Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הסערה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 544
אלי‭ ‬תזכור‭ ‬תמיד‭ ‬היכן‭ ‬הייתה‭ ‬כששמעה‭ ‬על‭ ‬מות‭ ‬אביה‭ ‬המאמץ.‭ ‬היא‭ ‬השתזפה‭ ‬על‭ ‬סיפון‭ ‬היאכטה‭ ‬של‭ ‬תיאו,‭ ‬אהוב‭ ‬ליבה,‭ ‬קפטן‭ ‬נבחרת‭ ‬השיט‭ ‬שאליה‭ ‬הצטרפה‭ ‬זה‭ ‬עתה.‭ ‬אחרי‭ ‬יממה‭ ‬של‭ ‬שלווה‭ ‬במי‭ ‬הטורקיז‭ ‬הצלולים‭ ‬של‭ ‬הים‭ ‬האגאי,‭ ‬כשהדליקה‭ ‬את‭ ‬הטלפון‭ ‬הנייד‭ ‬שלה‭, ‬היא‭ ‬גילתה‭ ‬שחייה‭ ‬כפי‭ ‬שהכירה‭ ‬אותם‭ ‬עד‭ ‬אז‭ ‬התנפצו‭ ‬לרסיסים.‭   היא‭ ‬ממהרת‭ ‬לביתה‭ ‬כדי‭ ‬להתנחם‭ ‬בזרועות‭ ‬אחיותיה,‭ ‬כולן‭ ‬מאומצות,‭ ‬ומגלה‭ ‬שאביהן‭ ‬השאיר‭ ‬רמזים‭ ‬שיאפשרו‭ ‬לכל‭ ‬אחת‭ ‬להתחקות‭ ‬אחר‭ ‬שורשיה.‭ ‬כאשר‭ ‬הרומן‭ ‬הטרי‭ ‬שניהלה‭ ‬עולה‭ ‬על‭ ‬שרטון,‭ ‬היא‭ ‬מחליטה‭ ‬לצאת‭ ‬למסע‭ ‬בעקבות‭ ‬המידע‭ ‬שהשאיר‭ ‬לה‭ ‬אביה‭.‬   אלי‭ ‬מגיעה‭ ‬לנורווגיה‭ ‬הקפואה,‭ ‬ומגלה‭ ‬שהסיפור‭ ‬האישי‭ ‬שלה‭ ‬משתלב‭ ‬בסיפורה‭ ‬של‭ ‬משפחת‭ ‬הלוורסן,‭ ‬משפחה‭ ‬יוצאת‭ ‬דופן‭ ‬שהותירה‭ ‬חותם‭ ‬על‭ ‬עולם‭ ‬המוזיקה‭ ‬במהלך‭ ‬מאה‭ ‬השנים‭ ‬האחרונות.‭ ‬החיבור‭ ‬המשפחתי‭ ‬החדש‭ ‬מעורר‭ ‬באלי‭ ‬את‭ ‬אהבתה‭ ‬הישנה‭ ‬למוזיקה,‭ ‬והיא‭ ‬מוצאת‭ ‬עצמה‭ ‬שותפה‭ ‬למבצע‭ ‬חד–פעמי‭ ‬שחושף‭ ‬יצירה‭ ‬איקונית‭ ‬בביצוע‭ ‬נדיר. ‬התשובות‭ ‬שהיא‭ ‬מקבלת‭ ‬בנוגע‭ ‬לעברהּ,‭ ‬מאלצות‭ ‬אותה‭ ‬לקבל‭ ‬החלטות‭ ‬חדשות‭ ‬שישנו‭ ‬את‭ ‬חייה‭ ‬לעד‭.‬   אחות‭ ‬הסערה,‭ ‬סיפור‭ ‬רגיש‭ ‬ונוגע‭ ‬ללב‭ ‬על‭ ‬אהבה‭ ‬המחפשת‭ ‬קול,‭ ‬הוא‭ ‬הספר‭ ‬השני‭ ‬בסדרת‭ ‬רבי–המכר‭ ‬שבע‭ ‬האחיות.‭ ‬קדם‭ ‬לו‭ ‬הספר‭ "‬שבע‭ ‬האחיות‭".‬ ספרה‭ ‬הקודם‭ ‬של‭ ‬לוסינדה‭ ‬ריילי, "בית‭ ‬הסחלבים", ראה‭ ‬אף‭ ‬הוא‭ ‬אור‭ ‬בהוצאת‭ ‬מודן‭ ‬והיה‭ ‬לרב–מכר‭.   ‬ספר‭ ‬נפלא‭ ‬שאי‭ ‬אפשר‭ ‬להניח‭ ‬מהיד,‭ ‬גדוש‭ ‬דרמה‭ ‬ורומנטיקה‭."‬ ‬דיילי‭ ‬מייל

אם הספר הראשון בסדרה "שבע האחיות" סיפר את סיפורה של מאיה,  "אחות הסערה" השני בסדרה, מספר את סיפורה של אלי.

בעיצומה של הפלגה מהנה ורומנטית באיזור יוון, הבשורה הקשה על מותו של אביה האהוב פא תופסת אותה ומחזירה אותה ל"אטלנטיס", האחוזה המשפחתית על שפת אגם ג'נבה.
קצת לפני שראתה את ההודעות בנייד שהדליקה היא ראתה את היאכטה המפוארת של אביה לידם מפליגה ללא כיוון, היא לא ידעה שזו הצוואה של אביה, להקבר בקרקעית הים.

כשהיא מגיעה הביתה, התכנסו כל האחיות, הגיע עורך הדין של אביה והודיע להן שכל אחת תקבל קצבה קיומית. כמו בחייו, פא רצה שכל אחת מבנותיו תלמד, תתפתח ותתפרנס בזכות עצמה. הצוואה לא הסתיימה רק בכך, עורך הדין הוביל את האחיות לפסל חדש שהוצב בקצה הגן כשלכל אחות מצויינת שם קורדינאטה ורמז למקום מוצאה.
פא היה אדם עשיר שאימץ כל אחת מהבנות ממקום אחר בעולם, הוא מעולם לא סיפר להן על מוצאן, עכשיו זו היתה הצוואה שלו.
אלי, כמו כל האחיות קיבלה מכתב אישי מאביה שמבקש ממנה לא לבזבז דקה מחייה.

אלי היתה שייטת מקצועית, היא אפילו התאמנה לאולימפיאדה הבאה. באחד מהשיוטים שלה היא הכירה את תיאו, הקפטן של נבחרת השיט והם התאהבו. לא רק שהם התאהבו, הם אפילו התארסו ואלי חיכתה בקוצר רוח לחייהם המשותפים.
אסון שפקד אותם טורף את הקלפים ואלי מתקשה להתמודד. היא מתכנסת בעצמה, מתגעגעת לאביה האהוב, חוזרת לאטלנטיס ומחליטה לחפש את מוצאה.
במכתב הפרידה שהשאיר לה אביה הוא מזכיר שם של ספר מהספריה המפוארת שלו. אלי מאתרת אותו, אך היא לא הצליחה לקרוא אותו, הוא כתוב בשפה זרה. אלי שולחת אותו לתרגום וכאן הסופרת פותחת לנו צוהר לסיפור המשנה, לסיפורה של אנה.

הסיפור מתרחש בנורווגיה של 1875. אנה ומשפחתה מתגוררים בכפר מרוחק מאוד, היא מטפלת במשק הבית יחד עם הוריה. בין לבין היא לומדת מעט, קוראת בקושי ושרה. אנה לא ניחנה בהשכלה או בכשרון גדול אבל אלוהים חנן אותה בקול יוצא דופן ומסתבר ששמה הלך לפניה. יום אחד מגיע פרופסור גדול, מבקש ממנה לדיר ומזמין אותה אליו תחת חסותו המקצועית, הוא אפילו מבטיח להוריה עזרה במשק, רק שתבוא איתו. אנה מסכימה וחייה משתנים.
שניה לפני שעזבה עם הפרופסור, ניגש אליה לארס, חבר המשפחה שלימד אותה קרוא וכתוב והיה לה לאח ומתוודא על אהבתו, מבקש את ידה ומצהיר שהוא יחכה לה שתחזור לאחר שנה עם הפרופסור כדי להתחתן ולבנות בית. אנה לא היתה מוכנה לזה…
אנה נחשפת לחיים חדשים בה היא הופכת להיות זמרת מקצועית ומכירה אנשים חדשים ובניהם מעריץ שנשבה בקסמיה.

מה יהיה גורלה של אנה? איך הסיפור הזה קשור לאלי? מה אלי תגלה על עברה?

ממליצה לכם בחום להסחף ולקרוא את החלק השני הסדרת האחיות. אהבתי מאוד את הראשון, נסחפתי לשני, לוסינדה ריילי לא מאכזבת.
הפעם "ביקרתי" גם בנורבגיה וגם בגרמניה. אהבתי את סיפור הרקע מעברה של אלי. מודה שלקח לי טיפה זמן להתחבר אליו, אבל כשזה קרה, זה קרה ובגדול. לא יכולתי להניח את הספר מהיד.
העלילה שריילי רוקחת היא מרתקת ומלאה. הדמויות שלה עגולות ומעניינות, כל שאלה שעלתה לי בראש קיבלה מענה בסיפור והמעברים בין הסיפורים היו מושלמים. זהו הספר השני בסדרה שסיימתי וכל ספר משאיר לי טעם של עוד. למרות עובי הספר (544 עמ), סיימתי אותו ביומיים, מבחינתי זה אומר הכל.

אז מי שעדיין לא התחיל את סדרת האחיות , זה הזמן, על הסדרה המצויינת הזו יש חובת קריאה מבחינתי. קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. רונית הופמן

    האם ידוע מתי הספר הרביעי יצא לאור בעברית? ממתינה לו בכליון עינים!

    1. שרון בצלאל

      יודעת שהוא בתרגום, מקווה שיצא בחודשים הקרובים

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן