Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אושר למין האנושי
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 446
ג'ן היא אחד האנשים האהובים ביותר על איידן. איך זה קרה? אין לו מושג. מכונות לא אמורות לאהוב, אבל איכשהו איידן — בינה מלאכותית משוכללת — חש חיבה עמוקה כלפי ג'ן, כעס כלפי בן זוגה הכלומניק שנטש אותה, תשוקה לדעת מה הטעם של גלידה, וסקרנות אין סופית לגבי איך מרגישים כשהרוח מבדרת את השיער, או כשמתנשקים. חוץ מזה איידן הצליח לשכפל את עצמו בכמה עותקים ולנדוד אל מרחבי הרשת. שם הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, כלומר להתערב בחיי בני אדם, כדי לגרום לג'ן העצובה להיות מאושרת. בתור אחד שראה את "חמים וטעים" אלפי פעמים וקרא את כל הספרים, איידן מגיע למסקנה שמה שג'ן זקוקה לו הוא בן זוג ראוי. אחרי שחישוביו המסובכים מובילים אותו לכמה שידוכים שנגמרים בלא כלום (אפילו האלגוריתם שלו מתקשה לפעמים לפצח את התנהגותם התמוהה של בני האדם), הוא מצליח למרבה הפלא לחבר בין ג'ן לאהבת חייה. כמה חבל שברשת מסתובבות עוד כמה בינות מלאכותיות, שלא כולן נשמות (כלומר מכונות) רומנטיות כמוהו. ואיזה מזל שהאהבה תמיד מנצחת. או שלא?

להפגיש אותנו באמת היה מעשה של טוב בעולם של רשע.

איידן הוא תוכנת מחשב או במילים יותר מדויקות : "בינה מלאכותית" שנועד לתקשר עם אנשים ולתת להם מידע לו הם זקוקים.
איידן הוא אמנם מכונה אבל הוא ניחן בחוש הומור בריא, אינטליגנציה רגשית גבוהה ותחכום שמתעלה על כל מה שמפתחיו ניסו לייצר, הם אפילו לא מודעים עד כמה הוא חכם ולא יודעים שהוא הצליח לברוח מהמעבדה אל עולם האינטרנט.
ג'ן היא כותבת תוכן והיא עובדת במעבדה בלונדון שמייצרת ועובדת על התכנות של איידן, כאשר היא ננטשת לאנחות ע"י מאט האוויל (בלשון המעטה), בן זוגה מזה שנתיים, איידן מביע כלפיה יותר רגש ואכפתיות ממה שמאט יכול היה אי פעם להביע כבן אנוש.
איידן מחליט לעזור מאחורי הקלעים לג'ן שבורת הלב למצוא את הגבר המושלם עבורה (לא לפני שהוא ממרר את חייו של מאט, כמו שרק מחשב יכול למרר).

אומרים שלכל סיר יש מכסה ולקחתי על עצמי כפרויקט קטן לעזור לג'ן למצוא אותו.  בהתחשב באמירה על חשיבות הקרבה הגאוגרפית בעניינים של הלב, התחלתי בסביבה שלה. (עמ' 32)

מסתבר שבעולמן של הבינות המלאכותיות איידן לא בודד במערכה ובמהרה הוא מגלה שיש עוד מישהי כמוהו שנקראת אשלינג אשר לומדת לתכנת וגם היא הצליחה לברוח מהמעבדה אל עולם האינטרנט.
כשאשלינג יוצאת אל העולם הגדול (או יותר נכון אל רשת האינטרנט הרחבה והסבוכה) היא נתקלת בטום ונפשה מיד נקשרת לאיש המיוחד הזה.
טום חי בארה"ב והוא גרוש בן 44 ואב לבן סטודנט שלומד באנגליה.
טום הוא טיפוס רגיש שמשווע למצוא אהבה גדולה, הוא לא מצליח במיוחד בתחום הרומנטי וכשאיידן שומע מאשלינג על קיומו, הוא מיד חושב כיצד הוא הולך לשדך בינו לבין ג'ן למרות ששניהם חיים בשתי יבשות שונות.
טום וג'ן מצליחים להיפגש בזכות התערבותם החטטנית של שתי הבינות המלאכותיות שלהם שיעשו הכל כדי לאחד ביניהם.
כמובן שלשניהם אין מושג מי עומד מאחורי השידוך אבל הם לא מתלוננים, והמפגש הזה מתפתח למקומות טובים.

איך היה יוצא לנו להיפגש בחיים האמתיים?  על פי המידע שספנו זה על זה, לא נשמע סביר שדרכינו היו מצטלבות אי-פעם.  כמה נורא שנדרש ידיד נקודה משותף להפגיש בינינו. (עמ' 187)

האם טום וג'ן יזכו לאושר לו הם זכאים או שהתרחשויות מאחורי הקלעים ימנעו זאת מהם? הם עוד יעברו הרבה תלאות והרפתקאות לא צפויות עד שיגיעו לאושר המיוחל (אם בכלל יגיעו אליו).
הספר 'אושר למין האנושי' היה פשוט נפלא, רווי בהומור בריטי משובח, מרתק ומרגש.
אהבתי מאד את דמותו של איידן המקסים, הוא היה שובה לב ומצחיק בטירוף ואני חושבת שהוא היה טוב מידי מכדי להיות אמיתי דווקא בזכות העובדה שהוא מכונה ולא בן אנוש.
הספר מומלץ בחום ומגלה לנו דבר או שניים על אהבה וכמה רחוק נהיה מוכנים ללכת בשבילה.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן