Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אומנות הזיוף
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 454
לאהבה ולהונאה יש הרבה מן המשותף.
 הכירו את בנות משפחת גודנייט – משפחה מכובדת שזה דורות רבים מנהלת גלריית אומנות מכובדת. האם, גוון, אוהבת לברוח מהמציאות; הבת הבכורה, איב, סובלת מבעיית אישיות קלה (יש לה שתיים); נאדין, הנכדה, מוכנה ומזומנה ללכת בעקבות בני המשפחה האחרים, ברגע שתמצא עקבות שלא מובילים אל קצה צוק. ואחרונה חביבה – מטילדה, הבת הצעירה, שירשה את הסוד המוסתר במרתף גלריית גודנייט ומוכנה לעשות כמעט הכול כדי לשמור על הסוד הזה, כולל לפרוץ לבית באישון לילה כדי להשיב לידיה את עברה. בסכנה יש משהו משכר. הכירו את בני משפחת דמפסי, או לפחות את דייבי, נוכל ששב למוטב בדיוק כשמנהל הכספים שלו רוקן אותו מכל כספו והעביר את השלל באבירות לידי קליאה לואיס, הסוציופתית הכי יפה שאיתה שכב דייבי אי־פעם. דייבי רוצה את כספו בחזרה, אבל בעיקר יעשה הכול כדי שקליאה לא תנצח, כולל לפרוץ לביתה באישון לילה כדי להשיב לידיו את עתידו. ולמי שיודע להתמודד איתה – היא בהחלט משתלמת.
 אחרי מפגש מפתיע בתוך ארון, טילדה ודייבי מחליטים בלית ברירה לשתף פעולה במאבק בקליאה, באספני אומנות חשדניים, ביורש ממורמר ובמתנקש משועמם, ומתמודדים במקביל עם כלב תחש תימהוני, עם תיבת תקליטים שתקועה בשנות השישים, עם סקס מפוקפק ועם ההבנה הגוברת שלא יוכלו להתכחש לאנשים שנועדו להיות… ולאנשים שנולדו לאהוב. אומנות הזיוף, ספרה של ג'ניפר קרוזי, סופרת רבי־המכר של הניו יורק טיימס, הוא קומדיה רומנטית מלבבת שמציגה, בליווי פס־קול נפלא, גלריה של דמויות ססגוניות, כובשות לב, שמזייפות פן כזה או אחר בחייהן.

משפחת גודנייט היא משפחה שכזאת, לא סתם עוד משפחה משמעממת, היא משפחה ידועה שמנהלת כבר כמה שנים גלריית אומנות מכובדת.

תכירו את גוון האמא, את האחות הגדולה איב שלא ממש אפויה (בדיוק התגרשה כי בעלה לשעבר החליט שהוא הומו), את הנכדה הצבעונית נאדין ואת מטילדה הבת הצעירה והמוכשרת של המשפחה.

דייבי הוא שועל לא קטן, הוא איבד כמעט את כל כספו לקליאה העשירה והחלקלקה שאיתה המשיך לנהל קשר של יזיזים, הנאה בהסכמה. הוא היה נחוש בדעתו להחזיר לפחות חלק מהכסף שלו ובעיקר את כבודו האבוד.

 

מטילדה היא בחורה נועזת במיוחד, היא החליטה להשיג ציור נדיר שלא פחות ולא יותר בביתה של קליאה. היא התגנבה אל תוך הבית, עברה בין החדרים עד ששמעה שמגיעים אורחים לא צפויים ונכנסה להסתתר באחד מהארונות שמצאה, שם צפתה לה הפתעה…

היא פוגשת את דייב שזמם גם הוא מהלך כנגד קליאה. מבלי שידעו גורלם נקשר האחד בשניה.

הם מחליפים שמות בדויים, כל אחד מאיים לחשוף את השני עד שהם מחליטים לשתף פעולה. דייב הבטיח לה שישיג לה את הציור המיוחל והיא בתמורה תשמור על שתיקתה. דרכיהם נפרדו אבל רק לזמן קצר מאחר ודייב עקב אחריה עד לגלריה של המשפחה ואל חדרי האירוח.

מטילדה נדמה לראות אותו שוב, בין השניים שררו יחסי אהבה שנאה, מן קשר שכזה.

 

את מה שקרה לדמויות, לגלריה ולציורים תצטרכו לגלות לבד כשתקראו את הקומדיה הזאת, יכולה לומר לכם שלא היה בה רגע דל.

 

הספר הוא קומדיה רומנטית שובבה וחצופה, הדמויות לא שגרתיות, הן שובבות וחצופות.

נהנתי מספר קליל וזורם שהיווה לי אתנחתא מצויינת בין שני ספרי מתח שקראתי.

הוצאת עלמא מצהירה כי הם כאן בשביל הכיף ולגמרי מרגישים זאת בבחירה של הספר הראשון שבחרו להוציא בהוצאה.

 

חייבת לציין שעפתי על הכריכה המצויירת של הספר, לגמרי מהכריכות היפות שראיתי.

בהצלחה להוצאה, מחכה לעוד 😊

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן