Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הסערה
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 544
אלי תזכור תמיד היכן הייתה כששמעה על מות אביה המאמץ. היא השתזפה על סיפון היאכטה של תיאו, אהוב ליבה, קפטן נבחרת השיט שאליה הצטרפה זה עתה. אחרי יממה של שלווה במי הטורקיז הצלולים של הים האגאי, כשהדליקה את הטלפון הנייד שלה, היא גילתה שחייה כפי שהכירה אותם עד אז התנפצו לרסיסים. היא ממהרת לביתה כדי להתנחם בזרועות אחיותיה, כולן מאומצות, ומגלה שאביהן השאיר רמזים שיאפשרו לכל אחת להתחקות אחר שורשיה. כאשר הרומן הטרי שניהלה עולה על שרטון, היא מחליטה לצאת למסע בעקבות המידע שהשאיר לה אביה. אלי מגיעה לנורווגיה הקפואה, ומגלה שהסיפור האישי שלה משתלב בסיפורה של משפחת הלוורסן, משפחה יוצאת דופן שהותירה חותם על עולם המוזיקה במהלך מאה השנים האחרונות. החיבור המשפחתי החדש מעורר באלי את אהבתה הישנה למוזיקה, והיא מוצאת עצמה שותפה למבצע חד–פעמי שחושף יצירה איקונית בביצוע נדיר. התשובות שהיא מקבלת בנוגע לעברהּ, מאלצות אותה לקבל החלטות חדשות שישנו את חייה לעד. אחות הסערה, סיפור רגיש ונוגע ללב על אהבה המחפשת קול, הוא הספר השני בסדרת רבי–המכר שבע האחיות. קדם לו הספר "שבע האחיות". ספרה הקודם של לוסינדה ריילי, "בית הסחלבים", ראה אף הוא אור בהוצאת מודן והיה לרב–מכר.

אני מודה כי זה קצת מרתיע להתחיל לקרוא סדרת ספרים המורכבת משבעה חלקים, כשכל אחד מהחלקים אורך בסביבות 500 עמודים, ובמיוחד שנכון לעכשיו תורגמו לעברית רק שניים.
בסופו של דבר יצא שאת החלק הראשון "שבע אחיות" קיבלתי, ואז כבר הסתקרנתי לגבי השני וכך מצאתי עצמי קוראת גם אותו.

זהו סיפורה של אלי האחות השנייה מבין ששת האחיות שאומצו על ידי פא סולט.  כל אחת מהאחיות אומצה כתינוקת מאזור אחר בעולם.
עם מותו של פא סולט כל האחיות מתקבצות לבית המשפחה, ומגלות כי הוא הוא השאיר לכל אחת מהן מכתב עם רמזים על עברה, למקרה שאי פעם תחליט לחקור את שורשיה.

אלי נמצאת בתקופת חיים שנראית מאושרת ומספקת, היא חלק מנבחרת שייט המתכננת להתחרות באולימפיאדה ומנהלת רומן עם אחד השייטים הכי מבוקשים, ולכן מעדיפה שלא לפתוח פצעים ישנים ולחפש את הלא נודע.
אז מתרחשת טרגדיה המטלטלת את עולמה והיא מחליטה לצאת למסע בעקבות ספר שהותיר לה אביה ואולי להתחקות אחר מוצאה.
בספר הזה מסופר סיפורה ההיסטורי של משפחת הלוורסן המורכבת מנגנים ומוזיקאים מחוננים, עיקר הספר מתרחש בנורווגיה, ואלי הסקרנית מחליטה לנסוע לנורווגיה ולהתחקות אודותיהם.

בתחילה תהיתי לעצמי מה כבר יכול להיות מעניין בסיפורה של שייטת החיה את חייה בעיקר על המים בין גברים אמיצים, מסוקסים וחזקים? אך אני מודה שהסיפור הצליח להפתיע אותי, אין בו רגע אחד משעמם – חייה של אלי מרתקים ורבי תהפוכות.
אלי עוברת תקופה קשה מאוד, מאתגרת ומטלטלת,  אך נדמה כי היא מתנהלת באנושיות רבה – כשצריך היא לוקחת לעצמה מנוחה ופסק זמן וכשהיא רוצה משהו היא שועטת במלוא המרץ כדי להשיגו.
גם הסיפור המסופר ברקע – אודות משפחת הלוורסון מוסיף דרמה ועניין לסיפורה של אלי עד לסגירת הקצוות בסוף הספר.

המסע שהיא עוברת בספר הוא מסע חיים, מלא בתגליות על הסביבה, אך בעיקר על עצמה. אי אפשר שלא לאהוב את דמותה של אלי.
העלילה שואבת ומעניינת, אם כי לטעמי היה ניתן לקצר מעט את הספר, ואף על פי כן, בעיני ספר זה עולה על קודמיו.
נדמה כי בניגוד לספריה הקודמים של לוסינדה ריילי המכילים עלילות רבות והרבה תסבוכות ודרמות, הספר הזה יותר ממוקד.

בשורה אחת: אין ספק כי "דם סמיך ממים", אך לפעמים כל מה שצריך זה פשוט חום ואהבה.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן