Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הפנינים
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 537
חייה של סי–סי ד'אפלייה, בתו המאומצת של המיליארדר המסתורי פא סולט, הגיעו למבוי סתום. אביה נפטר בפתאומיות, היא עזבה את לימודי האמנות בתחושת כישלון, ואחותה שהתגוררה איתה מצאה אהבה חדשה ונטשה אותה. מיואשת ואבודה, סי–סי נאחזת במסר שהותיר לה אביה, והיא יוצאת למסע חוצה יבשות בתקווה להתחקות אחר שורשי משפחתה הביולוגית. הרמזים היחידים שיש לה הם תצלום שחור–לבן ושמה של אישה תושבת אוסטרליה – קיטי מקברייד. קיטי הגיעה לאוסטרליה בראשית המאה העשרים כבת–לוויה של גברת מקרומבי האמידה. היא כבשה את ליבו של אחיינה של גברת מקרומבי והצטרפה לאחת השושלות המבוססות והמכובדות ביותר באזור. אלא שאיתני הטבע ומשברים אישיים קראו תיגר על יציבותם של העסקים המשפחתיים, וקיטי נדרשה להתגייס למאבק להצלתם. היא מצאה בעצמה כוחות שלא הכירה, עד שאהבה סוחפת ובלתי צפויה נכנסה אל חייה, ואילצה אותה לבחור בין אושרה האישי ובין נאמנות למשפחתה ולערכיה. כשסי–סי נחשפת לסיפור חייה של קיטי, משהו עמוק בתוכה מגיב לאנרגיה של האנשים ולמגוון התרבותי העשיר של המקום, והיא מתחילה להאמין שהיבשת הגדולה והפראית הזאת תוכל להציע לה משהו שמעולם לא חשבה שתזכה לו: תחושת השתייכות. אחות הפנינים הוא הספר הרביעי בסדרה "שבע האחיות", שזכתה להצלחה בינלאומית מסחררת. קדמו לו: 'שבע האחיות', 'אחות הצללים' ו'אחות הסערה'. לוסינדה ריילי היא מחברת רבי–מכר שנמכרו ב–30 מיליון עותקים ברחבי העולם, ספריה מככבים בראש רשימות רבי–המכר, וזכויות התרגום שלהם נמכרו לשלושים מדינות.

אחות הפנינים

הספר הרביעי בסדרת הספרים הנהדרת שבע אחיות. הפעם המיקוד בסי-סי האחות הרביעית. תחילתו של הספר כמו בקודמיו מפגיש את הבנות במותו הפתאומי של פא סולט אביהן המאמץ.    סי-סי קורבה מאד לאחותה סטאר. בספר הקודם סטאר מצאה את משפחתה הביולוגית והותירה את סי-סי , שלא במתכוון מאחור. ממקום שהיו צמודות ומשלימות האחת את השנייה למקום של ריק וריחוק פיזי. סי-סי פרשה מלימודי האומנות בקולג' מתוך מחשבה שהיא לא מספיק טובה ואלי כי "חסמו" באיזשהו מקום את יצירתה ותיחמו אותה לסוג מסוים של אומנות.

לארח תקופה ארוכה שלא ממש רצצה להתמודד עם העובר עליה ולא פתחה את מכתבו של פא שהותיר לה לאחר מותו, החליטה כי זו העת לעצמה. היא החליטה לנסוע לתאילנד ומשם על פי הרמזים במכתב לאוסטרליה. בתאילנד המוכרת לה מנסיעותיה הרבות גם עם אחותה סטאר, היא לנה על חוף הים משלא מצאה מקום ללון. שם פוגשת את אייס. בחור נאה שפותח לה את ביתו ובהמשך גם את ליבו.  מה שלא ידעה עליו כי הוא מבוקש מאד כאדם שעשק לקוחות בבנק ושדד כספם. כחובבת צילום, הצטלמה אתו ערב נסיעתה לאוסטרליה ושומר ביתו הדפיס לה את התמונות. עובדה זו הובילה ללכידתו ולכליאתו בכלא. אבל זאת ידעה רק שנחתה באוסטרליה. היא מבינה שיש לה קשר עם משפחת מרסר , אל סיפורה מתוודה כאשר אייס קונה לה ספר על חייה של קיטי מרסר.

1906- קיטי מקברייד, בתו בת ה18 של הכומר , נערה מלומדת, צנועה אשר עסוקה בסיוע לאנשים . אמה בהריון מתקדם נטולת כוחות וקיטי לוקחת על עצמה את מטלות הבית. היא מגלה לתדהמתה כי אביה עומד להיות אב לילד נוסף מאשה אחרת. לבקשת אביה היא מתלווה לגברת מקרובי לאוסטרליה לביקור אצל אחותה באלישייה הול. שם פוגשת באחייניה התאומים הזהים אנדרו ודרמונד. על אף שדרמונד מנשק אותה , היא מחליטה להיענות להצעת הנישואין של אנדרו. השניים בונים  ביתם בברום- מקום עבודתו של בעלה העוסק בעסקי הפנינים של אביו. חייהם די משועממים. בהיותה בהריון, היא מצילה ילידת מקום הרה והופכת אותה למשרתת אישית. צ'רלי בנה ובתה של קמירה גדלים יחד. החיים לא הטיבו עמה. בעלה נעדר מביתו ואחיו מגיעה לברום. אהבתם גואה. בצר לה, חייה היו מלאי כאב.  בעלה טבע באנייה יחד עם חמיה. ואת דרמונד הרחיקה מחייה.

הקשר בין סי- סי לקיטי מתגלה אט אט באופן שמותיר את הקורא נפעם לטוויית הקשרים שרק לוסינדה ריילי יכולה לטוות. הספר פותח צוהר לאומנות המיוחדת של העם האבוריג'י, לנופים הקסומים , לטבע הפראי, להתמודדות עם דיסלקציה, לעולם היופי של שליית הפנינים. לפערים בין האנשים הלבנים וכהי העור בימים ההם. ספר רווי עוצמות תיאורי נוף ורגשות. מומלץ מאד.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן