Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הצללים
קטגוריה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 560
הידיעה על מות אביה, פא סולט, הגיעה אל סטאר ד'אפליה בעת ששהתה בלונדון עם אחותה סי־סי. פא סולט, המיליארדר החמקמק, אימץ שש בנות מכל קצווי תבל. סטאר, המופנמת והשתקנית מבין השש, מרגישה שקצב החיים בעיר הסואנת, הדירה חסרת הנשמה ויחסיה הסימביוטיים עם סי־סי סוגרים עליה. את קצה החוט לשינוי המיוחל היא מוצאת במכתב שהותיר לה אביה, ובו רמזים שאמורים להוביל אותה אל משפחתה הביולוגית, אבל היא חוששת לעזוב את אחותה ואת הסביבה המוכרת לה. לבסוף מחליטה סטאר לצאת בעקבות הרמז הראשון, וזה מוליך אותה אל חנות לספרים עתיקים בלונדון, שם נגלה לה עולם חדש לגמרי. כמאה שנים קודם לכן הגיעה ללונדון בחורה צעירה בשם פלורה מקניקול, נערה עצמאית ונועזת. לאחר שנקלעה למשולש רומנטי סודי עם בחיר ליבה של אחותה, היא נשבעת שלעולם לא תינשא. היא מגיעה ללונדון לבית ידידים של הוריה, ונאלצת להשתלב בחיי החברה הגבוהה של לונדון. פלורה הופכת לנערה מחוזרת ומבוקשת. כדי להבטיח לעצמה עתיד היא נענית בחיוב להצעת הנישואים הראשונה שהיא זוכה לה. סטאר מבקשת להתחקות אחר מהלך חייה הנפתל של פלורה ויוצאת למסע משל עצמה, והעולם הנגלה בפניה מאלץ אותה להתמודד עם עברה ולקבל החלטות אמיצות בנוגע לעתידה, כשברור לה שבכל בחירה היא תפגע באנשים היקרים לליבה. אחות הצללים הוא הספר השלישי בסדרת רבי־המכר שבע האחיות, סדרה המוקדשת לחיפוש אחר אהבה, ולתוצאות ההרסניות של היעדרה. שני הספרים הקודמים בסדרה הם 'שבע האחיות' ו'אחות הסערה', שיצאו בעברית בהוצאת מודן. לוסינדה ריילי היא מחברת רב־המכר 'בית הסחלבים' שגם הוא יצא בעברית בהוצאת מודן. ספריה נמכרו בעשרות מיליוני עותקים בכל רחבי העולם.

אחות הצללים

חיכיתי לרגעי העונג להמשיך לקרוא את הספר השלישי בסדרת "שבע האחיות" של לוסינדה ריילי. סטאר היא בתו השלישית המאמצת של פא סולט אשר מת והותיר את בנותיו , אחת אחת עם מכתבים אישיים ורמזים אודות עברן ומוצאן.

על אף שסטאר היא גיבורת הספר הרי עוד מילדותה, היתה מופנת שקטה , צמודה לאחותה הדומיננטית סיסי. עתה בבגרותה, החלה להרגיש תלותיות חונקת בדירת אחותה במרכז לונדון. לסטאר היו שתי אהבות: האחת- לרזי הבישול והאפייה והשנייה- לצמחים. בערגה נזכרת היא ברגעים הקסומים שחוותה עם אביה בגן אשר טיפח. הצמחים הנדירים  שגידלו ביחד. בדירה שמרכז לונדון, ניסתה לטפח מעט ככל שניתן במגבלות המקום והטמפרטורה. הרמזים שנתן לה אביה, לאחר מותו , כמו פסלון של פנתר שחור עם חותמת מיוחדת, הובילו אותה לחנות ספרים עתיקה ולמפגש עם אורלנדו, בעל החנות. הוא אשר טווה את קצה החוט לעברה וחשף אותה ליומניה העתיקים של פלורה רוז מקניקול מראשית המאה  ה- 20.  פלורה גדלה בצפון אנגליה באזור האגמים, אהבה מאד את חיק הטבע והמסתורין אשר אופפים אותו. אחותה הצעירה החלה להשתלב בחברה הגבוהה הלונדונית המקורבת למלך ואילו היא נותרה מאחור. חייה אלה מזמנים אותה לפגוש את הלורד ארצ'י ווהן . השניים מרגישים האחד לשנייה רגשות אולם תהפוכות חייהם מובילים אותו להינשא לאחותה למגינת ליבו ולהותירה כואבת מאחור מבחירתה. אמה מחברת אותה לחברתה הקרובה ליידי קפל , פילגשו של המלך ,אשר מכינה אותה לחיי האצולה האנגלית. הפאזל בחייה מתחיל להתחבר  כשמגלה כי היא בתו הלא חוקית של המלך אדוארד וזאת רק לאחר מותו.

סטאר מתקרבת למשפחתו של אורלנדו, לאחיו מאוס לרודי הילד כבד השמיעה באחוזתם. קרבה זו אינה רק פיזית . אהבתה לרודי הילד שובה הלב, מעצים את רגשותיה כלפיה ילדים. מאוס נותן לה אגודת יומנים של פלורה וכך מבינה היא כי קיים קשר דם בינה לבין פלורה. מהו אותו הקשר? מה יעלה בגורלה של פלורה אשר חסמה כל רגש פנימי לאהבה אמיתית? הספר אשר מוביל את הקורא בין נבכי העבר וההווה, כתמיד, שוזר כמו חוטי רקמה תמונה מרהיבה אשר נגלית פיסה אחר פיסה.

כשנפתחה דלת חנות הספרים העתיקים, הרגשתי את ריחה. אהבתי הגדולה היא להריח את הישן, העתיק, למצוא רזים מאחורי הדפים הצהובים והמתפוררים. לכן התחברתי מאד לעלילתו של הספר הקסום הזה. מומלץ מאד! כבר ממתינה לרביעי בסדרה….

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן