Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אובססיה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 480
נעמי בואוז מאבדת את תמימותה בלילה שבו היא עוקבת אחרי אביה לתוך היער. כשהיא משחררת את הבחורה שהייתה כבולה ולכודה במרתף באדמה, מגלה נעמי את היקפם המחריד של פשעי אביה, והופכת אותו לנושא קלון ידוע לשמצה. היא גם מבינה שלא משנה עד כמה תתקרב לאושר, היא לא תוכל לברוח מחטאיו של תומס דייוויד בואוז. כעת, כשהיא צלמת מצליחה, ונקראת נעמי קרסון, היא מוצאת מקום שקורא לה לבוא — בית ישן הזקוק לשיפוץ במרחק אלפי קילומטרים מכל מה שאי פעם הכירה. נעמי רוצה לחבק את הבדידות, אבל התושבים הלבביים ומסבירי הפנים של סנרייז קוב אינם מרפים ממנה וכופים עליה להיפתח, בייחוד אחד מהם — קסנדר קיטון הנחוש. נעמי מרגישה את חומות ההגנה שלה נופלות, ויודעת כי בסתר ליבה ייחלה למערכת היחסים שהחיים החדשים שלה מציעים לה כעת. אבל חטאיו של אביה עלולים להפוך לאובססיה, וכפי שנוכחה לדעת פעם אחר פעם, עברה נמצא במרחק של חלום ביעותים.

נעמי בואוז בת ה 12 גרה בעיירה בשם פיין מידואוז שבמערב וירג'יניה יחד עם אחיה מסון ושני הוריה, תומס וסוזן.
לילה אחד (קצת לפני יום הולדתה) שומעת נעמי רעש מוזר מכיוון היער שליד בית המשפחה והיא יוצאת לבדוק מה קורה שם בחוץ.
היא רואה את אביה יוצא מבית נטוש שנמצא ביער ועוקבת אחר צעדיו, נעמי יורדת למרתף הבית ולחרדתה היא רואה על הרצפה בחורה ערומה שידיה קשורות.
נעמי עוזרת לבחורה הפצועה ששמה אשלי והיא מגלה שאביה אנס את אשלי ורצח בעבר עוד מספר נשים במרתף הבית.
נעמי ואשלי מצליחות להגיע לבית השריף ותומס נעצר ונכנס לכלא לשנים רבות.
סוזן, אמה של נעמי, לא מוכנה להשלים עם רוע הגזרה והיא לא מאמינה שהאיש שאיתו היא חיה במשך 14 שנה מסוגל לעשות מעשים אכזריים שכאלה.

איך אני יכולה להאמין לכל זה? הוא בעלי. חייתי איתו ארבע-עשרה שנים. ילדתי לו שני ילדים.  ישנו באותה המיטה,  לילה אחרי לילה. (עמ' 31)

לאחר המקרה הנורא, שום דבר כבר לא חוזר לקדמותו, נעמי, מסון וסוזן עוברים להתגורר בוושינגטון עם סת, אחיה של סוזן ובן זוגו הארי ולאט לאט החיים חוזרים למסלולם לאחר שכל אחד מהם עובר טיפול פסיכולוגי צמוד אבל רק סוזן לא מצליחה להתאושש מהמקרה והיא נוטה לדיכאונות קשים ומתקשה להתנתק מהקשר שלה עם תומס שגם כשהוא כלוא, הוא מצליח לשלוט על נפשה השברירית.
נעמי עוברת שנים של התבגרות לא קלה, היא משנה את שמה ל: נעמי קרסון כדי שאף אחד לא יקשר אותה לאותה ילדה שאביה רצח ואנס מעל 20 נשים חפות מפשע ועדיין העבר ממשיך לרדוף אותה לכל מקום גם כשבהמשך כל המשפחה עוברת להתגורר בניו יורק.

היא עבדה קשה על מחיקת המבטא שלה, ויותר מכל רצתה להיות כמו הבנות האחרות, שלא יישאר מאומה משתים -עשרה שנות חייה הראשונות. (עמ' 53)

14 שנים לאחר מכן, נעמי היא צלמת מצליחה בת 29 ולאחר שנים של נדודים היא מחליטה לעבור לעיירה קטנה בוושינגטון, שם היא רוכשת בית רעוע מעל צוק שהיה פעם בית הארחה מקומי.
אין לה מושג מה עבר עליה כשהחליטה לקנות בית כזה גדול שדורש שיפוץ מסיבי אבל בכל פעם שהיא מביטה מהחלון וצופה בנוף שמשתקף לעברה, היא מבינה שעשתה את הדבר הנכון.
נעמי קיוותה להתבודד בשקט בבית העזוב שלה אבל השיפוץ שהתחייבה אליו הביא לבית הרבה תנועה של עובדים שהרעישו סביבה יום וליל, אנשי העיירה קיבלו אותה אליהם בחיבוק גדול ולתוך חייה נכנס גם קסנדר קיטון, מוסכניק וזמר להקה מסוקס ומחוספס ששם את עינו על הבלונדינית העירונית, המסתורית והקשוחה.
למרות משיכתה של נעמי לקסנדר היא לא מוכנה להיקשר אליו ולהכניס אותו לחייה, היא לא נקשרת לבית שהיא משפצת, לחברים החדשים שמקיפים אותה, לכלב שמצאה בצידי הדרך, לנוף שנשקף מהחלון, טוב לה אבל היא לא רוצה להתחייב לשום דבר.
כאשר היא מחליטה לבסוף להוריד את כל החומות וההגנות שבנתה סביב לבה ולתת לעצמה להרגיש, העבר שממנו ניסתה לברוח כל חייה מתדפק בכל עוצמתו בדלתה והופך שוב את חייה על פיהם.

אני עוקבת הרבה שנים אחרי ספריה של נורה רוברטס (עוד בתקופה שהייתי מכורה לספרי הרומן הרומנטי) ואין ספק שהספר הזה היה קצת שונה, מתח מעורבב עם רומנטיקה טובה, ספר שקשה להניח מהיד, נהנתי מכל 480 דפיו (וידוע שאני נרתעת מספרים ארוכים), מומלץ ביותר.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן