Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הפנינים
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 537
חייה של סי–סי ד'אפלייה, בתו המאומצת של המיליארדר המסתורי פא סולט, הגיעו למבוי סתום. אביה נפטר בפתאומיות, היא עזבה את לימודי האמנות בתחושת כישלון, ואחותה שהתגוררה איתה מצאה אהבה חדשה ונטשה אותה. מיואשת ואבודה, סי–סי נאחזת במסר שהותיר לה אביה, והיא יוצאת למסע חוצה יבשות בתקווה להתחקות אחר שורשי משפחתה הביולוגית. הרמזים היחידים שיש לה הם תצלום שחור–לבן ושמה של אישה תושבת אוסטרליה – קיטי מקברייד. קיטי הגיעה לאוסטרליה בראשית המאה העשרים כבת–לוויה של גברת מקרומבי האמידה. היא כבשה את ליבו של אחיינה של גברת מקרומבי והצטרפה לאחת השושלות המבוססות והמכובדות ביותר באזור. אלא שאיתני הטבע ומשברים אישיים קראו תיגר על יציבותם של העסקים המשפחתיים, וקיטי נדרשה להתגייס למאבק להצלתם. היא מצאה בעצמה כוחות שלא הכירה, עד שאהבה סוחפת ובלתי צפויה נכנסה אל חייה, ואילצה אותה לבחור בין אושרה האישי ובין נאמנות למשפחתה ולערכיה. כשסי–סי נחשפת לסיפור חייה של קיטי, משהו עמוק בתוכה מגיב לאנרגיה של האנשים ולמגוון התרבותי העשיר של המקום, והיא מתחילה להאמין שהיבשת הגדולה והפראית הזאת תוכל להציע לה משהו שמעולם לא חשבה שתזכה לו: תחושת השתייכות. אחות הפנינים הוא הספר הרביעי בסדרה "שבע האחיות", שזכתה להצלחה בינלאומית מסחררת. קדמו לו: 'שבע האחיות', 'אחות הצללים' ו'אחות הסערה'. לוסינדה ריילי היא מחברת רבי–מכר שנמכרו ב–30 מיליון עותקים ברחבי העולם, ספריה מככבים בראש רשימות רבי–המכר, וזכויות התרגום שלהם נמכרו לשלושים מדינות.

"אחות הפנינים" הוא הספר ה-4 בסדרת שבע אחיות של לוסינדה ריילי והוא מתמקד בסי-סי, האחות הרביעית.

הספר מתחיל כשסי-סי נמצאת בנק' שפל יחסית בחייה. היא איבדה את אביה המאמץ, פא סולט. אחותה הקרובה עליה ביותר, סטאר, מצאה את משפחתה ואהבה ויצאה לדרך עצמאית, כלומר התרחקה ממנה. בנוסף היא פרשה מלימודי האמנות בקולג' כי חשבה שהיא לא טובה מספיק וכעת היא מנסה להבין כיצד להמשיך בחייה.

היא מחליטה לקרוא את המכתב שהשאיר לה פא סולט ולגלות את עברה ומורשתה. תחילה, היא נוסעת לתאילנד שם היא נופשת תקופה קצרה ומנקה את הראש. באחד הערבים היא פוגשת באייס, בחור שנראה לה נחמד ואף עוזר לה כשהיא נותרת גלמודה ללא מקום לישון. בהמשך יתגלה לה באופן מפתיע כי הוא רחוק מלהיות מי שהיא חשבה שהוא.

בהמשך היא תטוס לאוסטרליה, שם על פי הרמזים שהשאירו לה, היא נולדה. היא תלמד על חיי הילידים במקום, האבוריג'ינים, ותכיר את קיטי מרסר.

קיטי היא בחורה סקוטית שעזבה את מולדתה והגיעה לאוסטרליה תחילה במטרה לטייל ולהיות בת לווייה של גברת מכובדת. במהרה היא מתאהבת בדרמונד הבן השני של בעלת האחוזה בה היא מתגוררת, אך מתחתנת עם אנדרו אחיו הבכור ויורש העסק המשפחתי. בעקבות אסון לאומי וטרגי קיטי מאבדת את הקרובים לה מכל ונאלצת להתמודד עם דילמה מוסרית קשה.

מה הקשר בין קיטי לסי-סי? האם סי-סי תמצא את מקומה וייעודה בחיים? האם קיטי תצליח להתגבר על הקשיים?

דעתי על הספר:

"אחות הפנינים" הוא ספר מעניין שקראתי לאט כי לא רציתי שהוא יסתיים לי במהרה. כל העיסוק בפנינים היה חדש לי וגילה לי עולם מופלא ומרתק. גם מאוד אהבתי לקרוא על אוסטרליה, היבשת הרחוקה, זו שאפילו בחלומות לא חלמתי להגיע אליה אי פעם. ריילי מרחיבה על הנופים ובעיקר על האנשים והמעמדות החברתיים. נהניתי להכיר את ההיסטוריה האוסטרלי לעומק וללמוד על הפערים החברתיים בה.

כמו כן, להפתעתי, התחברתי לדמותה של סי-סי. בספרים הקודמים היא מצטיירת כבחורה שתלטנית ובעלת בטחון עצמי מופרז, מעין מנהיגה שגוררת את אחותה לכל הרפתקה פזיזה. למעשה הרומן מתאר סי-סי אחרת. היא ביישנית כזו שאוהבת להיות לבד ולא נרתעת מכך, היא חסרת בטחון בעצמה ובאמנות שלה, דיסלקטית ובעיקר בחורה מבולבלת שלא יודעת לאן לפנות. לפתע היא הפכה להיות מאוד אנושית, נגישה ורגילה.

ניכר כי ריילי אוהבת את האחיות שלה והיא מטפלת בהן ביד רכה ומיומנת. למרות אורכו הספר זורם ונקרא בהנאה רבה. וכן, אני כבר מחכה לספר הבא בסדרה.

לרכישת הספר דרך אתר עברית לחצו כאן

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן