Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אחות הצללים
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 526
הידיעה על מות אביה, פא סולט, הגיעה אל סטאר ד'אפליה בעת ששהתה בלונדון עם אחותה סי־סי. פא סולט, המיליארדר החמקמק, אימץ שש בנות מכל קצווי תבל. סטאר, המופנמת והשתקנית מבין השש, מרגישה שקצב החיים בעיר הסואנת, הדירה חסרת הנשמה ויחסיה הסימביוטיים עם סי־סי סוגרים עליה. את קצה החוט לשינוי המיוחל היא מוצאת במכתב שהותיר לה אביה, ובו רמזים שאמורים להוביל אותה אל משפחתה הביולוגית, אבל היא חוששת לעזוב את אחותה ואת הסביבה המוכרת לה. לבסוף מחליטה סטאר לצאת בעקבות הרמז הראשון, וזה מוליך אותה אל חנות לספרים עתיקים בלונדון, שם נגלה לה עולם חדש לגמרי. כמאה שנים קודם לכן הגיעה ללונדון בחורה צעירה בשם פלורה מקניקול, נערה עצמאית ונועזת. לאחר שנקלעה למשולש רומנטי סודי עם בחיר ליבה של אחותה, היא נשבעת שלעולם לא תינשא. היא מגיעה ללונדון לבית ידידים של הוריה, ונאלצת להשתלב בחיי החברה הגבוהה של לונדון. פלורה הופכת לנערה מחוזרת ומבוקשת. כדי להבטיח לעצמה עתיד היא נענית בחיוב להצעת הנישואים הראשונה שהיא זוכה לה. סטאר מבקשת להתחקות אחר מהלך חייה הנפתל של פלורה ויוצאת למסע משל עצמה, והעולם הנגלה בפניה מאלץ אותה להתמודד עם עברה ולקבל החלטות אמיצות בנוגע לעתידה, כשברור לה שבכל בחירה היא תפגע באנשים היקרים לליבה. אחות הצללים הוא הספר השלישי בסדרת רבי־המכר שבע האחיות, סדרה המוקדשת לחיפוש אחר אהבה, ולתוצאות ההרסניות של היעדרה. שני הספרים הקודמים בסדרה הם 'שבע האחיות' ו'אחות הסערה', שיצאו בעברית בהוצאת מודן.

לעולם לא מאוחר מדי לשנות את הגורל.

הספר "אחות הצללים" הוא חלק מסדרת הספרים של שבע האחיות לבית משפחת ד'אפליה ומתאר את חייה של האחות השלישית ששמה סטאר.
מותו של פא סולט, אביהן המאמץ של הבנות תופס את סטאר כאשר היא נמצאת בדירתה הקטנה בלונדון.
סטאר ואחותה סי-סי עומדות לעבור ולהתגורר יחד, סי-סי מאד מתרגשת אבל סטאר מתגעגעת יותר מכל לטירה המשפחתית שלהן אטלנטיס שבז'נבה.
בחמש שנים האחרונות סטאר וסי-סי טיילו כמעט בכל העולם, סי-סי אהבה הרפתקאות ואתגרים וסטאר נהנתה מהנופים והשלווה.
סי-סי תמיד הייתה אמיצה אבל בגיל שבע כאשר היא התחילה לסבול מסיוטי לילה, סטאר פרשה עליה את חסותה ולא עזבה אותה לרגע.
סי-סי המעשית וסטאר משכינת השלום השלימו זו את זו למרות שלא היו אחיות בדם.
סטאר עצרה את החיים שלה וויתרה על החלום שלה ללמוד בקיימברידג' כדי ללוות את סי-סי בכל מהלך בחייה.
שבועיים לאחר מותו של פא, סטאר מגיעה שוב לאטלנטיס כדי להתייחד עם העצב שלה וגם כדי לקרוא לבד את המכתב שהשאיר לה פא שבו הוא משאיר לה רמזים אודות משפחתה הביולוגית.

מכתבו של פא מחזיר את סטאר ללונדון ומוביל אותה למפגש עם בעל חנות ספרים הקשור לאישה בשם פלורה מקניקול שלפי הרמזים של פא, היא כנראה קרובת משפחה של סטאר.
פלורה גדלה לתוך משפחה של אצילים שירדו מנכסיהם ולהוריה לא היה מספיק כסף לשלוח אותה ללונדון כדי שהיא תתערבב בתוך החברה הגבוהה ותמצא לה בעל עם תואר הולם.
אל תוך חייה השלווים והמשעממים של פלורה, נכנס יום אחד בסערה לורד ארצ'י ווהן.
אמו של ארצ'י היתה חברת ילדות של אמה של פלורה ובאופן אישי, פלורה הייתה מעדיפה להתרחק מהבחור המעצבן שכבר מילדות הוא העלה את חמתה.
ארצ'י מצידו חיבב את פלורה, היא מצאה חן בעיניו וסקרנה אותו אבל הבחור יפה התואר מצא חן גם בעיני אחותה החולנית אורליה וכך נוצר משולש אהבה מטלטל ובלתי אפשרי.
נפתולי הגורל הובילו את פלורה ללונדון ושם היא עברה להתגורר בביתם של אנשים עשירים ונמצאה תחת חסותה של אישה שהפכה להיות הפטרונית שלה בחוגים הגבוהים ביותר בחברה והתעקשה למצוא לה בעל הולם אבל לבה של פלורה היה נתון לגבר אחר שלעולם לא יהיה שלה.
פלורה נאלצה לעשות בחירות הרות גורל שישפיעו עליה ועל הקרובים לה גם בדורות הבאים, האם היא תמצא את האושר שלה ומה הקשר בינה לבין סטאר?

העלילה נעה בין ההווה של שנת 2007 בחייה של סטאר והעבר של שנת 1909 בחייה של פלורה.
כמו בספריה הקודמים של לוסינדה ריילי גם כאן ניתקל בנשים חזקות, פמיניסטיות ונחושות לצאת לעצמאות טרם זמנן.
במהלך העלילה סטאר הרגישה שהיא חיה בצלה של סי-סי והיא לא יכלה למצוא בתוכה את הכוחות לנטוש אותה ולפנות לדרך חדשה אבל גם בשקט שלה היה בה סוג של כוח ועוצמה נשית ראויה להערצה ולא סתם היא כונתה: משכינת שלום.
פחות אהבתי את המניפולציות שסי-סי עשתה כדי לגרום לסטאר להיות תמיד צמודה אליה ולא לתת לה לפרוש כנפיים ולעוף לחופשי.
פלורה שהיתה אישה מוסרית ובעלת עקרונות, השלימה עם העובדה שתחיה לבד ולא היה אכפת לה להישאר רווקה שתפרנס את עצמה גם בלי עזרה מגבר שיספק לה גב כלכלי.
כל אחת מהן הקריבה משהו מעצמה למען אחותה וכל אחת מהן הייתה אומנית בנשמתה ואישה של נתינה.
כמו בשאר ספרי הסדרה עבר והווה מתמזגים זה בזה והופכים להיות אחד ורק נותר לי לחכות לתרגום הספר הרביעי בסדרה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן