Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אחות השמש
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 685
לאלקטרה יש הכול: דירה ניו־יורקית מהממת עם נוף לסנטרל פארק, קריירת דוגמנות מצליחה, חשבון בנק מנופח, מעריצים ותהילה. אז למה היא אומללה כל כך? ברגעים שבהם היא פיכחת מספיק כדי להרגיש משהו, היא מבינה שמותו של אביה המאמץ – פא סולט – השפיע עליה יותר מכפי שהיא מודה. כמו האחיות האחרות, גם אלקטרה קיבלה מפא סולט רמזים לגבי המקום שבו מצא אותה. אך שלא כמו אחיותיה, היא לא מרגישה דחיפות לצאת למסע לגילוי המקורות שלה. במה זה יכול בכלל לעזור לה? אבל כשאישה בשם סטלה ג'קסון יוצרת איתה קשר וטוענת בתוקף שהיא סבתה הביולוגית, וכשאלקטרה עצמה מגיעה לקצה שלא חשבה שתידרדר אליו, היא מתחילה להקשיב. סטלה פורשת בפניה את סיפורה של ססילי, בחורה ממשפחה אמריקאית מיוחסת שנסעה לבקר את הסנדקית שלה בקניה הקולוניאליסטית של סוף שנות השלושים. סטלה מספרת גם על נסיכה אפריקאית יפהפייה משבט המסאי שנכנסה להיריון לא רצוי, ואלקטרה מתקשה להבין איך כל שברי הסיפורים הדרמטיים האלה קשורים לחייה שלה. אחרי שהסיפור מתבהר ומתחבר לטלטלות שהיא עצמה עברה בחודשים האחרונים, אלקטרה מבינה שלמוצא שלה יש חלק משמעותי בזהות שלה ובסיפור חייה, גם אם קודם לא הרגישה בכך.

כמה עובדות על אלקטרה, הבת השישית בסדרת האחיות: היא דוגמנית מצליחה, יש לה חולשה לאלכוהול, אין לה חבר מאז שהקודם שבר את ליבה, יש לה דירה מהממת בניו יורק, היא עושה סמים ודי התנתקה מהמשפחה שלה, במיוחד אחרי מותו של פא (אביה המאמץ).

כשהיא שוכרת לעבודה כעוזרת אישית את אנדה האיראנית היא נחשפת לשורשים שלה ומבינה כמה חסרים שורשיה שלה בעצמה. פתאום פא היה חסר לה מתמיד והיא נזכרה שאפילו לא פתחה את המכתב ששלח לה אחרי מותו.
מפגש מקרי עם כריסטיאן, דמות מעברה מג'נבה מביאה אותה לאחוזה הפרטית בה גדלה ולפגישה מחודשת עם חלק מאחיותיה וסוכנת הבית. היא מתעדכנת בקורות שאר האחיות ומבינה שכל אחת מצאה לעצמה חיים חדשים בעקבות המסע שעברו לאחר קבלת המכתב של פא. רק היא נותרה בשלה, לבדה.

לגמרי במקרה היא מוצאת את המכתב של פא שמספק לה את הפרטים של סטלה, סבתה הביולוגית. אלקטרה מצליבה ומבינה שאלו אותם פרטים של האישה שפנתה אליה במכתב ממש לא מזמן וטענה שהיא הנכדה שלה. מפה לשם הן נפגשות וכך אלקטרה נחשפת לשורשים האפריקאים שלה ואנחנו לסיפור נוסף.

1939 מנהטן, ססליה היא בת למשפחה מיוחסת שמרגישה שהחיים לא האירו לה פנים. ג'ק הארוס שלה בחר לבטל את האירוסין ולהתחתן עם אחרת, היא מרגישה משועממת ומסורבת כשהיא מסקשת מאביה משרה בבנק, היא מרגישה שחייה תקועים. הצעה מפתה שהיא מקבלת מביאה אותה להצטרף לביקור באפריקה יחד עם קיקי הסנדקית שלה. בדרך זאת היא לא תהיה בניו יורק כשג'ק יתחתן וכל תחסוך מעצמה השפלה וכאב לב.

בדרך לאפריקה עוצרים באנגליה. ססליה הפליגה לבדה לאנגליה בשל מחלתה של קיקי רק לכמה ימים עד לטיסה לקניה. היא התארחה באחוזה של מכרה טובה של אימה שם ממש רק לכמה ימים, ימים בלתי נשכחים עבורה…
אפריקה, הכל שונה! הקצב, מזג האויר, המנהגים, האנשים, הנופים, החיות מסביב, חוויה של ממש.

היא נחשפת לאפריקה במהירות שיא כשהסנדקית שלה נופלת למשכב וגם כשהחלה להרגיע רע תקוםה ארוכה. כך או כך חייה משתנים וגם בזכות אנשים שהכירה על הדרך.

מיהי ססליה ומה הקשר שלה לאלקטרה?

בואו לקרוא על מסעה הלא פשוט של אלקטרה שמחליטה לקחת את חייה בידיה ועשתה כמה צעדים שהביאו אותה לשינוי.

מבטיחה לכם שרגע דל לא יהיה ! באף סיפור!
כמה שהספר עבה, כמה שהוא מלא בתהפוכות והתרחשויות של העלילה. לוסינדה ריילי היתה אלופה, כל כך חבל ועצוב שהיא כבר לא איתנו, שהיא לא תכתוב עוד ספרים משובחים כמו אלו.
למרות שהספר עב כרס בעובי של שני ספרים ממוצעים, הקריאה עפה לי ונהנתי מכל רגע. לא הרגשתי שהספר עבה מידי או שהעלילה מייגעת (אולי ממש קצת) וזאת בניגוד לספרים אחרים שכתבה.

אהבתי מאוד גם את הסיפור של אלקטרה בהווה וגם את סיפור המשנה של ססליה באפריקה והייתי סקרנית לכל אורך הסיפור מתי ואיך יתממשקו הסיפורים.

נהנתי מהספר מאוד, אולי במידה רבה יותר מהאחרים בסדרה. לגמרי נהנתי ואני כאן להמליץ. קחו את הספר, תתרווחו וצאו למסע!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן