Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אחות הירח
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 589
טיגי ד'אפלייה מתקבלת לעבודה שאמורה להגשים את כל חלומותיה: מגורים בחווה רחבת ידיים בערבות צפון סקוטלנד, אחריות על השבת בעלי חיים בסכנת הכחדה לסביבתם הטבעית, והזדמנות למצוא את מקומה הנכון בחיים. טיגי היא בתו של פא סולט, המיליונר המסתורי שאימץ אותה ואת אחיותיה מארצות שונות בעולם, ולאחר מותו השאיר לכל אחת מהן רמזים שיובילו אותה למקום שממנו באה. טיגי מחליטה לדחות את החיפוש אחר שורשיה ולהתחיל מייד בעבודתה החדשה. בחווה היא פוגשת את צ'ילי, ישיש מסתורי שברח בצעירותו מספרד. הוא מספר לה ששניהם חולקים אותה מורשת ושתמיד ידע שיום יבוא והוא יפגוש בה וישיב אותה לספרד, לכפר הצוענים שבפאתי גרנדה, המקום שבו נולדה. באמצעות צ'ילי מקבלת טיגי הצצה לעולמה הסוער של סבתא שלה, לוסיה אלבייסין, שיצאה מהכפר בתחילת המאה ה–20 והפכה לרקדנית הפלמנקו המפורסמת בעולם. טיגי מגלה שההצלחה המטאורית של לוסיה עלתה לה ביוקר, עד לרגע שבו ניצבה מול הבחירה הקשה מכול ולא יכלה עוד לשלם את המחיר. אחות הירח עוקב אחר סיפורן המטלטל של טיגי ולוסיה, שתי נשים עצמאיות וחזקות, הקשורות זו לזו מבעד למרחק הזמן והמקום. זהו הספר החמישי בסדרת "שבע האחיות", שזכתה להצלחה בינלאומית מסחררת. קדמו לו: 'שבע האחיות', 'אחות הסערה', 'אחות הצללים' ו'אחות הפנינים'. לוסינדה ריילי היא מחברת רבי–מכר שנמכרו ב–30 מיליון עותקים ברחבי העולם. ספריה מככבים בראש רשימות רבי–המכר, וזכויות התרגום שלהם נמכרו לשלושים מדינות. ספרה 'בית הסחלבים' יצא לאור בעברית בהוצאת מודן. "עלילה מפעימה ורקע היסטורי עשיר מעניקים לספר חיים." בוקליסט "רומן היסטורי מותח שתופס את הקוראים ולא מרפה." Historical Novel Society

את הסיפור המיוחד של פא והבנות שאסף מכל העולם לאחוזה שלו בג'נבה רובנו מכירים. הוא קרא להם בשמות שבע האחיות והוא נתן להן הכל כל עוד הוא חי. הכל חוץ מהאמת על הזהות האמיתי שלהן. כשהוא מת חלק מהצוואה שלו היתה שיגלו את מוצאן ויתחברו למקורות שלהן, וכך הן עשו.

טיגי התקבלה לעבודה מהסרטים, היא החלה לעבוד בחווה נידחת בסקוטלנד שהתפקיד שלה היה לאקלם מחדש חיות נכחדות לסביבתם הטיבעית. בעל האחוזה היה רופא אמיד שהכירה ששכר אותה לעבודה ואף הכניס אותה לחווה הותיקה שלו, כך היא הכירה את אישתו וביתו והיתה קרובה אליו יותר מתמיד.
היא התקבלה לעבודה סמוך למותו הכאוב של אביה והעבודה החדשה היוותה לה הסחת דעת ממה שהטריד אותה באמת, הזהות האמיתית שלה, מקור מוצאה. דרך ביתו של בעל האחוזה, זארה בת העשרה היא פוגשת את צ'ילי, איש קשיש ומוזר שפותח לה צוהר ממה שממנו ניסתה לברוח.

טיגי נחשפת לסיפורים מהעבר. לסיפורים על הנשים החזקות בשושלת, נשים שעברו הרבה… דרך הסיפורים היא פוגשת את מריה ולוסיה ואת שאר בני המשפחה.
גרנדה, ספרד 1912, לוסיה, נערה צעירה, בקושי בת עשרה יוצאת עם אביה כדי לנסות לממש את הכישרון הנדיר שלה כרקדנית פלמנקו. הם עוזבים את המערה שלהם, את האחים ואת אמא מריה ומגיעים לברצלונה, לעיר הגדולה כדי להופיע על הבמות ולצבור מוניטין.
אב המשפחה אמר לאמא שהם עוזבים את הממשפחה לתקופה מוגבלת. אף אחד לא שיער לעצמו מה באמת יקרה למשפחה בהמשך.
לוסיה הופכת לרקדנית פלמנקו מהשורה הראשונה וכמו צועניה טובה נודדת ממקום למקום בשביל להתפרנס ולהתפרסם.

אם תרצו לדעת כיצד הסיפורים מתחברים ומה תגלה טיגי על משפחתה, שקוף שתצטרכו לקרוא את הספר.
אל תרתעו מהעובי שלו, ברגע שנכנסים לעלילה זה זורם והדפים מתהפכים לבד.
יש ללוסינדה ריילי כשרון, אין ויכוח, היא יודעת לספר סיפור. גם אם הרגשתי נפילה בעלילה, גם אם הייתי מקצרת חלק ממנה, עדיין נהנתי מהתוצאה הסופית.

הספר סיקרן אותי מהרגע הראשון, התחברתי לשני הסיפורים שמסופרים במקביל ומתחברים בסוף. נהנתי לקרוא על הגיבורות הצבעוניות שיצרה, על הקורות אותן, על המקומות הרבים שהעלילה התרחשה בהם ועל הקשרים שהסופרת יודעת לקשור לסדרת הספרים.

לגמרי נהנתי, לגמרי ממליצה גם למי שלא קרא את שאר הסדרה, הספר לגמרי יכול להקרא כבודד.

קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן