Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הסערה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 532
אלי תזכור תמיד היכן הייתה כששמעה על מות אביה המאמץ. היא השתזפה על סיפון היאכטה של תיאו, אהוב ליבה, קפטן נבחרת השיט שאליה הצטרפה זה עתה. אחרי יממה של שלווה במי הטורקיז הצלולים של הים האגאי, כשהדליקה את הטלפון הנייד שלה, היא גילתה שחייה כפי שהכירה אותם עד אז התנפצו לרסיסים. היא ממהרת לביתה כדי להתנחם בזרועות אחיותיה, כולן מאומצות, ומגלה שאביהן השאיר רמזים שיאפשרו לכל אחת להתחקות אחר שורשיה. כאשר הרומן הטרי שניהלה עולה על שרטון, היא מחליטה לצאת למסע בעקבות המידע שהשאיר לה אביה. אלי מגיעה לנורווגיה הקפואה, ומגלה שהסיפור האישי שלה משתלב בסיפורה של משפחת הלוורסן, משפחה יוצאת דופן שהותירה חותם על עולם המוזיקה במהלך מאה השנים האחרונות. החיבור המשפחתי החדש מעורר באלי את אהבתה הישנה למוזיקה, והיא מוצאת עצמה שותפה למבצע חד–פעמי שחושף יצירה איקונית בביצוע נדיר. התשובות שהיא מקבלת בנוגע לעברהּ, מאלצות אותה לקבל החלטות חדשות שישנו את חייה לעד. אחות הסערה, סיפור רגיש ונוגע ללב על אהבה המחפשת קול, הוא הספר השני בסדרת רבי–המכר שבע האחיות. קדם לו הספר "שבע האחיות". ספרה הקודם של לוסינדה ריילי, "בית הסחלבים", ראה אף הוא אור בהוצאת מודן והיה לרב–מכר.

"אחות הסערה" הוא הספר ה-2 בסדרת ספרי "שבע האחיות" של לוסינדה ריילי והוא מתמקד באלי (אלקיונה) הבת המאומצת השנייה.

אלי היא שייטת מקצועית ותחרותית וגם נגנית חליל מוכשרת. באחת מהתחרויות היא פוגשת את תיאו שייט תחרותי גם כן והם מתאהבים והופכים לזוג. יום אחד רואה אלי את היאכטה של אביה, פא סולט, וכשהיא מתקרבת אליה היאכטה תופסת תאוצה ובורחת ממנה. אלי המופתעת לא מבינה מדוע זה קרה שכן אביה המאמץ לימד אותה לשוט והם תמיד שטו ביחד. מהר מאוד היא מגלה שאביה למעשה מת מהתקף לב ומה שהיא ראתה זו למעשה טקס הקבורה הפרטי שלו.

אלי מצטרפת לששת אחיותיה ב"אטלנטיס" אחוזתו של אביה ושם כל אחת מקבלת מכתב שכתב פא סולט ובו רמזים על המוצא שלהן. אלי מקבל מכתב ובו צפרדע מעץ והפנייה לספר על חייה של אנה אולסדאטר בנורבגיה.

אנה היא נערה כפרייה תמימה בעלת קול שמיימי. יום אחד היא מקבלת הצעה שלא ניתן לסרב לה מפרופסור מזדקן. הוא מציע לקחת אותה לעיר הגדולה ולעזור לה לפתח את יכולות הזמרה שלה. ואכן, אנה מתפרסמת בזכות השתתפותה במחזה "פר גינט". היא עולה לגדולה ואף מתאהבת בינס, נגן תזמורת שימיט עליה חורבן. אנה היא מעין סינדרלה שנופלת לאשפתות ובכוחות מחודשים קמה לתחייה.

טרגדיה נוספת שפוקדת את אלי ומטלטלת את חייה גורמת לה לנסוע לנורבגיה ולהתחקות אחר שורשיה ואחר אנה.

דעתי על הספר:

מאוד אהבתי את "אחות הסערה" בעיקר בגלל שתי הדמויות הנשיות הראשיות – אלי ואנה – ובגלל העלילה שמתרחשת בנורבגיה, מקום ותרבות שאני לא מכירה. אהבתי להיחשף למקום ולתרבות חדשים וללמוד עליהם.

העלילה נעה בין המציאות של אנה המתרחשת בשנת 1875 לזו של אלי המתרחשת ב-2007. למרות הבדלי התקופה שתיהן חיות בעולם "גברי" ומצליחות להתמודד בו ואף לעלות לגדולה. אהבתי שהן לא נשים קטנות וחסרות ישע אלא אמיצות שלוקחות את גורלן בידן.

לוסינדה ריילי תיארה באופן מופלא את עולם השייט אך בעיקר את עולם המוזיקה והשירה. לפעמים ממש יכולתי לדמיין את אנה עומדת על הבמה ולשמוע אותה שרה או הרגשתי את הגלים המתנפצים מול פניה של אלי. זה היה מקסים בעיניי.

אם זאת, הייתי מקצרת קצת את החלק הראשון ברומן בו אלי מגלה על מותו של פא סולט, מכיוון שחלק זה תואר בהרחבה גם בספר הראשון. בנוסף, קשה להבין מה הקשר בין אלי לאנה עד הרבע האחרון של הספר. הייתי שמחה אם הקשר ביניהן היה הדוק וברור יותר מהתחלה, שכן זה קצת מבלבל.

הכתיבה של ריילי הופכת את הספר למיוחד, כזה שקשה להניח מהיד. היא מפיחה חיים במילים ובדמויות שהיא יוצרת וזה תענוג גדול. אני מחכה בקוצר רוח להתחיל את הספר השלילי בסדרה.

את הספר קראתי באפליקציית עברית וניתן לרכוש אותו בקישור המצ"ב.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן