Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחות הירח
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 589
טיגי ד'אפלייה מתקבלת לעבודה שאמורה להגשים את כל חלומותיה: מגורים בחווה רחבת ידיים בערבות צפון סקוטלנד, אחריות על השבת בעלי חיים בסכנת הכחדה לסביבתם הטבעית, והזדמנות למצוא את מקומה הנכון בחיים. טיגי היא בתו של פא סולט, המיליונר המסתורי שאימץ אותה ואת אחיותיה מארצות שונות בעולם, ולאחר מותו השאיר לכל אחת מהן רמזים שיובילו אותה למקום שממנו באה. טיגי מחליטה לדחות את החיפוש אחר שורשיה ולהתחיל מייד בעבודתה החדשה. בחווה היא פוגשת את צ'ילי, ישיש מסתורי שברח בצעירותו מספרד. הוא מספר לה ששניהם חולקים אותה מורשת ושתמיד ידע שיום יבוא והוא יפגוש בה וישיב אותה לספרד, לכפר הצוענים שבפאתי גרנדה, המקום שבו נולדה. באמצעות צ'ילי מקבלת טיגי הצצה לעולמה הסוער של סבתא שלה, לוסיה אלבייסין, שיצאה מהכפר בתחילת המאה ה–20 והפכה לרקדנית הפלמנקו המפורסמת בעולם. טיגי מגלה שההצלחה המטאורית של לוסיה עלתה לה ביוקר, עד לרגע שבו ניצבה מול הבחירה הקשה מכול ולא יכלה עוד לשלם את המחיר. אחות הירח עוקב אחר סיפורן המטלטל של טיגי ולוסיה, שתי נשים עצמאיות וחזקות, הקשורות זו לזו מבעד למרחק הזמן והמקום. זהו הספר החמישי בסדרת "שבע האחיות", שזכתה להצלחה בינלאומית מסחררת. קדמו לו: 'שבע האחיות', 'אחות הסערה', 'אחות הצללים' ו'אחות הפנינים'. לוסינדה ריילי היא מחברת רבי–מכר שנמכרו ב–30 מיליון עותקים ברחבי העולם. ספריה מככבים בראש רשימות רבי–המכר, וזכויות התרגום שלהם נמכרו לשלושים מדינות. ספרה 'בית הסחלבים' יצא לאור בעברית בהוצאת מודן.

אחות הירח

הספר החמישי בסדרת הספרים הנהדרת שבע אחיות של לוסינדה ריילי. הפעם המיקוד בטיגי האחות החמישית. תחילתו של הספר כמו בקודמיו מפגיש את הבנות במותו הפתאומי של פא סולט אביהן המאמץ.  טיגי היא האחות העדינה והשברירית אבל שדמותה לא תטעה אתכן . היא יודעת לעמוד על שלה בדרכה השקטה. אהבתה לבעלי חיים ולימודיה בתחום, הובילו אותה לעבוד בסקוטלנד באחוזת קינארד בשימור חיות הבר אשר גדלות באחוזה ובמיוחד בחתולי הבר .

סיפורה של האחוזה הוא מורכב. צ'רלי , בעל האחוזה, רופא לב במקצועו נשוי לאולריקה . חייהם טעונים . הם חובקים בת זארה . ילדה שרוצה לחיות בחיי משפחה נורמליים ומעת לעת בורחת מביה"ס. טיגי מתגוררת עם קאל האמון על האחוזה והוא מובילה לפגוש את צ'ילי צועני אשר מרפא בכוחות הרוח, העשבים והמילים. הפגישה עימו פותחת בפניה צוהר לשורשיה , אחריהן תרה. צ'ילי חיכה לה. הוא ידע שתגיע אליו נכדתה של לוסיה אלבייסין המפורסמת.

גרנדה 1912- לוסיה בת למשפחה של צוענים התברכה בכישרון הריקוד.  עוד מגיל צעיר עמדה על דעתה. אביה היה שתיין ואילו אמה מריה, רקדנית בעצמה, למדה אותה את רזי ריקוד הפלמנקו. בהיותה בת 10  בלבד ולמורת רוחה של אמה, עזבה עם אביה את כפר הולדתה והחלה לעבוד כרקדנית . שמה החל להלך לפניה. היא בנתה קריירה מפוארת . הופיעה על במות גדולות. עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה,  עזבה את ספרד , הגיעה לפורטוגל ואיתה כל חברי הלהקה, אביה וחברה הקרוב שהיה אמרגנה . היא הצליחה לחלץ את אמה ואחיה הצעיר פפה מספרד הכבושה . פפה השתלב בלהקה כנגן גיטרה לצד אביו. חייה היו סביב הריקוד אבל שמה היא עיניה בכוס…

כיצד שתי הדמויות המרכזיות , השונות כל כך האחת מהשניה, מתחברות .טיגי הביישנית והרוחנית ולוסיה  המוחצנת הדעתנית. העלילה אט אט מתחברת כמארג שלם של התרבות הצוענית . הספר מפנה מבט לתקופה היסטורית חשובה לצד הצצה מיוחדת ומהפנטת לעולמם של הצוענים בספרד. מהו החיבור המיוחד בין טיגי ללוסיה?

ספר מצוין כמו שאר הספרים בסדרה. קראתיו בהנאה מרובה. לפני מס' חודשים נפטרה לוסינדה ריילי אך את מורשת כתיבתה המצויינת הותירה מאחור. לכבוד הוא לי לקרוא את ספריה המשובחים. ספר זה ברובו נכתב בהיותה בבית החולים.

בסוף הספר מגוללת היא את התחקיר העמוק שחקרה אודות הצועניים בספרד. ללא ספק ספר שחובה לקוראו כהמשך לקודמים.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן