Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אחות הצללים
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 526
הידיעה על מות אביה, פא סולט, הגיעה אל סטאר ד'אפליה בעת ששהתה בלונדון עם אחותה סי־סי. פא סולט, המיליארדר החמקמק, אימץ שש בנות מכל קצווי תבל. סטאר, המופנמת והשתקנית מבין השש, מרגישה שקצב החיים בעיר הסואנת, הדירה חסרת הנשמה ויחסיה הסימביוטיים עם סי־סי סוגרים עליה. את קצה החוט לשינוי המיוחל היא מוצאת במכתב שהותיר לה אביה, ובו רמזים שאמורים להוביל אותה אל משפחתה הביולוגית, אבל היא חוששת לעזוב את אחותה ואת הסביבה המוכרת לה. לבסוף מחליטה סטאר לצאת בעקבות הרמז הראשון, וזה מוליך אותה אל חנות לספרים עתיקים בלונדון, שם נגלה לה עולם חדש לגמרי. כמאה שנים קודם לכן הגיעה ללונדון בחורה צעירה בשם פלורה מקניקול, נערה עצמאית ונועזת. לאחר שנקלעה למשולש רומנטי סודי עם בחיר ליבה של אחותה, היא נשבעת שלעולם לא תינשא. היא מגיעה ללונדון לבית ידידים של הוריה, ונאלצת להשתלב בחיי החברה הגבוהה של לונדון. פלורה הופכת לנערה מחוזרת ומבוקשת. כדי להבטיח לעצמה עתיד היא נענית בחיוב להצעת הנישואים הראשונה שהיא זוכה לה. סטאר מבקשת להתחקות אחר מהלך חייה הנפתל של פלורה ויוצאת למסע משל עצמה, והעולם הנגלה בפניה מאלץ אותה להתמודד עם עברה ולקבל החלטות אמיצות בנוגע לעתידה, כשברור לה שבכל בחירה היא תפגע באנשים היקרים לליבה. אחות הצללים הוא הספר השלישי בסדרת רבי־המכר שבע האחיות, סדרה המוקדשת לחיפוש אחר אהבה, ולתוצאות ההרסניות של היעדרה. שני הספרים הקודמים בסדרה הם 'שבע האחיות' ו'אחות הסערה', שיצאו בעברית בהוצאת מודן.

"אחות הצללים" הוא הספר השלישי בסדרת "שבע אחיות" של לוסינדה ריילי והוא עוסק בסטאר, האחות השלישית.

סטאר היא צעירה מופנמת ושקטה. היא אוהבת לקרוא ולבשל ותמיד נגררת אחרי סי-סי האחות הרביעית. הן חיות ביחד אבל למעשה לסטאר אין ממש חיים שכן היא מוותרת עליהם למען אחותה הצעירה. הן תמיד היו כה צמודות, כמו תאומות, אך סטאר משלמת על כך מחיר. היא, למעשה, חיה בצילה של סי-סי ולא ברור מדוע.

כשפא-סולט, אביהן המאמץ, נפטר הוא מותיר לכל אחת מהאחיות מכתב ונק' ציון על מנת שכל אחת תוכל להתחקות אחר עברה. סטאר יודעת שברגע שהיא תפתח את המכתב שלה ותצא למסע לגילוי עברה, היא תתנתק מסי-סי. זה גורם לה לחששות, אבל לבסוף היא מבינה שאין לה ברירה ושעליה לחיות את חייה כפי שהיא רוצה.

במקביל לסיפורה של סטאר, פורשת ריילי גם את סיפורה של פלורה מקניקול המתרחש באנגליה של תחילת המאה ה-20. פלורה ואחותה הצעירה אורליה חיות באזור הכפרי באנגליה עם הוריהם. פלורה אוהבת את המקום בו היא חיה ובעיקר את בעלי החיים והפרחים המקיפים אותה. אורליה, לעומת זאת, מעדיפה את העיר הגדולה ואף מוצגת לחברה. היא מתאהבת בלורד ארצ'י ווהן שבעצמו מאוהב באחותה הבכורה.

פלורה נמצאת בדילמה – האם לשבור את ליבה של אחותה, להתחתן עם ארצ'י ולחיות בלונדון או להישאר לחיות את חייה השקטים בכפר ולתת את ברכתה לשידוך המושלם של ארצ'י ואורליה?

כמובן, שישנו קשר בין שתי העלילות – של סטאר ופלורה. מהו? תצטרכו לקרוא ולגלות.

דעתי על הספר:

"אחות הצללים" הוא הספר שהכי אהבתי עד כה בסדרה המעולה של ריילי, מכיוון שסטאר היא האחות שהכי התחברתי אליה. גם אני, לעומת אחותי הצעירה, מופנמת ואוהבת לקרוא. כמו כן, אהבתי לקרוא על נופיה הכפריים והירוקים של אנגליה.

מצא חן בעיניי שסטאר התנתקה לאט לאט ובעדינות מסי-סי. ריילי תיארה בהרחבה את הלבטים והחששות שלה ובכך הפכה אותה לאנושית מאוד בעיניי. התהליך שהיא עוברת מורכב ומאתגר אך היא צולחת אותו בגבורה ומגלה את עצמה. ריילי מעבירה מסר חשוב באמצעות סטאר: מותר לך לצאת מהצללים ולהיות מי שאת. בכל אחת מאיתנו יש שמש שמחכה להתגלות ולהאיר את סביבתה.

גם פלורה, כמו סטאר, מגלה את עצמה ואת עברה. היא אומנם חיה בתקופה יותר פטריאכלית אבל מצליחה להגשים את עצמה בדרכה שלה. היא אישה אמיצה בתקופה שזה לא היה מקובל להיות כזו.

אני אוהבת את כתיבתה של ריילי שברומן הנוכחי הייתה נפלאה יותר. תיאורי הכפר האנגלי כבשו אותי וממש יכולתי להרגיש את עצמי חיה שם. כמו כן, בגלל שזהו הספר השלישי בעלילה, הפעם ריילי קיצרה את המבוא על מותו של פא-סולט והתמקדה יותר בסיפורה של סטאר.

גם הפעם סיימתי לקרוא עם טעם של עוד. לא שבעתי משבע האחיות ומכתיבתה של ריילי וברצוני לקרוא עוד ועוד מעלילותיהן.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן