Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איטלקית למתחילים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 281
קט קונלי לא לוקחת סיכונים. היא עובדת כרואת חשבון וגרה במרחק ביטחון ממשפחתה במנהטן. היא גם בת 34, לא נשואה, ובלי שום סיכוי ליחסים רומנטיים באופק. לאחר תקרית משפילה בחתונה של אחותה הצעירה, היא מחליטה להעז ולטוס לרומא בעקבות פרנצ'סקו, הגבר שבו התאהבה שלוש-עשרה שנים קודם לכן בטיול לאיטליה. כשמתברר שפרנצ'סקו שונה מהגבר שזכרה, קט נסחפת לרחובותיה של רומא ללא שום רשת בטחון. בעזרתה של מלצרית אקסצנטרית עם דירה פנויה להשכרה, מסעדן יפה תואר שמכנה אותה "הנסיכה אן", וסודות משפחה שרק רומא תוכל לחשוף, קט מגלה שאפשר למצוא את האושר ברכיבה על וספה דוהרת... אם רק תהיה מוכנה לקחת כמה סיכונים. איטלקית למתחילים הוא רומן קצבי, מרגש, מצחיק ורומנטי, שיסב לקוראים הנאה צרופה מתחילתו ועד סופו. זהו אחד מספריה המוקדמים של קריסטין הרמל, שכתבה את רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית, רק עוד יום אחד והדירה ברחוב אמלי.

יש לך כוח לשנות. הכוח מתחיל כאן, ברומא.

ביום שבו אחותה הצעירה של קט קינלי מתחתנת, היא מרגישה כמו כישלון.
קט בת ה 34 היא רווקה מושבעת שעובדת כרואת חשבון וכל חייה דאגה לכולם סביבה.
כשקט היתה בת 12, אמה נטשה אותה וקייט נאלצה לדאוג לאחותה הצעירה בקי ולאביה ומאותו רגע כל מסלול חייה השתנה וכל מה שקרה מאז השפיע עליה גם בהמשך וקט הפכה ברגע אחד מילדה חסרת דאגות למבוגר אחראי שנטל כבד נופל על כתפיו.
קט תמיד היתה אמינה, עקבית, רצינית, אחת שאפשר לסמוך עליה אבל עם זאת היא הרגישה שהיא צפויה מידי, משעממת וחסרת תשוקה וסערות בחייה.
קט תמיד היתה טובה במספרים אבל כשזה היה נוגע לאנשים ורגשות היא התקשתה להסתדר כי היא לא אהבה לאבד שליטה.

אחרי החתונה ולאחר שאירוע לא צפוי גרם לקט לתהות שוב לאין חייה הולכים מכאן, האנשים הקרובים לה דחקו בה לעזוב הכל ולנסוע לחופשה של חודש ברומא.
כשקט היתה בת 21 היא התגוררה שנה ברומא ושם גם הכירה את פרנצ'סקו, אהבת חייה, אבל הקשר הזה הסתיים במפח נפש וקט לא שמעה מפרנצ'סקו במשך 13 שנה.
עכשיו קט מצאה את עצמה עולה על טיסה לאיטליה כדי לחפש שוב את האושר שלה ולסגור מעגל עם הגבר שהותירה מאחור ועם רוחות מהעבר שלא מרפים ממנה.
קט רק רוצה להשאיר את האחריות בניו יורק ולהיות משוחררת וחסרת דאגות ברומא אך כשהיא מגיעה לשם, כל מה שצריך להשתבש משתבש, היא מגלה שגבר חלומותיה הוא לא בדיוק מה שציפתה, הולכת לאיבוד בסמטאות רומא, זוכה להכיר אנשים חדשים וכמעט מאבדת את עצמה בדרך.

במהלך קריאת הספר נזכרתי במשפט: "דברים טובים קורים לאלו שמחכים".
קט הרגישה כל חייה שהיא נותרה מאחור בזמן שכולם סביבה המשיכו בחייהם: התחתנו, ילדו, קנו בית, הגשימו חלומות והיא נותרה תמיד האחראית שאחרים נתלו עליה אבל ברגע שהיא הבינה שהיא חייבת לשים את עצמה בקדמת הבמה אז דברים התחילו לקרות לה, אהבתי את דמותה והרגשתי הזדהות איתה, פחות אהבתי את בקי שהיתה בעיני מפונקת, תלותית וחסרת אחריות, אין ספק שבסופו של דבר קט היתה חייבת לנתק את חבל הטבור ממנה ולהתחיל לחיות את חייה בלי לגונן עליה יתר על המידה.
הספר הזה עורר בי מחשבות על החיים, האם שווה לקחת סיכונים ולרדוף אחר החלומות שלנו או ללכת על בטוח ולהישאר ספונים בתוך אזור הנוחות החם והמוכר?
"איטלקית למתחילים" זהו ספר רומנטי כייפי וקליל שסיימתי בכמה שעות שמדבר על אהבה ועל היכולת לסלוח ולהשתחרר מכבלי העבר ונהנתי בזכותו לחזור למספר שעות לרחובותיה העתיקים והקסומים של רומא.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן