Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחיות לסוד
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 304
רוצח אכזרי המחויב לדאוג לכך שסוד הרסני לא יתגלה, פועל ללא רחמים ואינו בוחל בשום אמצעי כדי להשיג את מטרתו. מותה הפתאומי והבלתי-מפוענח של סבתה של מדליין מחזיר אותה לקופר איילנד. היא מבקשת להיפגש עם דפני, חברת הנפש שלה מילדות. עשרים שנים שהשתיים לא התראו זו עם זו. הקשר הקרוב ביניהן נקטע כשמדליין, בת השתיים-עשרה, הותקפה באלימות. מדליין ודפני קושרות מחדש את חייהן באותה חברוּת אמיצה שעדיין נותרה ביניהן, ושהזמן שעבר לא מוסס אותה. ג'ק הוא ראש האבטחה של רשת המלונות אשר ירשה מדליין. הוא מגיע יחד עם מדליין לקופר איילנד ומשם הם מאתרים את דפני שחוברת אליהם. אומנם ג'ק אפוף חשאיות, והוא אינו מצטיין בתחום היחסים הבין-אישיים, אך הוא היחיד שמדליין סומכת עליו. ורוצה בו. לג'ק יכולת מחוננת להתחקות אחר מוחות מעוותים. הוא מגייס לעזרתו את אחיו, אייב, והארבעה כורתים ביניהם ברית מוצקה ויוצאים במרוץ נגד הזמן לשם לכידתו של הפושע שמהווה איום על חייהם, בטרם יגיעו לנקודה שאין ממנה חזור. "אחיות לסוד" הוא מותחן משובח, מעתיק-נשימה, שחושף את הייחודיות האנושית בסיפור איכותי ויוצא דופן.

אני אוהבת ספרים שיש בהם יותר ממה שנראה לעין, והספר 'אחיות לסוד' הוא אחד כזה. לכאורה מדובר בעוד רומן רומנטי של סופרת רבי המכר ג'יין אן קרנץ, אבל הספר הזה היה אחד הספרים המותחים והמסקרנים ביותר שקראתי בזמן האחרון. עמוד רדף עמוד והספר נקרא על ידי בשקיקה. אהבתי את השילוב של המתח הסוער והתשוקה הסוערת, והרגשתי שאני מקבלת שני ספרים בספר אחד. סיפור האהבה בין הגיבורים היה מאתגר, מלא מהמורות וקשיים, אבל עלילת המתח שליוותה את הסיפור לכל אורכו היא שהיוותה עבורי את ההפתעה הנעימה ואת ההנאה האמיתית.

לפני 18 שנים היו שתי חברות טובות, שגדלו יחד כמו אחיות: מדליין ודפני. מדליין התגוררה עם סבתה, שהייתה בעלת מלון בשם 'אורורה פויינט' בקופר איילנד, ואילו דפני גדלה עם אמה שהייתה אם יחידנית ועבדה באותו בית המלון. לילה אחד הן היו במקום הלא נכון ובדרכו של פושע מסוכן. אותו הלילה התברר לא רק כטראומתי עבורן כי אם גורלי במיוחד ולאחריו סבתא של מדליין החליטה לסגור את המלון ולעבור לאריזונה הרחוקה ולברוח מקופר איילנד לתמיד. אמא של דפני עשתה את אותו הדבר, ארזה את ביתה ועברה עם דפני לפלורידה הרחוקה. מאז שתי החברות לא התראו עוד.

בזמן הווה, מדליין עדיין מתאבלת על סבתה אדית שנהרגה בשריפה, ומנסה לנווט בתפקידה החדש כמנהלת רשת בתי מלון אותה ירשה מסבתה. להפתעתה יוצר עמה קשר טום. טום הוא המשגיח של מלון 'אורורה פויינט', אותו נטשו לפני 18 שנה. המלון נשאר ריק ולא נמכר מעולם ואדית מינתה את טום, איש התחזוקה ואיש סודה, כמשגיח הנכס. טום מבקש ממדליין להיפגש באופן דחוף והיא מחליטה לנסוע לראשונה לקופר איילנד אחרי 18 שנה שלא ביקרה במקום. כשהיא מגיעה היא מוצאת את טום גוסס ממה שנראה כמו נפילה, אבל כאשר היא מבחינה בצילה של דמות היא מבינה שטום נרצח.

מדליין מחליטה לחקור ומבקשת מראש צוות האבטחה של רשת בתי המלון שלה, ג'ק ריינר, להגיע ולעזור לה. השניים מתחילים לחפור בעבר ומנסים לגלות את הסיבה לכך שסבתא של מדליין ואמא של דפני נטשו את קופר איילנד ולא התלוננו מעולם על הפושע שנתקלו בו באותו לילה. ככל שהם חופרים יותר, כך המצב הופך למסוכן יותר, כאשר לא ברור מיהו האויב אותו הם מחפשים, ונראה שההתקפות עליהם מגיעות מכיוונים שונים.

פסק הדין:
מותחן רומנטי קליל שנהניתי מאד לקרוא. קראתי אותו לאט ולא רציתי שיגמר. ג'יין אן קרנץ בנתה דמויות תלת מימדיות, שעם התקדמות הסיפור נחשף הקורא לעוד ועוד שכבות שלהן. במיוחד אהבתי את דמותו של ג'ק ריינר, שבעברו היה פרופיילר ב-FBI, ולמרות התפקיד היוקרתי הוא החליט לפרוש ולעסוק באבטחה. אהבתי גם את דמותה של מדליין צ'ייז, שלמרות הטראומה גדלה להיות מנהלת עסקים קשוחה. המודעות העצמית של הדמויות הייתה מרעננת וכל אחת מהן הייתה מודעת מאד לעצמה – לחזקותיה ולחולשותיה. בספר יש לא מעט תפניות, תהפוכות ורגעים עוצרי נשימה. מומלץ ביותר.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן