיפור וחלקם פחות, אצל כול הדמויות יש דברים שמתחבאים, ורבות מהדמויות עוברות התפתחויות גדולות, אבל דבר אחד אפשר להגיד, רוב הדמויות בספר הן דמויות מתפתחות, וזה מעניין מאוד לראות את זה, במיוחד שחלקן רק שוליות בעלילה. אהבתי מאוד בספר גם את העובדה שהוא מתרחש בלונדון, עיר שביקרתי בה כמה פעמים. יכולתי לראות את אנני ופולי מסתובבת שם (לא אפרט את מעשיהן מפאת הספויילר) ועושות את מה שעשו, וזה היה מיוחד והוסיף לי מאוד לאווירה.

הספר עושה טוב בלב, אבל גם המון דמעות, בעיניי הסוף היה ידוע מראש, רק לא ידעתי מתי יבוא הסוף הזה, וכשהוא בא הופתעתי, נהנתי מאוד מהקריאה בספר, וכמו שכבר אמרתי, זהו ספר שבא בשבילי בדיוק בזמן. הספר מתאים לגברים ונשים כאחד, לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחיים, אפילו בלי סיבה מיוחדת. הוא מתאים למי שאוהב ספונטניות ולזרום עם החיים, הוא מתאים למי שרוצה כבר לזרוק את הסודות שלו החוצה ולהיות פשוט הוא, והוא מתאים למי שרוצה לנקות קצת מקום בלב ולסלוח.

שורה תחתונה: מחפשים לעשות משהו מיוחד בימי הקורונה? הספר הזה יכול להיות התחלה של שינוי!

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן