Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
איך ללטף קיפוד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 297
אשה עומדת על רציף הרכבת ומחכה, כשלפתע לוכד את עיניה גבר מוכּר ולא מוכּר. מישהו שנראה כמו אהוב נעוריה – זה שהפרידה ממנו שברה את חייה לשניים:  לפני ואחרי. היא חוזרת הביתה, אל בעלה וילדיה, אבל כל מה שהתאמצה לשכוח חוזר אליה. היא נאלצת להתייצב מול הנערה שהייתה, בת קיבוץ שהתבגרה בסביבה לא מוגנת, ומול אירועים מטלטלים מעברה שעליהם היא משלמת מחיר כבד עד היום. מה יקרה לנישואיה ולמשפחתה כשהיא תתעמת עם בחירות העבר? האם יהיה בה האומץ לשנות את מסלול חייה? "איך ללטף קיפוד" הוא רומן סוחף ומרגש שכתוב בכנות יוצאת דופן ובאותנטיות כובשת. זהו סיפור על אהבה ובגידה, על התמודדות עם פגיעה מינית, על בחירות והחמצות. זהו גם סיפור על משפחה, על הכוח והשבריריות שבה, ועל הדרכים שבהן היא נוכחת גם כשהיא נעדרת.

החימר הכי עקשני הוא זה שהכי נסדק.

נוגה צור היא מורה בסדנת פורצלן באמצע שנות הארבעים לחייה שנשואה לברק, סמנכ"ל כספים בחברת השקעות גדולה שמתעסקת בנדל"ן.
נועה וברק מתגוררים במושב ומגדלים יחד את שני ילדיהם: צליל בת ה 16.5 ושי בן ה-13 ועל פניו נראה שחייהם מלאים וטובים אבל מאחורי התמונה המושלמת שהם מנסים להציג כלפי חוץ מסתתרים סדקים רבים.
יום אחד, כאשר נוגה מחכה לרכבת בדרכה הביתה, נדמה לה שהיא רואה בתחנה את אוהד, אהוב נעוריה והחבר הראשון שלה שהקשר איתו לא נסגר מעולם והותיר אחריו צלקות ושברון לב לשני הצדדים.
מאותו הרגע נוגה יוצאת למסע בזמן ונזכרת מתי פגשה את אוהד לראשונה, כשהיתה רק בת 15 וכיצד הקשר שלהם נבנה לאט במהלך כל השנים והיה אפוף באהבת נעורים מתוקה ותמימה.

המסע אל עבר הזכרונות גם לוקח את נוגה לתוך הילדות שלה, לחיים בקיבוץ, בצל אם חזקה, ערכית שגידלה את ילדיה על אהבת ארץ ישראל והחיכוכים שהיו לה עם אביה, עולה חדש שרק רצה לחיות את חייו בשקט בלי שום דרמות מיותרות.
נוגה נאלצת גם להתמודד עם מקרה קשה שעברה כנערה שאותו ניסתה להדחיק במהלך כל השנים אבל הוא מעולם לא עזב אותה והוא גם זה שעיצב את אשיותה והשתלט על חייה בבגרותה.
כאשר משקעי העבר ממשיכים לרדוף את נוגה בכל הכח, היא גם צריכה להתמודד עם דרמות בהווה, עם הזוגיות המקרטעת שלה עם ברק, השתיקות ביניהם, דברים שעוברים על ילדיה וגם החלטות הרות גורל שהיא צריכה לקבל לגבי עבודתה. נוגה מבינה שאם לא תתחיל לקחת שליטה על החיים שלה אז כל מגדל הקלפים שבנתה סביבה עלול להתמוטט.

הפרקים נעים בין העבר להווה בחייה של נוגה וכל פרק חושף עוד טפח מחייה ועוד פיסת מידע שבסופו של דבר מטילים אור על הסיבה שנגה כל כך סגורה בתוך עצמה.
לקח לי זמן להתחבר לדמותה של נוגה, היה בה משהו כבוי, מתרצה, פסיבי, היא נתנה לעצמה להיות מובלת ולא נלחמה על מקומה בעולם הזה. לאורך כל העלילה האנשים שקרובים לה ביותר שואלים אותה: "מה את בעצם רוצה? רק תגידי מה את רוצה" ונוגה מתקשה לתת תשובה, הדמות שלה הולכת לאיבוד בין כל הרעשים שיש סביבה, והיא לא מצליחה להגדיר אפילו לעצמה מה היא באמת רוצה. אהבתי את העדינות נפש שלה, לנגה יש נשמה של אמנית, והיא צריכה את החופש שלה כדי שהנפש שלה תחזור לאיזון בחייה.
הופתעתי מאד מהספר הזה, זה אמנם ספר ביכורים אבל הכתיבה היתה מאד איכותית, יפה ונקיה והעלילה היתה מציאותית ומעוררת מחשבה – מומלץ בחום לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן