Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחרי שעזבת
קטגוריה:
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 316
שאליס מתעוררת בוקר אחד בבית מלון בהוואי, היא מגלה שבעלה הטרי ג'סטין נעלם. חרדה איומה מציפה אותה והיא מתחילה לחפש אחריו בקדחתנות, עד שהיא מוצאת פתק קצר שהשאיר לה: "עשיתי טעות איומה. אני לא יכול להמשיך ככה, לטובת כולם. מצטער." המשטרה המקומית לא מוכנה לסייע לאליס בחיפושים בטענה שבעלה עזב מרצונו, וכך היא נאלצת לחזור לאנגליה ולנסות להבין בעצמה מה קרה לג'סטין. אליס מנסה לאסוף את השברים של חייה וחוזרת לעבודתה כאוצרת בגלריה לאמנות. בגלריה היא תפגוש אישה מבוגרת שלא הכירה, וזו תספר לה את סיפור חייה יוצא הדופן. סיפור אשר אליס תמצא בו מידה של נחמה. במקביל היא תגלה אט אט פרטים על סיבת היעלמותו של ג'סטין ופרטים מפתיעים על עברה. אחרי שעזבת הוא רומן קצבי ומרגש שמשלב עלילה מותחת וסוחפת ועיסוק בנושאים כמו אהבה, זהות וגורל. קרול מייסון היא סופרת בריטית שנולדה וגדלה בצפון מזרח אנגליה, וכיום חיה עם משפחתה בקנדה. אחרי שעזבת הוא ספרה הראשון הרואה אור בעברית.

משמעות החיים טמונה בפרטים הקטנים. 

אליס וג'סטין הם זוג טרי שרק התחתן ויוצא לירח דבש בהוואי, במהלך החופשה אליס מתעוררת בוקר אחד ומגלה שג'סטין נעלם אך הותיר מאחוריו מכתב לא ברור.
אליס המבולבלת פונה למשטרה המקומית אך הם לא מתרגשים במיוחד כי אם באמת היה קורה משהו נורא לג'סטין הוא לא היה נעלם עם המזוודה שלו והמחשב הנייד.
אליס השבורה מבינה שג'סטין נטש אותה לאנחות אבל למה? אליס מוצפת בשאלות שאין לה עליהן תשובה.
היא אורזת את עצמה וחוזרת הביתה לאנגליה, לעבודתה בגלריה האמנות, לשגרה, לחיים ללא ג'סטין ולהתמודדות עם השאלות של כולם שעומדות להגיע בעקבות עזיבתו.
אליס מעלה בראשה הרבה ספקולציות לגבי הסיבה שגרמה לג'סטין להעלם והיא תוהה עד כמה באמת הכירה אותו לעומק וככל שהיא מתעמקת יותר בתעלומת היעלמותו, היא יותר מבולבלת וחסרת תשובות.

אליס תמיד האמינה שאין לה מזל עם גברים והיא הכירה את ג'סטין אחרי מפחי נפש רבים ואמונה שגורלה הוא להישאר לבד.
ג'סטין נכנס לחייה בסערה והיה כמו משב רוח רענן לאחר תקופה של אכזבות מגברים אחרים והיא היתה בטוחה שאיתו היא הגיעה סוף סוף למנוחה ולנחלה שלה אז מה השתבש בדרך?
בינתיים, כדי להסיח את דעתה מחייה האישיים, אליס מתמקדת בפרוייקט שהיא יזמה בגלריית האומנות בה היא עובדת כאוצרת ומטרתו לעזור לאנשים הסובלים משטיון.
במהלך הפרויקט היא פוגשת את אוולין וסטלנד שמלווה שלושה אנשים עם בעיות זיכרון ואחד מהם הוא גבר בשם אדי שקרוב מאד ללבה.
אוולין משתפת את אליס בסיפור חייה המורכב ואהבתה העמוקה לאדי שמתפרשת על פני שנים רבות ואליס מוצאת את עצמה בתוך סיפור אהבתם הנכזבת והבלתי נשכחת.

מה יעלה בגורל האהבה של שתי הנשים והאם אליס וג'סטין יצליחו לממש את הזוגיות שלהם?

העלילה נעה בזמן בין שנת 1983 וחייה הסוערים של אוולין לבין ההווה והדילמות שחווה אליס. שתי הנשים חוות כל אחת בנפרד שברוני לב ונאלצות להתמודד עם הגורל והבחירות שהחיים כפו עליהן.
אהבתי את שני הסיפורים והייתי מרותקת לעלילה כאשר בכל פרק העלילה נגעה למישהיא אחרת ונותרתי במתח לגבי המשך הסאגה הרומנטית של כל אחת מהן.
דמותה של אוולין נגעה ללבי, אהבתי את חוכמת החיים שלה ומשפטי המפתח שלה לחיים. לקראת הסוף היה טוויסט מאד לא צפוי בעלילה שהפתיע אותי.
"אחרי שעזבת" זהו ספר על בחירות וההשלכות שלהן, על אהבות מוחמצות ולא ממומשות, ויתורים ופשרות, כמיהה ללכת אחרי הלב על אף המכשולים, שבירת אמון ובעיקר – אמונה באהבה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן