Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
איטלקית למתחילים
קטגוריה:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 286
היא נסעה לרומא לחפש אהבה ומצאה את עצמה קט קונלי לא לוקחת סיכונים. היא עובדת כרואת חשבון וגרה במרחק ביטחון ממשפחתה במנהטן. היא גם בת 34, לא נשואה, ובלי שום סיכוי ליחסים רומנטיים באופק. לאחר תקרית משפילה בחתונה של אחותה הצעירה, היא מחליטה להעז ולטוס לרומא בעקבות פרנצ'סקו, הגבר שבו התאהבה שלוש-עשרה שנים קודם לכן בטיול לאיטליה. כשמתברר שפרנצ'סקו שונה מהגבר שזכרה, קט נסחפת לרחובותיה של רומא ללא שום רשת בטחון. בעזרתה של מלצרית אקסצנטרית עם דירה פנויה להשכרה, מסעדן יפה תואר שמכנה אותה "הנסיכה אן", וסודות משפחה שרק רומא תוכל לחשוף, קט מגלה שאפשר למצוא את האושר ברכיבה על וספה דוהרת... אם רק תהיה מוכנה לקחת כמה סיכונים. איטלקית למתחילים הוא רומן קצבי, מרגש, מצחיק ורומנטי, שיסב לקוראים הנאה צרופה מתחילתו ועד סופו. זהו אחד מספריה המוקדמים של קריסטין הרמל, שכתבה את רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית, רק עוד יום אחד והדירה ברחוב אמלי.

לא פעם החיים מובילים אותנו לפיצול שבילים מסוים, בו אנחנו צריכים לבחור האם ללכת בדרך המסומנת והבטוחה, או דווקא לבחור בדרך המפותלת, הדרך הלא סלולה, הדרך שאת סופה קשה לראות. לא פעם אנחנו בוחרים בדרך המסומנת, בדרך שאותה אנחנו מכירים, דרך ששום הפתעה בלתי צפויה יכולה להתרחש ולהזיז אותנו מהמקום הנוח בו אנחנו נמצאים, אך האם זה הדבר הטוב ביותר? האם חיים כאלו, בהם אנחנו צועדים באותה דרך במשך שנים אלו חיים מלאים? האם לא שווה לנו מדיי פעם לקחת את הדרך הלא מסומנת, לקחת סיכון ולצאת מאזור הנוחות על מנת לגלות צד חדש בנו?

קט קונולי היא ההגדרה לאדם שחי חיים משעממים וזהירים. היא עובדת במשרד רואי חשבון, היא מעולם לא איחרה ליום עבודה או לקחה חופשה. היא מטפלת באחותה הקטנה ובאביה מאז שהייתה ילדה, זאת כיוון שאמה נטשה אותם כשהייתה בת שתיים עשרה בלבד, וידה תמיד על הדופק למקרה ויזדקקו לה.

החיים של קט מתחילים לקבל טוויסט מפתיע לאחר החתונה של אחותה הקטנה. היא פוגשת במייקל, בעל מסעדה איטלקית בה הם מקיימים את סעודת החתונה. לאחר דייט כושל של השניים, ובזכות דחיפה מצד אביה, קט מחליטה לנצל את ימי החופשה שלא ניצלה עד כה, ולצאת לחופשה בת חודש ברומא, עיר מוצאה של אמה.

קט נוחתת באיטליה מלאת ציפיות לחדש קשר עם אהוב ישן מרומא, אך נוחלת אכזבה קשה כאשר היא מבינה שהוא לא מה שהיא חשבה שהוא לפני 13 שנה. היא מחליטה בהחלטה אמיצה לא לעזוב את רומא, אלא להמשיך את המסע בו היא התחילה. במסע זה היא פוגשת בקארינה, מלצרית בעלת מזג חם אשר משכירה לקט את הדירה בעת שהותה, היא פוגשת במרקו, צעיר איטלקי בעל מסעדה וכישורי בישול גרועים, אשר מלמד אותה להתמודד עם השדים הגדולים ביותר שלה, וכן היא פוגשת בחלק אחר של עצמה, חלק שהיא בחרה להדחיק מהרגע שאמה עזבה אותם לבד.

המסע של קט מוביל אותה להתמודדויות מהסוג שהיא לא חלמה לעבור, ובשיאו של המסע היא מגלה את האמת על אמה, ועל הסיבה האמיתית לעזיבה שלה.

ספריה של קריסטין הרמל, הם בין הספרים שאני תמיד אשמח לקרוא. בספרה "איטלקית למתחילים", היא מביאה כרגיל, את הכתיבה הקולחת הידועה שלה, ומתבלת את העלילה בהומוריסטיות כיפית, כל זאת כמובן לא גורע מהעלילה הסוחפת. רומן זה הוא רומן מתוק ומומלץ לא רק לחובבי הז'אנר.

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן