Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אחותי הרוצחת הסדרתית
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 230
אָיוֹלָה מזמנת אותי במילים שקיוויתי שלעולם לא אשמע שוב: קוֹרידֶה, הרגתי אותו. קוֹרידֶה ממורמרת. איך אפשר שלא? אָיוֹלָה היא הרבה דברים: הבת המועדפת, היפהפייה מבין שתי האחיות וקרוב לוודאי שגם סוציופתית. ועכשיו זהו החבר השלישי שלה שמת. היעילות והתכליתיות של קורידה הן חבל ההצלה של האחיות. היא יודעת איך להסיר כתמי דם, תא המטען במכונית שלה גדול מספיק כדי להכיל גופה והיא מונעת מאיולה להעלות לאינסטגרם תמונות מארוחת הערב בשעה שהיא אמורה להתאבל על החבר שלה ש"נעלם". לא שקורידה זוכה להכרת תודה על כך. זה זמן רב שקורידה מאוהבת ברופא חתיך וטוב לב שעובד באותו בית חולים שבו היא עובדת. היא חולמת על היום שבו הוא יבין שרק לה ציפה כל חייו. אבל כשהוא מבקש ממנה את מספר הטלפון של איולה, קורידה חייבת להכיר בפרצופה האמיתי של אחותה ולהתמודד עם השאלה עד כמה היא מוכנה להרחיק לכת כדי להגן עליה. אחותי, הרוצחת הסדרתית נכלל ברשימת המועמדים לפרס בוקר וברשימת המועמדים ל- Women’s Prize for Fiction, וכן זכה בתואר ספר המתח של השנה של "הלוס אנג'לס טיימס". אוינקן ברייתווייט היא בוגרת לימודי משפטים וכתיבה יוצרת באוניברסיטת קינגסטון. לאחר שסיימה את לימודיה עבדה כעורכת בהוצאה לאור, ומאז היא עוסקת בעריכה ובכתיבה. היא מתגוררת בלאגוס, ניגריה. "ספר מתח קצבי ומהנה החותר תחת קלישאות ז'אנר מותחני הרוצחים הסדרתיים ומבטיח אחר צהריים מהנה". – הפינגטון פוסט

קורידה ואיולה הן אחיות. אתם מכירים את השטנץ הרגיל. איולה, האחות המושלמת, היפיפייה ומועדפת וקורידה, זאת שלא הולך לה עם גברים, חולת ניקיון מקובעת שלעולם לא תזרח בצל אחותה הקטנה. אבל למרות החלוקה הדי ברור של המוצלחת והכישלון, לאיולה יש חיסרון ולקורידה יש יתרון. איולה היא סוציופתית ובואו נגיד את האמת, רוצחת. וקורידה? קורידה ממש טובה בלנקות אחרי אחותה.

אז כשאיולה מתקשרת אל קורידה ומבקשת ממנה לבוא כי היא שוב הרגה, קורידה מתייצבת. היא מנקה את הדם ודואגת שלא יישאר זכר, היא עוזרת להזיז את הגופה וגם מפקחת על אחותה שלא תעשה שטויות ברשתות החברתיות בזמן שהיא אמורה להיות באבל על בן הזוג שלה. קורידה כבר די השלימה עם המצב, אבל הכל משתנה כשהגבר שבו היא מאוהבת זמן רב סוף סוף שם לב אליה. כאילו, בערך. לא ממש אליה. הוא שם לב לאיולה שבאה לבקר אותה, אז מין הסתם הוא צריך להתקרב קצת לקורידה כדי שתסדר לו את אחותה.

עכשיו קורידה צריכה להחליט- האם היא חושפת את אחותה והסודות שלה, מפסיקה לחפות עליה ומצילה את הגבר שהיא אוהבת, או שהיא נשארת נאמנה לאחותה שמעולם לא התחשבה ברגשות שלה, ומסכנת את הגבר שחיכתה כל כך שיתאהב בה?

 

אני אתחיל בזה שיש לי קטע לרוצחים סדרתיים. אני אוהבת ספרי רצח ורואה הרבה סדרות שמתעסקות ברציחות סדרתיות. תמיד ריתק אותי להסתכל פנימה אל תוך החוסר אנושיות הזאת. לא ציפיתי שהספר הזה יהיה איזה הברקה פסיכולוגית, גם בגלל השם והכריכה וגם כי… טוב, תקציר העלילה. אבל לרמה כזאת של רדידות לא ציפיתי.

כן, זה ספר קליל יחסית לנושא. אבל, ויש אבל גדול. זה קליל במובן המבחיל של המילה. אפשר לגעת בנושא מבלי שזה יהיה טראומטי, אפשר להפוך את זה אפילו למעט קומי, אבל להתייחס לזה כאילו זה עוד סרט נוער של התאהבות בתיכון רק שאופס, אחת הדמויות היא רוצחת סדרתית- לי זה לא עבד.

אני לא רוצה לתת יותר מידי ספויילרים, אבל ההתנהלות של הדמויות במהלך כל הספר מאוד תסכל אותי. אוקיי, יש סוציופתית, מן הסתם היא לא מרגישה חרטה ברמה של בן אדם רגיל, אבל כן הייתי מצפה ממנה לפחות לא להיות סתומה וחסרת דאגות כזאת. נכון, את לא מרגישה כאב של אחרים, אבל את יכולה להבין מתי את שמה את עצמך בסכנה אז תתאפסי גברת. ומצד שני קורידה, ההתבטלות הלא נורמלית הזאת לכל הטירוף. לא יודעת, לא קניתי את זה, לא התחברתי.

אני כן אגיד שהכתיבה טובה. הספר בנוי טוב, עלילה מתקדמת כמו שצריך, יש עניין, יש סיפור. הוא לא ארוך, ככה שלא הרגשתי שבזבזתי זמן יקר עליו למרות שלא אהבתי אותו.

יכול להיות שמי שפחות מתחבר לכל ההיבט הפסיכולוגי שמאחורי רצח לא יתעצבן מכל הנ"ל. בכל אופן, לא הספר הגרוע ביותר שקראתי. אולי לכם זה כן ישמע טוב, ועם כל ההמלצות שיש בגב הספר, כנראה שאתם לא לבד.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן