Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איטלקית למתחילים
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 286
היא נסעה לרומא לחפש אהבה ומצאה את עצמה קט קונלי לא לוקחת סיכונים. היא עובדת כרואת חשבון וגרה במרחק ביטחון ממשפחתה במנהטן. היא גם בת 34, לא נשואה, ובלי שום סיכוי ליחסים רומנטיים באופק. לאחר תקרית משפילה בחתונה של אחותה הצעירה, היא מחליטה להעז ולטוס לרומא בעקבות פרנצ'סקו, הגבר שבו התאהבה שלוש-עשרה שנים קודם לכן בטיול לאיטליה. כשמתברר שפרנצ'סקו שונה מהגבר שזכרה, קט נסחפת לרחובותיה של רומא ללא שום רשת בטחון. בעזרתה של מלצרית אקסצנטרית עם דירה פנויה להשכרה, מסעדן יפה תואר שמכנה אותה "הנסיכה אן", וסודות משפחה שרק רומא תוכל לחשוף, קט מגלה שאפשר למצוא את האושר ברכיבה על וספה דוהרת... אם רק תהיה מוכנה לקחת כמה סיכונים. איטלקית למתחילים הוא רומן קצבי, מרגש, מצחיק ורומנטי, שיסב לקוראים הנאה צרופה מתחילתו ועד סופו. זהו אחד מספריה המוקדמים של קריסטין הרמל, שכתבה את רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית, רק עוד יום אחד והדירה ברחוב אמלי.

ל-קט יש חיים בטוחים, יציבים ואולי קצת משעממים. היא בת 35, עובדת בעבודה טובה כמנהלת חשבונות כבר למעלה מעשור, גרה בדירה שקנתה בעצמה בניו-יורק ומדי שבוע מבקרת את אביה הקשיש. רק דבר אחד מעיב על חייה הכביכול מושלמים היא לא נשואה ואין אפילו זוגיות באופק ולכן היא נחשבת למעין רווקה זקנה ואומללה במשפחתה החצי אירית-חצי איטלקייה. בחתונת אחותה הקטנה בקי היא אפילו מושפלת בשל כך על ידי סבתה. נבוכה ומבוישת היא בורחת לאחורי המטבח ומתחילה לבכות על מר גורלה. האם היא באמת אשמה על זה שאף אחד לא מתאים לה? שאף גבר לא עושה לה פרפרים בבטן? או אולי זו אשמתה של אמה שנטשה אותה ואת אחותה בהיותה נערה צעירה רק כדי לחזור אחרי כמה שנים ללא הסברים? לעזרתה נחלץ מייקל, הבעלים של המסעדה, שמנסה לעודד ולהצחיק אותה. הקליק ביניהם מיידי והכימיה מורגשת. גם בדייט שלהם זה נמשך וקט מלאת תקוות עד שהיא מגלה במהרה שהוא נשוי עם ילדה.

בהחלטה פזיזה שלא אופיינית לה היא קונה כרטיס לחודש ברומא, עיר הולדתה של אמה, על מנת לנקות את הראש ולנסות להתאחד עם פרנצ'סקו, אקס מיתולוגי שראתה בפעם האחרונה לפני כ-13 שנים. אבל האיחוד לא רומנטי ומוצלח כפי שהיא קיוותה אלא אפילו משפיל וכך היא מוצאת את עצמה גרה בדירה קטנטונת אותה היא משכירה מאיטלקייה חמומת מוח בשם קארינה. בהמשך היא גם תכיר מסעדן נוסף בשם מרקו שישחזר עבורה את הסרט "חופשה ברומא" עם אודרי הפבורן (אחת הסצנות המתוקות והיפות בספר וממש לא חייב לראות את הסרט כדי להבין את המחוות שבספר).

כך במשך חודש ברומא תנסה קט להלחם בשדים שלה, להכיר את עצמה מחדש ולענות על שאלות לא פתורות מחייה.

דעתי על הספר

"איטלקית למתחילים" הוא אחד מספריה המוקדמים של קריסטין הרמל אך ניכרת בו הייחודיות שלה ששזורה בכל הרומנים שלה. היא מעמידה במרכז אישה צעירה שרוצה להשתנות ולשנות, שלמרות הפחד מוכנה לצאת מאזור הנוחות שלה. דמותה של קט, עד כמה שהיא נראית קלילה, היא מתפתחת ועגולה והמסע שלה – החיצוני והפנימי – כתוב בצורה עמוקה ומעוררת הזדהות.

הרמל מרבה לתאר את רומא באהבה רבה. ביקרתי ברומא לפני כמה שנים ותיאורי העיר בספר הזכירו לי את החוויה הכיפית שהייתה לי שם. זו אחת הערים הכי יפות שאני מכירה – עיר שהיא מעין מוזיאון גדול – והרמל עושה עמה חסד בספר. כשהיא כותבת על שכונת טרווסרה, נהר הטיבר, הפנתיאון, פיאצה נאבונה ועוד מקומות קסומים, הרגשתי שאני שם מטיילת עם קט.

לצערי, השם של הספר לעומת זאת, לא מתאים לו בכלל. "חופשה ברומא" היה שם טוב יותר.

מאוד נהניתי מ"איטלקית למתחילים" שעשה לי חשק לחזור לרומא. הוא העביר לה 3 ימים כיפיים כשבחוץ חורף וגשום אבל בפנים שמש קייצית ונעימה.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן