Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הסערה
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 544
אלי תזכור תמיד היכן הייתה כששמעה על מות אביה המאמץ. היא השתזפה על סיפון היאכטה של תיאו, אהוב ליבה, קפטן נבחרת השיט שאליה הצטרפה זה עתה. אחרי יממה של שלווה במי הטורקיז הצלולים של הים האגאי, כשהדליקה את הטלפון הנייד שלה, היא גילתה שחייה כפי שהכירה אותם עד אז התנפצו לרסיסים. היא ממהרת לביתה כדי להתנחם בזרועות אחיותיה, כולן מאומצות, ומגלה שאביהן השאיר רמזים שיאפשרו לכל אחת להתחקות אחר שורשיה. כאשר הרומן הטרי שניהלה עולה על שרטון, היא מחליטה לצאת למסע בעקבות המידע שהשאיר לה אביה. אלי מגיעה לנורווגיה הקפואה, ומגלה שהסיפור האישי שלה משתלב בסיפורה של משפחת הלוורסן, משפחה יוצאת דופן שהותירה חותם על עולם המוזיקה במהלך מאה השנים האחרונות. החיבור המשפחתי החדש מעורר באלי את אהבתה הישנה למוזיקה, והיא מוצאת עצמה שותפה למבצע חד–פעמי שחושף יצירה איקונית בביצוע נדיר. התשובות שהיא מקבלת בנוגע לעברהּ, מאלצות אותה לקבל החלטות חדשות שישנו את חייה לעד. אחות הסערה, סיפור רגיש ונוגע ללב על אהבה המחפשת קול, הוא הספר השני בסדרת רבי–המכר שבע האחיות. קדם לו הספר "שבע האחיות". ספרה הקודם של לוסינדה ריילי, "בית הסחלבים", ראה אף הוא אור בהוצאת מודן והיה לרב–מכר.

הספר השני בסדרת 'שבע האחיות'
הפעם הספר יתמקד בסיפורה של אלי, האחות השנייה במשפחה.

כאשר אביה של אלי נפטר, אלי נמצאת בלב הים, היא רואה את ספינתו של אביה, אך לא מבינה מדוע הוא בורח ממנה, רק כאשר היא יורדת מהספינה, היא מגלה שהגרוע מכל קרה ואביה נפטר. פא סולט, אביה של אלי, השאיר לה, ולכל אחת מחמשת אחיותיה רמז על המקום ממנו היא באה. בהתחלה אלי מניחה את הרמזים בצד, אך בעקבות אירוע שמתרחש בחייה, היא מחליטה לשנות מסלול ונוסעת בעקבות הרמז. במסע שלה היא הולכת לגלות דברים רבים, לעורר מחדש את כישרון המוזיקה שלה, ובעיקר למצוא את עצמה.

אני אוהבת את הכתיבה של לוסינדה ריילי, יש לה כתיבה מיוחדת, ולמרות שהספרים שלה ארוכים, אפשר להחזיק בהם ראש ולצלול עמוק לתוך העלילה, לריילי יש תבנית מסודרת לספרים שלה, היא כותבת על ההווה, חוזרת לעבר, שוב להווה, וחוזר חלילה, ונראה שהספרים שלה לא צריכים עימוד מחדש, אלא רק שינויים בטקסט עצמו, העמודים נשארים אותו דבר. בדרך כלל התבנית הזו עובדת מצוין, אבל בספר הזה הרגשתי שאין קשר ממשי בין העבר להווה, אין ביניהם שום חיבור, כאילו הספר הזה מכיל בתוכו שני ספרים. הספר האחד הוא רומן עכשווי על התמודדות עם אובדן, והספר השני הוא רומן היסטורי שנקשר במוזיקה, כל אחד מספרים שנמצאים בתוך הספר הוא מקסים, אבל הקשר ביניהם קלוש.

נהנתי מאוד מהקריאה, אבל הקפיצות בין הספרים הפריעו לי, רציתי לדעת מה קורה בכל אחת מהעלילות, והעלילה האחרת כאילו חסמה אותי בדרך, הכתיבה של ריילי לא ירדה ברמה, היא דווקא משתבחת, אבל התבנית הזו שלה, מכניסה אותה לתבנית מסוימת שבעיניי פוגעת בזרימה. הספר עומד בפני עצמו, ואם לא קראתם את הספר הקודם בסדרה, תקבלו את התקציר שאתם צריכים בשביל שהעלילה תזרום לכם, אבל אם אתם כן מתכננים לקרוא את הסדרה, אז שווה בהחלט להתחיל מהספר הראשון. הספר מתאים לאוהבי הרומנים, עכשוויים והיסטוריים, למי ששיט ו\או מוזיקה זורמים בעורקיו ולמי שאוהב אהבה.

שורה תחתונה: תבנית לעולם חוזרת..

 

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן