Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אחות הפנינים
קטגוריה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 573
חייה של סי–סי ד'אפלייה, בתו המאומצת של המיליארדר המסתורי פא סולט, הגיעו למבוי סתום. אביה נפטר בפתאומיות, היא עזבה את לימודי האמנות בתחושת כישלון, ואחותה שהתגוררה איתה מצאה אהבה חדשה ונטשה אותה. מיואשת ואבודה, סי–סי נאחזת במסר שהותיר לה אביה, והיא יוצאת למסע חוצה יבשות בתקווה להתחקות אחר שורשי משפחתה הביולוגית. הרמזים היחידים שיש לה הם תצלום שחור–לבן ושמה של אישה תושבת אוסטרליה – קיטי מקברייד. קיטי הגיעה לאוסטרליה בראשית המאה העשרים כבת–לוויה של גברת מקרומבי האמידה. היא כבשה את ליבו של אחיינה של גברת מקרומבי והצטרפה לאחת השושלות המבוססות והמכובדות ביותר באזור. אלא שאיתני הטבע ומשברים אישיים קראו תיגר על יציבותם של העסקים המשפחתיים, וקיטי נדרשה להתגייס למאבק להצלתם. היא מצאה בעצמה כוחות שלא הכירה, עד שאהבה סוחפת ובלתי צפויה נכנסה אל חייה, ואילצה אותה לבחור בין אושרה האישי ובין נאמנות למשפחתה ולערכיה. כשסי–סי נחשפת לסיפור חייה של קיטי, משהו עמוק בתוכה מגיב לאנרגיה של האנשים ולמגוון התרבותי העשיר של המקום, והיא מתחילה להאמין שהיבשת הגדולה והפראית הזאת תוכל להציע לה משהו שמעולם לא חשבה שתזכה לו: תחושת השתייכות. אחות הפנינים הוא הספר הרביעי בסדרה "שבע האחיות", שזכתה להצלחה בינלאומית מסחררת. קדמו לו: 'שבע האחיות', 'אחות הצללים' ו'אחות הסערה'. לוסינדה ריילי היא מחברת רבי–מכר שנמכרו ב–30 מיליון עותקים ברחבי העולם, ספריה מככבים בראש רשימות רבי–המכר, וזכויות התרגום שלהם נמכרו לשלושים מדינות. ספרה 'בית הסחלבים' יצא לאור בעברית בהוצאת מודן. "המעריצים של ספריה הקודמים של ריילי ייהנו מאוד." בוקליסט "לאוהבי ספריה של ג'יין אוסטן." לייבררי ג'ורנל

סי סי הרגישה שחייה סוגרים עליה. לימודי האומנות שלה בלונדון לא ממש הצליחו, אחותה שגרה איתה מצאה אהבה חדשה ועזבה את השירה המשותפת שלה, היא החליטה לחפש את השורשים שלה, אולי ככה תוכל להתחבר לעצמה ולשנות את חייה.

פא סולט היה אביה המאמץ. הוא היה מליונר שאימץ שש בנות ממקומות שונים על הגלובוס והן הפכו לאחיות לכל דבר. כשהוא מת הוא השאיר לכל אחת מכתב, צוואה אישית ורמז לתחילת מסע אישי. לכל אחת נתן רמז שיוביל אותה למקורות, להוריה האמיתיים. גם לסיסי נתן רמז שהוביל אותה לאוסטרליה.
בדרך לאוסטרליה היא הגיעה לתאילנד. בתאילנד היא החליטה לקחת אויר וזמן לעצמה לפני שהיא מגלה את מקור מוצאה. היא מכירה לגמרי במקרה בחור שנותן לה מחסה וגם עזרה לרמז הראשון שלה. הוא מוצא ספר על אותה אישה שפא הזכיר אותה והספר ובו מידע עליה פותח צוהר לסיפור השני בספר שמתחיל בסקוטלנד 1906.
קיטי היתה ביתו של כומר ששירת נאמנה את הקהילה שלו. חייה השתנו סמוך לגיל 18 כשהיא רואה במקרה את אביה עם אישה אחרת בקרבה לא ראויה למעמדו, היא מבינה שמשהו לא כשר שם. ימים לאחר מכן, אביה שולח אותה כבת לוויה למכובדת מהקהילה לביקור באוסטרליה הרחוקה. אולי כדי להשתיק אותה? יש מצב.
קיטי נסעה לאוסטרליה, נסיעה תמימה לכאורה כדי ללוות את הגברת, היא לא שיערה לעצמה מה שיקרה לה על אדמת אוסטרליה וכמה שהנסיעה הזו תשנה את חייה.

מה יקרה לסיסי? האם תצליח לגלות את המקורות? מה יקרה לקיטי?

את הקשר בין שני הסיפורים תקראו בעצמכם באחות הפנינים.
הספר עב כרס, העמודים עמוסים, המון התרחשויות וסיפורים. מודה שהרגשתי שאני קוראת וקוראת ולפעמים לא מתקדמת בספר. זה נעוץ בעובדה שאין רגע דל בסיפור ושיש הרבה התרחשויות, הרבה פרטים.
נשאבתי פנימה בזכות הכתיבה המעולה של ריילי ובזכות הסיפור המרתק של שתי הנשים החזקות הללו.
אהבתי במיוחד את דמותה של קיטי שכל כך רצתה לעשות מה שנכון אבל גם הלכה עם הלב כשהיה צריך. איזו אישה מיוחדת, בעלת עקרונות ולב רחום.

הייתי מרותקת לספר עד יותר ממחציתו, לאחר מכן הרגשתי נפילה בעלילה, שהיא חוסרת על עצמה וכבר רציתי להגיע לפואנטה. אין לי ספק שאם ריילי היתה מהדקת את הספר זה היה מצויין.

נהנתי מהקריאה, אקח אויר עם ספר מסוג שונה ואמשיך לבא בתור שבסדרה.
ממליצה במיוחד לאוהבי שבע האחיות!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן