Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איך לדבר כך שהילדים יקשיבו
אתה יכול להפסיק להתקוטט עם ילדך סדנאות ההורות המצליחות מיסודן של המומחיות המובילות אדל פייבר ואליין מייזליש, המבוססות על עבודתו של פסיכולוג הילדים המנוח ד``ר חיים גינות ז``ל, זכו בהכרה מצד אימהות, אבות ומחנכים מקצועיים מהסיבה הפשוטה שהן השיגו תוצאות! פייבר ומייזליש מציעות מיומנויות המבוססות על תובנות פסיכולוגיות חדשות, על נסיונן-הן כאמהות, וכן ממה שלמדו מההורים הרבים שלמדו בסדנאותיהן. שיטת תומכת, ידידותית, ומעל לכל, יעילה. היא מציעה דרכים חדשניות לפתרון בעיות שכיחות כגון: · איך להקשיב לבעיות ילדך ולהבינן. · איך להשיג שיתוף פעולה במשפחתך ללא ``נדנודים``. · איך למצוא חלופות לענישה. · איך לעזור לילדך להשיג דימוי עצמי חיובי. אדל פייבר ואליין מייזליש הן בנות-סמכא בתקשורת בין הורים לילדים, שזכו במוניטין בינלאומי ובפרסים רבים. עבודתן של שתי המחברות זכתה בתודתם של הורים רבים ובשבחים מפי הקהילה המקצועית בתחומן. ספריהן, שהיו לרבי מכר, הודפסו ב16- שפות, סדנאות ההורות שלהן, מתקיימות כיום ביותר מ150,000- קבוצות בעולם כולו. שתיהן בוגרות אוניברסיטת ניו-יורק, והן לימדו בבית הספר החדש למחקר חבתי בניו יורק ובמכון לחיי משפחה שבאוניברסיטת לונג איילנד. ``שיטה שנועדה לסייע להורים להגביר את יעילותם ואת אושרם ביחסיהם עם ילדיהם``. ד``ר רוברט מ. הבנריץ` - נשיא האגודה הפדיאטרית האמריקנית לשעבר. ``מיועד להביא מבוגרים לרמתם של ילדים, וילדים לרמתם של מבוגרים, באופן שמקום המפגש המשותף אכן יוכל להשרות הרמוניה בבית``. לוס אנג`לס טיימס

יש קשר ישיר בין מה שילדים מרגישים לבין התנהגותם. כשהרגשתם של הילדים טובה, גם התנהגותם תהיה טובה.

לפני מספר שנים עברתי משבר עם הבן שלי, הוא היה אז בן שמונה והיה מאד עצבני, אגרסיבי, נוטה להתקפי זעם ורגשנות יתר, הרגשתי שאני מתמוטטת! ניגשתי לצומת ספרים כדי לחפש ספר שיעזור לי להתמודד עם כל מה שאני עוברת עם הילד והמוכרת המליצה לי בחום על הספר הזה.

כותבות הספר עורכות סדנאות להורים שמטרתן לסייע במצבי לחץ עם הילדים, בספר יש עצות ותרגילים שמרכיבים כל מיני סיטואציות יום יומיות שאנחנו עוברים עם ילדינו וכיצד עלינו להגיב לאותם המקרים.
העצה הראשונה היא קודם כל להקשיב, הילד שלנו לא זקוק לנזיפות, כעס, ביקורת או ניתוח פסיכולוגי, הוא רק רוצה שנקשיב לו ונהיה אמפטים כלפיו.
הילד שלנו לא רוצה שישללו את התחושות שלו אלא שיקבלו את מה שהוא מרגיש בהסכמה והבנה.
או כמו שכתוב בספר: "כשאנו מאשרים את תחושותיו של הילד, אנו מגישים לו סיוע רב-ערך. אנו יוצרים למענו קשר עם המציאות הפנימית שלו. ומשהתבררה לו מציאות זו, הריהו מוצא את הכוח להתחיל להתמודד."

כותבות הספר נותנות כלים ותרגילים כיצד להתמודד עם הכעס והפחדים שילדנו מביעים החוצה. הן נותנות רעיונות יצירתיים כיצד ניתן לתקשר עם ילדנו מבלי ליצור תגובה של כעס, אנטי או דחיה.
הן מדברות על עונשים, האם לתת אותם או למצוא שיטות חלופיות לענישה שעדיין יגרמו לילד להרגיש את תוצאות התנהגותו.
הפתרון לרוב הבעיות הוא לנהל שיחות עם הילד, לדבר אליו בגובה העיניים, לשתף אותו, להתייעץ איתו ולמצוא יחד פתרונות שמקובלים עלינו ועליו, לפעמים לבעיות שנראות גדולות, יש פתרונות מאד פשוטים ויעילים.
בסופו של דבר הילדים שלנו רוצים להרגיש ביטחון, שאוהבים אותם, מקשיבים להם, מחזקים, ומעריכים אותם כי הערכה העצמית היא המפתח העיקרי להתנהגות האדם.

הספר הזה הציל אותי בתקופות קשות, בכל פעם שהרגשתי שאני נשברת, פתחתי אותו ושאבתי ממנו כח וחוכמה כיצד לנהוג עם בני.
הספר מלווה בציורים נפלאים שממחישים בצורה פשוטה סיטואציות ואת דרכי הפתרונות שלהן, הוא קל לקריאה ומאד יעיל לכל מיני מקרים שכולנו בודאי נתקלנו בהם בהתנהלות היום יומית שלנו עם ילדנו – מומלץ לכל הורה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן