Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איטלקית למתחילים
תגית:
סוגה:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 286
היא נסעה לרומא לחפש אהבה ומצאה את עצמה קט קונלי לא לוקחת סיכונים. היא עובדת כרואת חשבון וגרה במרחק ביטחון ממשפחתה במנהטן. היא גם בת 34, לא נשואה, ובלי שום סיכוי ליחסים רומנטיים באופק. לאחר תקרית משפילה בחתונה של אחותה הצעירה, היא מחליטה להעז ולטוס לרומא בעקבות פרנצ'סקו, הגבר שבו התאהבה שלוש-עשרה שנים קודם לכן בטיול לאיטליה. כשמתברר שפרנצ'סקו שונה מהגבר שזכרה, קט נסחפת לרחובותיה של רומא ללא שום רשת בטחון. בעזרתה של מלצרית אקסצנטרית עם דירה פנויה להשכרה, מסעדן יפה תואר שמכנה אותה "הנסיכה אן", וסודות משפחה שרק רומא תוכל לחשוף, קט מגלה שאפשר למצוא את האושר ברכיבה על וספה דוהרת... אם רק תהיה מוכנה לקחת כמה סיכונים. איטלקית למתחילים הוא רומן קצבי, מרגש, מצחיק ורומנטי, שיסב לקוראים הנאה צרופה מתחילתו ועד סופו. זהו אחד מספריה המוקדמים של קריסטין הרמל, שכתבה את רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית, רק עוד יום אחד והדירה ברחוב אמלי.

 

הסיפור מתחיל בחתונה. לא של קט גיבורת הסיפור אלא של אחותה שצעירה ממנה בארבע שנים. ממש באמצע טקס החופה בכנסיה, כמו בסרטים, נכנסת סבתן של הבנות לכנסיה ושואלת האם קט היא זו שמתחתנת. כשעונים לה שאחותה הצעירה של קט היא זו שמתחתנת היא "עושה סצינה “על העובדה שקט היא זו שצריכה להתחתן משום שהיא הבוגרת ושהיא לא מתחתנת משום שהיא לא מוצלחת. זה בדיוק מה שקט היתה צריכה לשמוע לאחר שסיימה את מערכת היחסים שלה עם הבחור האחרון איתו היא יצאה. קט מעולם לא התביישה כפי שהרגישה לאחר הטקס, היא ברחה להתאושש בשירותים ושם שמעה שיחה של בנות דודתה מאחורי גבה שלא הוסיפה לה נחת. קט מצאה את עצמה מסתתרת במטבח של המסעדה שם ניגש אליה מייקל. בכל רע יש גם טוב, מייקל היה הטוב. הם מצאו חן האחד בעיני השניה וקבעו להפגש.

כמה שקט חיכתה לפגישה הזו… מייקל צלצל לאחר יומיים והזמין אותה לצאת. זה היה הדייט הכי טוב שהיה לה. הם מצאו שפה משותפת, הוא היה מעניין, נעים, היא הרגישה בנוח והם בעיקר נמשכו האחד לשניה. נשמע מושלם, נכון? אז זהו שלא. בסוף הפגישה, ממש במקרה קט הבינה שיש למייקל חמה (הוא נשוי) ולא רק חמה, גם ילדה. איך הוא יכל לעשות לה את זה? מדוע שיקר לה?
כשקשה בחיים תמיד מנסים להתרפק על משהו טוב שהיה בעבר, וכך עשתה קט. היא חשבה על החופשה המדהימה שהיתה לה ברומא לפני 13 שנה, שם הכירה וחייתה חודשיים עם פרנצ'סקו ההורס, היא לא אהבה אף אחד כמו שאהבה את פרנצ'סקו. כשאבא של קט מציע לה לצאת להתאוורר ברומא, לקחת חופשה, זה מתחיל להראות לה נכון מתמיד. היא יוצרת קשר עם פרנצ'סקו ומפה לשם היא טסה לרומא להשתכן בדירה שלו למשך חודשיים שלמים! חופש מהחיים!

כשהיא מגיעה לרומא ולאחר כמה שעות עם פרנצ'סקו, היא מוצאת את עצמה עם המזוודה שלה ברחוב ונזכרת במה שסיפר לה מייקל בדייט היחיד שלהם. יש אישה בשם קארינה שעובדת במסעדה ליד הפנתאון והיא משכירה חדרים בעלות סימלית. היא המוצא היחיד שלה מאחר ויש לה סכום של 400 יורו בלבד לחודשיים. קט מאתרת את קארינה, שוכרת ממנה חדר והחוויה שלה ברומא רק מתחילה…

קארינה וקט הופכות להיות חברות וקט מספרת לה מעט על עצמה, קארינה "שמה מראה" בפניה של קט ודוחפת אותו להגשים את עצמה, למצות את היכולות שלה, לצאת מאיזור הנוחות שלה ובקיצור להעז. קארינה מנסה לדחוף את קט ולהגשים את כל מה שהיא לא הגשימה בעצמה. קארינה נעזבה על ידי בן הזוג שלה כשהיתה בחודש השמיני להריונה וכך מצאה את עצמה מגדלת ומפרנסת ילד לבד ודואגת לאימה המבוגרת.

מסתבר שלקט יש יותר ממלאך שומר אחד ברומא. ממש במקרה ברונו, מסעדן איטלקי חתיך מציל אותה כשהיתה צריכה והשניים מתחברים. הוא עוזר לה להתמודד עם השדים מהעבר ולהתנתק מהם כשהוא לוקח אותה ליום חווייתי שבסופו היא מרגישה קצת אחרת. לא אמשיך ואספר על העלילה של הספר, ממליצה לכם לקרוא בעצמכם ולהפליג לרומא היפה עם סיפור מתקתק שעושה חשק להגיע לרומא ולהתאהב. נהנתי מהספר, מבחינתי הוא היה קליל וקראתי אותו בפחות מ 24 שעות. לא קרה בו יותר מידי, אבל הוא היה קריא מאוד ונעים וגרם לי להרגיש ממש ברומא הרומנטית והיפה. יש שיאמרו שהעלילה היא קיטש אבל לי באופן אישי זה לא הפריע ונהנתי גם מהעלילה וכמובן מהספר עצמו.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן