Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אחד מאיתנו משקר
תגית:
סוגות: , ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 331
ביום שני אחר הצהריים נכנסים לכיתה לריתוק: ברונווין, הגאונה, נמצאת במסלול המהיר לאוניברסיטת "ייל" ולעולם לא מפֵרה את הכללים. אָדי, היפָה, הנסיכה הפופולרית המושלמת. נייט, העבריין, כבר על־תנאי באשמת סחר בסמים. קופר, הספורטאי, שחקן בייסבול מצטיין. וסיימון, המנודה, היוצר של אפליקציית הרכילות הידועה של התיכון. חמישה תלמידים נכנסים לכיתת הריתוק, אבל סיימון לא יוצא ממנה. עוד לפני שהעונש נגמר, סיימון מת, וחוקרי המשטרה קובעים שמותו לא היה תאונה. כי למחרת האירוע הוא תיכנן לפרסם חשיפות עסיסיות על כל ארבעת שותפיו לעונש, מה שעושה את כולם חשודים ברצח. ואולי בעצם הם הקורבנות המושלמים של רוצח שעדיין מסתובב חופשי? לכולם יש סודות. מה שחשוב באמת הוא כמה רחוק הם יהיו מוכנים ללכת כדי להסתיר אותם.

עלילת הספר "אחד מאיתנו משקר" מתרחשת בבית ספר תיכון בעיירה שנקראת בייביו.
כאשר חמישה תלמידים בני 17 מקבלים ריתוק כי לטענת המורה שלהם מר אייברי, הם הכניסו לשיעור שלו פלאפונים בניגוד לכלליו הידועים, הם לא מוכנים נפשית למה שמחכה להם בהמשך.
החבורה העליזה כוללת את ברונווין החנונית הגאונה, סיימון שמנהל אפליקציית רכילות על בית הספר, נייט העבריין, אדי הנסיכה היפה וקופר שחקן הפוטבול המקובל.
מר אייברי שלא מאמין בטכנולוגיה מתקדמת ואף בז לה, מטיל על התלמידים שלו משימה לרשום חיבור של חמש מאות מילה על האופן שבו הטכנולוגיה הורסת את לימודי התיכון באמריקה וכל זה בכתב יד.
במהלך הריתוק, מר אייברי נאלץ לעזוב את התלמידים לכמה דקות לאחר שתאונה מתרחשת בחוץ, התלמידים מתעמתים ביניהם על עניינים זוטרים ובזמן שסיימון שותה מים הוא פתאום מתמוטט וחוטף התקף אלרגי.
כולם נכנסים ללחץ ומנסים לעזור לו וברונווין ממהרת להזעיק עזרה, כשהפרמדיקים באים לקחת את סיימון, לא ברור מה מצבו וכולם נסערים מהמקרה.
בהמשך הם מקבלים הודעה שסיימון נפטר והידיעה על כך מוציאה אותם מאיזון.
בזמן שבית הספר שרוי באבל, ארבעת התלמידים שהיו בריתוק נחקרים לגבי סיימון והם מגלים שמישהו ניסה להרוג אותו ולנצל את האלרגיה שלו לבוטנים.
לסיימון היו לא מעט אויבים והוא הצליח להרגיז מספר תלמידים בבית הספר כאשר נהג לכתוב באפליקציה שלו את כל הרכילויות הכי עסיסיות.
סיימון ידע את הסודות של כולם והוא עמד להפיץ אותם בפרהסיה ממש לפני שמצא את מותו וכך יצא שלכל אחד מהארבעה היה מניע להרוג אותו.
הבועה שכל אחד מהם הסתתר בתוכה, עומדת בכל רגע להתפוצץ ולהרוס חיים שלמים ואין ממנה דרך חזרה.
אז מי מושך בחוטים מאחורי הקלעים ומי רצח את סיימון? האם זאת החנונית, הכוכב ספורט העולה, סוחר הסמים או היפה והכנועה? אחד מהם לבטח משקר.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

הפרקים מחולקים למקטעים שכתובים בגוף ראשון ומנקודת מבט של כל אחד מהארבעה.
עלילת הספר הזה הזכירה לי שילוב של הסרט "מועדון ארוחת הבוקר" שהיה להיט גדול בשנות השמונים ואת סדרת הדרמה "אחת שיודעת".
מבחינת הדמויות לא נקשרתי לאף אחת מהן אבל נהנתי מאד מהעלילה, הפרקים היו קצרים ומותחים והיו לי מספר חשדות לגבי האשמים אבל לא הייתי קרובה אפילו לגילוי האמת ואני מודה שהסוף די הפתיע אותי.
הספר הוא מותחן נוער אמריקאי טיפוסי שמשלב בתוכו דרמת תיכון של מקובלים לעומת דחויים, רכילויות, שקרים, בגידות והתמודדות עם הפחד ללכת עם האמת שלך עד הסוף.
הרגשתי שהיתה בו ביקורת סמויה כלפי תוכניות ריאלטי וכלפי כל הנושא החדשותי שמכיל בתוכו מציצנות לתוך חיים פרטיים של אחרים וכיצד ברגע אחד חיים שלמים יכולים להיהרס כאשר אנשים נתפסים ברגעי החולשה שלהם. זהו ספר מתח קצבי, זורם ומומלץ לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. שרית

    הי חגית.. האם הספר מתאים לבת 10?

  2. חגית

    לא

  3. אמרלד

    לאיזה גיל את היית ממליצה את הספר?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן