Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הסערה
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 544
אלי תזכור תמיד היכן הייתה כששמעה על מות אביה המאמץ. היא השתזפה על סיפון היאכטה של תיאו, אהוב ליבה, קפטן נבחרת השיט שאליה הצטרפה זה עתה. אחרי יממה של שלווה במי הטורקיז הצלולים של הים האגאי, כשהדליקה את הטלפון הנייד שלה, היא גילתה שחייה כפי שהכירה אותם עד אז התנפצו לרסיסים. היא ממהרת לביתה כדי להתנחם בזרועות אחיותיה, כולן מאומצות, ומגלה שאביהן השאיר רמזים שיאפשרו לכל אחת להתחקות אחר שורשיה. כאשר הרומן הטרי שניהלה עולה על שרטון, היא מחליטה לצאת למסע בעקבות המידע שהשאיר לה אביה. אלי מגיעה לנורווגיה הקפואה, ומגלה שהסיפור האישי שלה משתלב בסיפורה של משפחת הלוורסן, משפחה יוצאת דופן שהותירה חותם על עולם המוזיקה במהלך מאה השנים האחרונות. החיבור המשפחתי החדש מעורר באלי את אהבתה הישנה למוזיקה, והיא מוצאת עצמה שותפה למבצע חד–פעמי שחושף יצירה איקונית בביצוע נדיר. התשובות שהיא מקבלת בנוגע לעברהּ, מאלצות אותה לקבל החלטות חדשות שישנו את חייה לעד. אחות הסערה, סיפור רגיש ונוגע ללב על אהבה המחפשת קול, הוא הספר השני בסדרת רבי–המכר שבע האחיות. קדם לו הספר "שבע האחיות". ספרה הקודם של לוסינדה ריילי, "בית הסחלבים", ראה אף הוא אור בהוצאת מודן והיה לרב–מכר.

עוד כשסיימתי את הספר הראשון בסדרת "שבע האחיות" ונפעמתי מכתיבתה של לוסינדה ריילי, ציפיתי לקרוא את השני. "אחות הסערה" – ספר מופלא כקודמו בסדרה. גיבורת הספר אלי (אלקיונה) היא הבת השנייה המאומת של פא סולט. שייטת מקצועית ונגנית חליל מוכשרת מאד . האחת מהתחרויות בה היא משתתפת היא פוגשת את תיאו שהופך אט לאהבת חייה.  באחת ההפלגות שלהם היא צופה מרחוק ומזהה את היאכטה של אביה, מתרגשת מנסה להשיגה אולם היאכטה כאילו ממהרת למקום אחר. מופתעת מהתקרית. אך זמן מועט אחר כך היא מגלה כי אביה המאמץ שאותו אהבה , מת ובעצם חזתה בטקס קבורתו , זריית אפרו לים.

אלי מתכנסת עם אחיותיה ליד אגם ז'נבה בביתו של האב. כל אחת מהם מקבלת מכתב אישי ורמזים אודות עברה האמיתי.  במכתב מצוין שמו של ספר בספרייתו של האב על אדם ושמו ינס הלוורסן. בספר יסייע לה לחקר עברה לצד צפרדע קטנה מיוחדת . בעצתה של מא האומנת האהובה על הבנות, החליטה לשוב ולהתחרות בתחרות גדולה שהתאמנה רבות עבורה. מה שלא ידעה כי בתחרות זו ייחרט גורלה המר. בשל סערה קשה , החליט תיאו , למורת רוחה,  כי היא תרד מסירת התחרות ובכך נגזר עליה לחיות בעוד שאהובה מצא את מותו בים הסוער.

ימי אבלה הקשים היו במחיצתה של אמו סיליה שקבלה אותה כבת. לאחר מס' ימים החליטה לתור אחר עברה. את הספר של ינס הלוורסן נתנה לתרגום מנורווגית ואז החלה להתחקות אחר אנה אנדרסדאטר לאנדוויק נערה כפרייה בעלת קול פעמונים. בשל שירתה במקהלת המקום, מגיע קולה עד פרופסור באייר אשר משכנעה אותה ואת הוריה לקחתה לעיר הגדולה ולהפוך אותה לזמרת.

באייר מעודד אותה להכיר מוסיקאים רבים וכך היא מקבלת הצעה להשתתף במחזה "פר גינט". על אף שמציע לה את ידו, מתאהבת אנה בינס, בחור הולל ורודף נשים. השניים נוסעים ללא פרוטה ובעוד ינס מתקבל לקונסרבטוריון בהמלצתו של אדוארד גריג מלחין מוערך, ממוצאת עצמה אנה ממתינה לו ודועכת. כשמגלה כי היא בהריון ,היה ינס בפריז כשברונית "מאמצת" אותו". שברון ליבה כבד היה עת ילדה תינוקת מתה.

אלי מגלה במסעה כי גריג היה חובב בובות של צפרדעים. איך עובדה זו ומשפחת הלוורסן קשורה בעברה? . המסע אל העבר מרתק עד לסופו הלא צפוי. ספר אשר נד מן הווה לעבר ושוזר את השניים במארג מיוחד.

גם הפעם לוסינדה ריילי שואבת את הקורא בכתיבתה. ספר שקשה לנתק מקריאתו. ממליצה מאד!

וכבר מחכה לבא בתור "אחות הצללים"…

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן